Фарингіт у кішок

Фарингіт-процес запалення, що розвивається в області гортані. У домашніх кішок фарингіт діагностують практично нечасто, що пов’язано з анатомічними особливостями будови гортані.

Розвиток запалення в області гортані у тварини доставляє сильний дискомфорт, відбиваючись на загальному стані улюбленця. Порушується акт ковтання їжі, зустрічається млявість і байдужість тварини.

Допомога здатний надати ветлікар, призначивши добре обрані ліки. В іншому випадку не виключено розвиток сильного набряку, що провокує загибель тварини.

Причини появи патології

Успішно лікувати фарингіт у кішки засобами перевіреними часом дуже складно. Більш того, при подібному лікуванні небезпеки розвитку складнощів різко підвищуються. На тлі самолікування, в основному із застосуванням антибіотиків, організм кішки виснажується, а патологічний процес опускається в знаходяться знизу частини респіраторного тракту.

У тварини на тлі не вилікуваного фарингіту розвиваються запальні процеси в бронхіальному дереві, трахеї або легеневих структурах.

Як всі знають, пневмонія лікується більш екстремальні і не завжди з хорошим результатом.

Спровокувати розвиток фарингіту здатні вірусні та бактеріальні інфекції. Фарингіт може розвинутися на тлі чуми м’ясоїдних, парагрипу, аденовірусної інфекції, котячого ринотрахеїту, хламідіозу або мікоплазмозу. Серед бактеріальних, головна роль у розвитку фарингіту належить стрептококової і стафілококової інфекцій.

Факторами, що провокують розвиток запалення в гортані, стають:

 • переохолодження тварини;
 • падіння захисних сил організму;
 • брак поживних елементів в раціоні;
 • наявність запалень в порожнині рота – різні пошкодження механічного типу слизової оболонки пащі кістками, голками або іншими дрібними частинками.

У нормі на слизових оболонках ротової і порожнини носа знаходиться умовно-патогенна мікрофлора. При належній роботі імунної системи, мікроорганізми знаходяться під контролем і не викликають патологічних змін. Найменші травми слизової, руйнівний вплив вірусів і патогенних бактерій, призводить до активізації умовно-патогенної мікрофлори. Запалення розвивається швидко і провокує виникнення ряду відмінних симптомів.

Необхідно відзначити, що через особливості анатомічної будови, у кішок фарингіт розвивається дуже і дуже рідко. Головною причиною виступає розвиток вірусного ринотрахеїту або кальцівіроза у домашньої кішки. Ці патології провокують запалення слизових оболонок носових ходів і порожнини рота. З’явилися виразкові ураження при стоматиті на тлі ринотрахеїту або кальцівіроза призводять до набряку слизових оболонок гортані.

У більшості випадків, фарингіт стає симптомом злоякісних пухлин в області щитовидки або ж лімфосаркоми генералізованого типу.

Симптоми фарингіту у кішок

Поява у вихованця перших ознак нездоров’я-привід негайно звернутися за допомогою до ветеринарної клініки. Фарингіт вимальовується рядом нестандартних ознак, що залежать прямо від ступеня тяжкості перебігу патологічного процесу.

Легка форма запалення гортані відрізняється появою у вихованця несуттєвою хворобливості, загальною стомлюваністю і можливим підвищенням показників температури тіла.

При розвитку важкої форми фарингіту, у кішки відзначаються такі симптоми:

 • сильний нападоподібний кашель;
 • дуже високе виділення слинного секрету;
 • проблеми з диханням.

Біль при ковтанні під час важкої форми фарингіту лише збільшується. На тлі великої незручності улюбленець намагається менше їсти, іноді, повністю відмовляючись від корму. При спробах прожувати і проковтнути корм може з’явитися рефлекс блювоти.

Діагностика проходить у ветеринарній лікарні кваліфікованим лікарем. Спеціаліст проводить ряд досліджень, потрібних для постановки точного діагнозу і розробки тактики лікування. Невід’ємна частина діагностики-диференціація. Доктор повинен прибрати інфекційні та паразитарні захворювання, що провокують подібну з фарингітом симптоматику. Одна з заразних захворювань, при якій також порушується процес ковтання – сказ.

Для постановки діагнозу лікарем проводяться такі дослідження як:

 • Загальноклінічний огляд і збір анамнезу. Інформація, отримана від власника кішки, служить серйозною підставою для майбутнього діагнозу. Крім цього доктор проводить огляд пащі пацієнта, відзначаючи найменші зміни в стані слизових оболонок.
 • Прослуховування хрипів в бронхах або легенях – аускультація. Дослідження дає можливість визначити можливі ускладнення у вигляді запалення бронхів, легенів або в трахеї.
 • Проведення загальноклінічного аналізу крові. Цей вид дослідження корисний для оцінки стану тварини. Збільшення рівня лейкоцитів говорить про серйозне запальному процесі в організмі, спровокувати який може не фарингіт, а інша хвороба у внутрішніх органах.

Лікування фарингіту у кішок

Тактику подальшого лікування фахівець розробляє на підставі даних лабораторних та інструментальних досліджень. Основа лікування-ліки.

З метою зробити менше запалення і біль в горлі у кішки, ветеринар призначає:

 • інгаляція;
 • систему крапельного поливу горла тварини спеціалізованими спреями з тутешнім знезаражувальним ефектом;
 • комплекси вітамінів для підтримування сил організму і імуномодулюючі препарати для усунення розвитку складнощів.

У важких випадках протікання фарингіту, найкраще проводити лікування кішки в лікарні клініки під наглядом лікаря. Це дасть можливість оцінювати ефективність призначеної терапії і стежити за зміною в стані хворого.

В процесі лікування фарингіту, для полегшення стану кішки, фахівці наполегливо рекомендують виправити раціон харчування. Бажано давати улюбленцю рідку, підігріту їжу, щоб вона не дратувала пошкоджені тканини горла. Можна порадити кішці нежирні супи або відварені на воді слизові каші. На період лікування годування сухими кормами не рекомендується.

У побутових умовах лікування проходить господарем з найсуворішим виконанням рекомендацій лікуючого ветеринара. Для зняття роздратування зі слизових гортані, проводять систему крапельного поливу дезінфікуючими розчинами. Хорошим лікувальним ефектом володіє фізрозчин, слабкий розчин фурациліну або марганцівки. З останнім речовиною необхідно бути дуже акуратним, так само як і при неправильній дозуванні, марганцовочний розчин погіршить перебіг головного захворювання.

Якщо фарингіт супроводжується приєднанням бактеріальної мікрофлори, то в подібному випадку призначаються протимікробні препарати. Добре себе зарекомендували сульфаніламідні препарати.

Профілактика фарингіту у кішок, полягає в дотриманні ряду встановлених правил. Не можна допустити переохолодження тварини. Потрібно дуже ретельно підбирати раціон, не допускаючи, щоб вихованець їв холодну або грубу їжу, що ушкоджує цілісність слизових оболонок гортані, горла і глотки.

З метою захистити власного вихованця від самих різних хвороб, особливо інфекційної природи, рекомендується збільшувати імунітет. Досягти цього можна при грамотному харчуванні, наявності вітамінів в раціоні, гарному догляді за твариною. Потрібно пам’ятати і про планові постійні огляди у ветлікаря з метою профілактики.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, ,
close