Як визначити стать цуценя

Пол дорослого собаки можна визначити без зусиль, навіть не торкаючись до тварини. Потрібно тільки зорового огляду і спостереження за поведінкою тварини. Що стосується маленьких цуценят, в процесі визначення статі дитини, можуть бути складності.

Для визначення статі у з’явився на світ цуценя, потрібно ретельно оглянути область геніталій і зробити висновки. Якщо щеня вже виріс-більше 3 місяців, підлогу можна дізнатися, ретельно поспостерігавши за поведінкою.

Відомо, що пси піднімають лапу перед сечовипусканням, але аж до 6 місячного віку, малюки незалежно від статі присідають перш ніж справити нужду, тому методика визначення статі по поведінковим особливостям не дасть результату до шести місяців цуценя.

В якому віці найкраще визначати стать

Підбираючи собі улюбленця, людина свою увагу звертає на його статеву приналежність. Це потрібно для того, щоб знати, до чого готуватися. Так, майбутні господарі, які бажають придбати кобелька, не хочуть в подальшому вирішувати проблему потомства. Псів з одного посліду завжди розбирають швидше, ніж самок.

Складнощі з самкою з’являються, зазвичай, в період статевого дозрівання з моменту настання тічки. Залежно від особливостей породи і фізіологічних даних, еструс або ж статева охота, приходить у собак кожні 6 місяців. багато господарів, що живуть в багатоквартирних будинках, подібне явище буде доставляти відчутні незручності. Тим більше, якщо господар собаки не набував тварина для подальшого розведення.

У період настання статевої охоти, більшість самок змінюються в поведінці, можуть намагатися зірватися з повідця і втекти. Пси ж, навпаки, на відміну від самок, готових до спаровування кілька разів на рік, готові до продовження роду незалежно від погодних умов і часу доби. Поява в межах дотику кобеля самки з течкою, викличе активну реакцію у тварини. Бажаючи знайти джерело жаданого запаху, пси часто тікають, зриваються з повідків. В умовах міста це буде причиною потрапляння собаки під машину.

Інших особливих відмінностей між тваринами немає. Якості і характер собаки не залежить від статі – дані показники диктуються породної приналежністю і вихованням. Деякі заводчики відзначають, що самки більш ласкавими по відношенню до власних господарів. Але отримує турботу і любов пес від власного власника, теж буде ласкавим.

Ветеринарні фахівці не радять чіпати маленьких цуценят відразу ж після їх народження і ще раз виймати їх з гнізда.

Пол можна дізнатися і пізніше, краще як тільки малюки відкриють очі і трохи зміцніють. В іншому випадку, пошуки знайти статеві органи у цуценяти, можуть не увінчатися успіхом, а ось шкода новонародженому буде завдано.

Саме чітке визначення статі відбувається в двомісячному віці. Статеві органи псів досить сформовані, і визначити їх візуально буде абсолютно без особливих проблем.

Методи визначення статі у цуценят

Перед тим як починати визначати стать цуценя, важливо дотримуватися певних правил, продиктованих фахівцями. Особливостями процедури з’ясування статі цуценя вважаються такі:

  • Не потрібно відразу після народження малюків, намагатися їх усіх перебрати і визначити стать. Статеві ознаки чітко будуть помітні після 4-6 тижнів.
  • Брати маленького цуценя потрібно досить акуратно, заздалегідь вимитими з милом без ароматів, руками. Новоспечена мати не повинна висловлювати хвилювання і нервувати. Якщо ж тварина не хоче, щоб людина торкався до його потомству, воно може висловлювати агресію. Якщо господареві сильно хочеться швидше дізнатися стать малюків, а мати проти, вона може відмовитися від своїх цуценят.
  • Руки, перш ніж брати малюків, потрібно обгоріти. Укладати цуценя необхідно на теплу пелюшку або рушник.
  • Щеня не повинен відчувати дискомфорту в період виконання процедури. Рухи власника зобов’язані бути максимально акуратними, щоб не завдати шкоди цуценяті. Запобіжні заходи потрібно дотримуватися не тільки в перший час при підрахунку статі, але також і в подальших ситуаціях, коли потрібно брати цуценя на руки – для проведення вакцинації, візиту до ветлікаря або ж при протипаразитарної обробці.

В ході огляду, цуценя акуратно перевертають на пелюшку животиком вгору. Детально розглянувши животик цуценя, можна помітити підсохлу частина пуповини, а нижче маленьку складочку шкіри або ж клаптик вовни, що вказує на приналежність цуценя до чоловічої статі. Як тільки щеня стане міцнішим, почне набирати вагу і розвиватися, геніталії почнуть рости, статева ознака стане чітко видно.

У самок на животику крім пупка немає ніяких отворів або ущільнень. При цьому біля ректального отвору під час докладного огляду можна помітити каплевидную складочку шкіри – це майбутня петля, яка ще досить маленька і майже не помітна.

Для визначення статі не варто застосовувати спостереження за фізіологічними ознаками. Відмінності за статевою ознакою мало видно в молодому віці цуценят. Якщо людина не професійний заводчик або ветлікар, правильно визначити стать за фізіологічними ознаками виявиться дуже важко. Неправильно визначати стать за наявністю сосків, так як вони присутні і у самок і у самців. Великі породи собак народжуються вже збитими на вигляд, незалежно від того, самка це або пес. Тому вага і розмір цуценя також не грають ролі при підрахунку статі.

Визначити стать у виріс цуценя не складе особливих складнощів. Необхідно просто ретельно подивитися за актом сечовипускання дитини. Почавши з 6 місяців (деякі цуценята починають раніше), кобельки піднімають лапу на піднесення, щоб справити природну потребу. З самого народження рефлекс піднімати лапу у малюків відсутня. Самки ж не змінюють власної поведінки з віком.

Обов’язково потрібно згадати і той момент, що цуценята незалежно від статі, не можуть контролювати позиви до сечовипускання і дефекації, тому на таких етапах виявити статеву приналежність за звичками не вийти. Після того, як невеликі кобельки ростуть, потрібно щоб минув час, дитина впевнено утримувався на власних чотирьох і був здатний здійснювати контроль за сечовипусканням. Виключно після цього, пес починає робити спроби піднімати лапку, а не сідати, перед тим як справити нужду.

У набагато старшому віці, поведінка псів трохи змінюється. Досягнувши віку 3 місяців (деякі цуценята раніше), починають намагатися цілити власну територію. Поведінковий маркер здатний позначити істинного кобелька. Цілити територіальні межі пси починають з перших місяців, а тим більше така необхідність вимальовується у не кастрованих тварин.

Прагнення раніше дізнатися стать цуценя, не завжди дає хороші результати. Новонароджені цуценята ще занадто тендітні, щоб брати їх на значний час в руки. Є ризик залишити на їх шерстці непотрібні запахи, відбиваючи у матері її інстинкт. Самка може відмовитися від власного цуценя.

Не потрібно поспішати, необхідно почекати і через 4 тижні після народження, можна дуже легко визначити якого щеня статі – чоловічого або жіночого.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close