Як переводити собаку на сухий корм

Господарі собак і заводчики умовно діляться на 2 «табори» — ті хто за сухий корм і ті, хто проти годувати тварину готовими промисловими кормами. І ті і інші мають безліч аргументів.

Необхідно не забувати, що готовий промисловий корм — це повнораціонне, зі збалансованим складом, харчування. У кормах преміум якості містяться всі відповідні інгредієнти для нормальної роботи всього організму.

Дуже часто, переклад на сухий корм рекомендований фахівцями для підтримування здоров’я вихованця або боротьби з конкретним захворюванням.

Необхідно пам’ятати, як перевести тварину з натуралки на сухий корм, правильно і без шкоди здоров’ю собаки.

Особливості травлення собак

На відміну від собак, у людини їжа під впливом ферментів в слині починає перетравлюватися вже в порожнині рота. У собак же процес травлення запускається з моменту потрапляння їжі в шлунок.

Характерна риса травлення собак полягає і в будові кишкового тракту. У собаки кишечник в кілька разів коротше, ніж людський. Їжа перетравлюється швидше, однак при цьому занадто грубі волокна не встигають нормально перетравитися.

Травний процес у собак відрізняється трансформацією білків, жирів і вуглеводів в речовини, добре засвоювані організмом. Так, білки трансформуються в амінокислоти, жири в жирні кислоти і гліцерин, а вуглеводи надходять у кров’яне русло у вигляді глюкози і далі розносяться по всьому організму. Всі надійшли з кормом деталі-енергетичне джерело для собаки.

При складанні харчування або вибору сухого корму, потрібно брати до уваги витрати на енергію вихованця. Брак енергії буде причиною втрати життєвого тонусу і здоров’я в загальному. Саме так як і надлишок. Занадто поживний раціон може привести до ожиріння і подальших складнощів зі здоров’ям. Зокрема до розвитку хвороб судинно-серцевої системи.

Як правильно перевести собаку на сухий корм

Потрібно брати до уваги кілька ключових моментів, перед тим як починати переводити улюбленця з одного виду харчування на інший.

Має значення те, з якого типу харчування володар планує переводити улюбленця на сухий корм.

Якщо переклад передбачається з вологих раціонів, то важливим моментом в подібному випадку вважається кількість наявної в них вологи.

На перших кроках слід підмішувати новий корм до старого, дотримуючись пропорції 25-75%. Потроху, частку сухого корму слід збільшувати день у день. Через 4-5 днів, частина сухого і мокрого корму повинна становити 50% на 50%. Приблизно на 8-ий день від початку переведення тварини на повнораціонний сухий корм, співвідношення повинна становити 75% на 25%. Повне заміщення старого корму на новий, відбувається протягом 10-14 днів.

Поспішати в даному питанні не слід. Такий плавний переклад дає можливість зберегти здоров’я улюбленця і дозволяє господареві відзначати найменші порушення в самопочутті собаки.

Якщо новий корм не зможе підійти тварині, це обов’язково відобразиться на стані шерсті і травленні собаки.

Якщо собака значний час отримувала справжній корм, переклад її на готовий сухий раціон може бути ускладнений. Необхідно триматися подібної схеми, що і при перекладі з мокрого корму:

  • перші 4 дні слід замістити всього 25% від всієї порції справжнього корму сухими гранулами;
  • до кінця 4 дня співвідношення вже може скласти 50 на 50%;
  • на 10 день, частина справжнього корму повинна становити всього 25% від усього харчування.

Для м’якого переходу з натуралки на готовий сухий раціон, можна заздалегідь розмочувати гранули корму теплою водою. Це дасть можливість собаці швидше звикнути до нового харчування, так як консистенція буде знайомою. Аналогічний плавний перехід протягом 10-12 днів можливий, якщо собака отримувала справжню, але заздалегідь варену їжу.

Якщо тварина отримувала сирі продукти, експерти радять дотримуватися іншої схеми переведення на сухий корм.

В одній мисці змішувати екструзійні промислові корми і свіже м’ясо – небезпечно. Причина-термічно оброблений продукт засвоюється в 3-4 рази швидше, ніж сирий. В результаті такого дисонансу, тварина зіткнеться з дискомфортом і проблемами в травному процесі. Може розвинутися блювота.

У зв’язку з цим, переводити собаку на промисловий сухий корм слід за іншою схемою. Потрібно в проміжку між традиційними годуваннями, давати собаці сухий корм, почавши з 1 4 від всієї рекомендованої норми. Помітивши, що пес з радістю хрумтить запропонованої порцією корму, слід потроху зменшувати кількість основної їжі. Протягом певного часу, одне з годувань можна повністю поміняти на сухий корм. Через 7-10 днів можна спробувати повністю годувати собаку протягом усього дня промисловими кормами.

Під час вибору сухого корму віддавати перевагу слід тим, які містять великий відсоток м’ясних компонентів (якщо у тварини немає протипоказань і воно отримувало сире м’ясо).

Принциповий момент при перекладі собаки на сухий корм – дотримання питного режиму.

Харчування сухим кормом передбачає більше споживання рідини. Вода повинна бути чистою і свіжою. Рекомендується давати собаці завжди свіжу воду, повністю вимиваючи миски, а не додаючи нову воду до старої.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , , ,
close