Нетримання сечі у собак після стерилізації

Виділення урини з уретрального каналу мимовільного типу, називається нетриманням сечі. Розвинутися патологічний стан може на тлі безлічі причин. Базовий фактор нетримання сечі ховається в тому, що м’яз, що утримує вхід закритим, не витримує тиску і починає відкриватися, провокуючи підтікання.

Група м’язових волокон, що підтримують канал сечового міхура в стані «закрито», розслабляється на тлі безлічі патологій, оперативне розкриття яких дасть можливість уникнути значних складнощів.

На практиці ветеринарних лікарів діагностується стан неможливості утримувати сечу, спровоковане проведеної операцій з видалення репродуктивної функції. На практиці нетримання сечі після стерилізації називають першою недостатністю сфінктерного механізму. Є кілька видів найменувань однієї патології. Завдання власника-вчасно виявити патологічні зміни і звернутися до ветеринарної клініки за потрібною допомогою, пояснивши доктору суть хвилювання.

Причини нетримання сечі у собаки

Розлад акту сечовипускання на тлі проведеної стерилізації, з’являється не відразу, а після якого. В основному, патологічний процес розвивається після того, як прибираються яєчники. В середньому зміни приходять через 2-3 роки після своєчасного втручання.

Фахівці на тлі проведених досліджень, зробили висновок, що вирішальним фактором, що провокує розвиток нетримання сечі у собак після стерилізації, ставати гостра нестача естрогенів (жіночі статеві гормони).

Ризик розвитку патологічного процесу залежить також і від часу, коли була проведена кастрація. Який вік у тварини на момент проведення хірургічної дії. Відзначено, що нетримання урини сфінктером сечового міхура, може розвинутися не тільки у самок, а й у самців після своєчасного втручання. Діагностується захворювання у псів не часто, однак при цьому складно піддається корекції і лікуванню.

Зв’язок між нетриманням сечі і стерилізацією безпосередньо не виявлено. Існують тільки аргументи. Спровокувати патологію можуть також проблеми в рецепторах уретрального каналу, невірне положення сечового міхура, зміщення шийки матки в область таза ближче до очеревини. Нетримання урини може з’явитися на тлі ожиріння або ж аномальних будовах піхви.

У стерилізованих тварин нетримання може розвинутися відразу після того як проведена операція або ж через певний проміжок часу. Також виявлена певна породна приналежність. Такі породи як німецька пастуша, Стара Англійська, величезний шнауцер, доберман пінчер, Золотистий ретривер, боксер ризик розвитку нетримання сечі збільшується після того як проведена операція, ніж у інших порід. Чистокровні породи страждають від патології частіше, ніж тварини, які не мають багатої родоводу.

Володар тварини не повинен плутати нетримання урини, що з’явилося на тлі слабкості сфінктера, з сечовиділенням в не призначених для цього місцях через відсутність дисципліни. Є собаки неохайні, або ж не розуміють в силу власного віку коли і де потрібно справляти нужду. При нетриманні у собак істинного типу, тварина не може зрозуміти, що відбувається. Причинами розвитку нетримання крім стерилізації у собак, стають:

  • Процеси запального типу, що розвиваються в області сечового міхура. Цистити провокують інфекційні патології, що розвиваються в сечостатевій системі, а ще більші переохолодження. У запущених випадках циститу у собаки в сечі виникає кров, тварина мучиться від сильних хворобливих почуттів. Для лікування патології використовуються протимікробні засоби, діуретики і антисептики.
  • Полидипсический синдром. Патологічний процес, пов’язаний з посиленим відчуттям спраги у собаки. Кількість використання води в добовому раціоні збільшується, провокуючи виходячи з цього збільшення кількості виділення сечі. На цьому тлі частота сечовипускань збільшується і вихованець, тим більше в молодому віці, може припинити контролювати тілесні процеси. Розвиток полідипсії викликано недостатністю нирок, інфекційними ураженнями сечостатевої системи, цукровим діабетом. У тварин які не пройшли стерилізацію, основою розвитку полідипсичного синдрому може бути піометра. Надзвичайно важливо вчасно звернутися за допомогою до ветеринарної клініки.
  • Проблеми у функціонуванні хребта. Поразки стовпа хребта на тлі механічних травм або ж змін дегенеративного типу, провокує здавлювання спинного мозку і його закінчень нервів. Спровокувати защемлення може ротової процес або ж реабілітаційний період після народження малюків. Тактика лікування строго індивідуальна. У більшості випадків доведеться проводити втручання хірургічним шляхом.

Як вимальовується нетримання сечі

Нетримання сечі у собак після стерилізації з’являється в переважній більшості клінічних випадків через кілька років після своєчасного втручання. Середній термін 3 роки, але нетримання може з’явитися через пару місяців або 5 років після стерилізації.

Частота розвитку патологічного стану в сечостатевій системі у собак становить 20%. Це означає, що будь-який п’ятий вихованець, якому провели операцію, має ознаки розвитку нетримання сечі.

Раптовий розвиток нетримання урини діагностується у середніх порід собак і маленьких дуже рідко, ніж у великих тварин з масою тіла більше 20 кг.

Клінічними ознаками розвитку патологічного стану у собаки після своєчасного втручання ставати мимовільне виділення сечі невеликими краплями в період відпочинку собаки на боці або після нічного сну.

Нетримання урини може бути на постійній основі або ж розвиватися іноді, затихаючи на якийсь час, знову повертаючись з часом. Залежно від ступеня ураження м’язових волокон сечового міхура, вираженість симптомів і кількість виділеної мимоволі порції урини буде змінюватися. Залежить це від породи собаки, її маси тіла і особливостей організму.

При порушенні сечовипускання на тлі проведеної раніше стерилізації, може з’явитися ряд складнощів, наприклад запальні процеси бактеріального походження. Вторинне зараження бактеріями відбувається в області нижньої частини сечовидільних шляхів.

Нетримання сечі або мимовільне сечовиділення призводить до серйозних уражень покривів шкіри в промежині. Розвивається сечовий опік, пропадає в місці роздратування волоски, відзначається гіперемія покриву шкіри, кірки і виразки. Крім перерахованих вище змін, неконтрольоване виділення урини часто ознаменовується бактеріальним запаленням сечового міхура.

Серед складнощів на тлі нетримання, є кілька факторів, що погіршують перебіг патології – раціон харчування собаки, який містить пристойну кількість солі, захворювання ниркових структур, ендокринні патології.

Терапія нетримання у собак

Помітивши відмінні ознаки патології, господар собаки повинен звернутися до ветеринарної клініки за допомогою. Доктор проведе всі необхідні дослідження і розробить індивідуальну схему лікування. Діагноз ставлять спираючись на результатах наступних досліджень:

  • загальний тест урини хворої тварини;
  • клінічний аналіз крові і взяття проб крові для визначення хімічної панелі (потрібні для оцінки стану здоров’я на тлі розвитку захворювання, а ще виявлення допустимих процесів запалення виходячи з картини крові);
  • дослідження за допомогою ультразвуку органів малого таза, велику увагу приділяють сечового міхура, відзначаючи будь-які зміни в його структурі і місці розташування;
  • радиографическая діагностика.

Отримавши результати аналізів і діагностичних тестів, ветлікар розробляє максимально відповідну тактику лікування. Застосовуються як консервативні методики, так і своєчасні втручання. Якщо володар звернувся до професіонала вчасно, і патологія не набула запущене протягом, досить буде провести консервативне лікування.

Для терапії нетримання сечі у собак після стерилізації застосовуються ліки, що підвищують робочі особливості сечового міхура – Пропаноламін, фенілпропаноламін. При правильних дозуваннях, ефективність лікування ліками становить близько 90%. Відсутність ефективності під час лікування Пропаноламіном, призначаються жіночі статеві гормони – Овестин, що володіють дуже високою ефективністю, однак при цьому які здатні пригнічувати робочі особливості кісткового мозку.

У стерилізованих собак, нетримання сечі розвивається дуже часто, однак при своєчасному зверненні до ветлікаря, успішно купірується. Звести до мінімуму підтікання урини можна за допомогою правильного лікування.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close