Український левкой

Український левкой - Ветеринар

Кішки породи український левкой такі ж ніжні та милі, як і квітка, ім’ям якої назвали. Крім цього, вони мають досить неабияку зовнішність, що робить їх особливо популярними серед багатьох вихованців, які мешкають у будинку.

Український левкой - Ветеринар

Історія походження

Порода український левкой з’явилася на світ не так давно, приблизно 10 років тому. Але незважаючи на це, досить швидко стала популярною. Усі роботи зі схрещування тварин проводила фелінолог Олена Бірюкова. Працювати над створенням цієї породи вона почала на початку XXI століття, але остаточних результатів домоглася лише через 4 роки.

Для експерименту було взято кішок абсолютно різних порід. Це донський сфінкс і скоттіш-фолд. Завдяки цьому тварини отримали лисе тіло від сфінксів і висловухість від шотландської породи кішок. До того ж неординарні красунчики вирізняються міцним здоров’ям і чудовим характером.

Перша поява кота у світлі викликала все більший інтерес не тільки серед шанувальників незвичайних порід, а й серед професіоналів. На цей час ця порода вже дуже популярна, але поки що лише в пострадянських країнах. А ось міжнародні організації ще не сформувалися, як їм необхідно ставитися до оригінальних українських кішок.

Але брати участь у найрізноманітніших виставках і змаганнях їм все ж дозволяють. Так, понад 10 кішок уже мають звання чемпіонів.

Опис

Таких незвичайних тварин можна відрізнити за багатьма характеристиками.

 1. Голова у лисих левкоїв має плоску, трохи довгасту форму. Зверху вона сильно нагадує п’ятикутник. А ось їхній опуклий лоб робить таких тварин оригінально привабливими.
 2. Практично третю частину голови займає кругла мордочка, при цьому вилиці досить яскраво виражені. А ще левкої мають цікаві надбрівні дуги.
 3. Ніс не дуже широкий.
 4. Очі у кішок трохи розкосі з зеленим або блакитним відтінком.
 5. Шия в них середньої довжини, до того ж досить мускулиста.
 6. Необхідно виділити великі, немов виготовлені з мастики, вушка левкоїв. Вони трохи загнуті вниз.
 7. Тіло виглядає на рідкість привабливо. Воно мускулисте з не досить широкою грудною кліткою.
 8. Лапи у тварини цієї породи довгі та міцні.
 9. Шерсті у них практично немає, все-таки все тіло вкрите ніжним пушком. У ділянці шиї, очей, вух, а ще в пахвах є маленькі складки, які роблять цю породу котів індивідуальною.
 10. Вага самця доходить до 6 кілограмів, а ось самки трохи менші — до 5 кілограмів.
 11. Статева зрілість у них настає приблизно через 1 рік після виникнення на світ.

Особливості характеру

Ця порода кішок вирізняється великою відданістю і любов’ю до власних господарів. Вони дуже делікатні та товариські, розумні та культурні, прекрасно піддаються навчанню та дресируванню.

Ці тварини високоінтелектуальні. Вони фактично ніколи не вплутуються в бійки, проте якщо все ж таки подібне відбувається, то котики з гідністю виходять із ситуації, що склалася. Плюс до всього, левкої можуть виконувати найелементарніші команди. Швидко привчаються до туалету.

Легко йдуть на контакт не тільки з власними господарями, а й з тими тваринами, які знаходяться в одному приміщенні з ними. Ці красені дуже люблять власних власників і фактично скрізь ходять за ними “по п’ятах”, водночас вони муркочуть, наче запрошуючи до розмови з ними.

Якщо на них уваги не звертають, вони нявкатимуть, поки з ними не заговорять.

Окрім цього, українські левкої мають такі лінії у власному характері, як здатність контролювати власні емоції, вередувати, а ще пам’ятати все, що їх стосується. Приміром, якщо господар сидить або дивиться телевізор, тварина може всю годину чекати від нього уваги, при цьому просто заглядаючи в його очі або облизуючи його руку.

Якщо наприклад ми говоримо про вподобання таких тварин, то вони більше люблять дружити з дорослими господарями, ніж з їхніми дітьми. Це не означає, що до дітей вони ставляться агресивно. Вони просто віддають перевагу компанії більш спокійних людей.

Кішки породи український левкой дуже компанійські та цікаві, тому поява в домі чужих людей не злякає їх, а, навпаки, вони будуть їх вивчати, іншими словами знайомитися з ними.

Але дуже великі та галасливі вечірки левкоям не підійдуть, цього вони не люблять.

Умови утримання

Українські сфінкси абсолютно невибагливі в утриманні. Одне, що їм знадобиться, — це багато тепла, адже шерсть у них фактично відсутня. Тому температура у квартирі чи будинку, тим паче взимку, має бути завжди високою. Але цілком можна придбати для власних вихованців і теплі костюми. А ще потрібно захистити їх від протягів, і класти для них теплі підстилки.

Влітку увагу потрібно приділяти тому, щоб сонце не обпалило їхню чутливу шкіру, тому потрібно вберегти тварин від потрапляння прямих сонячних променів.

Порода українських левкоїв вирізняється боязню висоти. Тому не потрібно боятися, що вони залізуть на шафу або заберуться на нові штори.

Оскільки у кішок немає шерсті, дуже часто купати їх не рекомендується. Проводити ці процедури найкраще в міру забруднення тварин. Робити це потрібно за допомогою спеціалізованих шампунів, оскільки їхня шкіра виділяє дуже багато жиру. З тієї ж причини потрібно дуже часто їх витирати, інакше залишки жиру можуть залишатися на меблях або шпалерах.

Як і всім котам, левкоям також потрібно іноді стригти нігті. Застосовують для цього спеціалізовані щипці або кігтерези. Проводити цю процедуру слід дуже обережно, оскільки можна випадково пошкодити судини, які розташовані досить близько. Якщо зрізати кігтики самим важко, то найкраще звернутися до ветеринарної клініки, де фахівці зроблять це швидко і легко.

Плюс до всього, для власних вихованців необхідно обов’язково облаштувати місце для їхнього відпочинку. У ньому повинні бути кігтеточка, лоток з відповідним наповненням. Привчати до нього необхідно тварину з самого початку виникнення в будинку, інакше надалі зробити це буде набагато складніше. Необхідно постійно міняти наповнювач, щоб у будинку не було поганого запаху. А ще можна вибрати спеціалізований дезодорант для наповнювача, який буде поглинати всі погані запахи. Придбати його можна в будь-якій ветеринарній аптеці.

Оскільки тварини не можуть самі почистити власні вушка, робити це потрібно господарям. Застосовувати можна спеціалізовані вушні палички. Плюс до всього, кілька разів протягом тижня потрібно чистити власним вихованцям зуби. І зубну щітку, і пасту можна вибрати в зоомагазинах. За умови уважного догляду тварини зможуть прожити до 12 років, може, й більше.

Сказати набагато точніше фахівці не можуть, оскільки порода лише з недавнього часу виведена.

Годування

Годування тварин цієї породи абсолютно звичайне. Ці кішки мають чудовий апетит. Застосовувати можна як промислові корми, так і натуральні. Перші можуть бути як сухими, так і вологими, основне, щоб вони поєднували в собі всі необхідні для розвитку котів вітаміни та мінерали.

Якщо застосовується справжній корм, він обов’язково має складатися з таких продуктів:

 • морська риба;
 • відварене куряче або яловиче м’ясо;
 • свіжі каші з різних зернових;
 • варені та овочі в сирому вигляді, можна застосовувати пюре;
 • добавки вітамінів, які необхідно купувати в зоомагазинах.

Хвороби

Хоча ця порода і з’явилася не так давно, від хвороб вона не захищена. Як і будь-яка інша тварина, кішки можуть стикнутися з певними з них.

 • Захворювання серця можуть з’явитися через перенесений стрес.
 • Якщо тварина потрапить під дощ, або гулятиме на протягах, може з’явитися навіть запалення. У цьому варіанті потрібно обов’язково звернутися до ветеринара, оскільки самим впоратися з подібним захворюванням буде не легко.
 • Дуже великий апетит може призвести до переїдання. Завдяки цьому можуть з’явитися проблеми зі шлунком. Плюс до всього, левкої схильні до ожиріння. Тому за їх харчуванням потрібно стежити добре, встановивши для них спеціалізований режим годування.
 • Як і в інших кішок, у левкоїв може виникнути кон’юнктивіт або кератит. Для боротьби з недугою можна застосовувати звичайні чайні примочки, або ж скористатися спеціалізованими препаратами для промивання очей.
 • Може з’явитися захворювання вух. У цьому варіанті тварина буде жалібно нявкати, і чіпати себе лапою за вуха. Потрібно відразу ж звернутися до ветеринара.
 • Нерідко на шкірі з’являються дерматити або себорея. У цьому випадку знову ж таки ветеринар має прописати спеціалізовану мазь для догляду за шкірою. Самостійно лікувати захворювання не потрібно, оскільки можна лише завдати шкоди тварині.

Обов’язково необхідно щороку проводити вакцинацію власних вихованців. Починають робити щеплення вже з 2-ох місяців. Захист проходить від подібних хвороб, як кальцивіроз або ринотрахеїт. Якщо дитина запозичена з розплідника, то всі необхідні щеплення вона вже має.

Коли дитині виповнюється 3 місяці, її вакцинують від сказу та хламідіозу. Плюс до всього, постійно потрібно проводити профілактичні роботи проти бліх і гельмінтів. Застосовувати можна як таблетки, так і рідкі розчини. Від бліх можна одягнути власному вихованцеві спеціалізований нашийник, який вбереже його на 6 місяців від цих паразитів. На нашийник необхідно закріпити брелок, де буде написаний телефонний номер господаря. Це буде потрібно в разі якщо левкой загубиться.

Підбиваючи підсумки, можна абсолютно чесно сказати, що українські левкої прекрасно підійдуть для будь-якого будинку. Тому що вони не дуже вимогливі у догляді, а ще будуть прекрасним другом, коли з’являться в родині.

Одне, що їм знадобиться — це трохи уваги та любові.

Позначки:, ,
close