Чим годувати стару кішку

З віком, організм тварини, також як і людини, старіє. Певні функції починають слабшати, зменшується метаболізм і загальна активність тварини. Згодом, в організмі кішок відбувається ряд патологічних процесів, що переходять в хронічні захворювання.

Завдання власника-правильно організувати догляд за улюбленцем, щоб поліпшити життєву зручність тварини, систематично проводити проф.огляди у ветеринарного фахівця. Однією з найбільш складових частин продовження довголіття у кішки, вважається правильно складений раціон харчування.

Особливості травлення старих кішок

Вчені і ветеринари, думають, що організм тварини починає старіти після 8-ми річного віку. У цей період господареві варто задуматися про те, щоб замінити раціон, обов’язково порадившись з ветлікарем. Виробники дуже якісних гранульованих і вологих кормів, створюють цілі дієти, розроблені враховуючи специфіки віку кішок і їх загального стану організму.

Крім харчування, літня або стара кішка, повинна отримувати відповідну фіз.навантаження для підтримування в гідному стані м’язового тонусу і забезпечення нормального кровопритоку до всіх тканин, тим більше в периферії.

Доведено, що навіть в поважному віці – більше 15-ти років, кішки при правильному догляді, по фіз.активності і загальному стану, зовсім не поступаються власним молодим родичам.

У зв’язку зі зміною активності і смакових пристрастей, харчування кішок у віці має бути набагато менш калорійним, ніж у молодих тварин. Зміни схильні абсолютно всі внутрішні органи на фізіологічному рівні. Так, у літньої кішки:

 • зменшується стійкість організму до сприйняття самих різних патогенів;
 • зменшуються процеси в травній системі, а зокрема, здатність кишково-шлункового тракту нормально перетравлювати звичайний корм;
 • істотно зменшується активність ниркових структур і здатність переносити глюкозу;
 • змінюються смаки і пристрасті;
 • змінюється практична активність сечовивідної та ендокринної систем.

Основними в раціоні старіючого вихованця повинні бути фактори, що допомагають запобіганню ожиріння і розвитку хронічних хвороб органів знаходяться всередині. Дуже затребувана і при цьому небезпечна проблема, яка з’являється у кішок в похилому віці – погане засвоєння надходить в організм їжі, падіння практичних особливостей ендокринної системи, що зі свого боку призводить до різкого уповільнення метаболізму.

Ветеринари-дієтологи, сходяться на думці, що організм з віком втрачає здатність якісно і повністю розщеплювати і перетравлювати жири. Навіть отримуючи корм прекрасної якості, але який призначений для молодих тварин, кішка в похилому віці може страждати від вираженого дефіциту поживних елементів.

З кормом Стара кішка повинна отримувати всі необхідні комплекси вітамінів і мінералів, важливі для підтримування відмінного метаболізму. Дієта для літньої тварини повинна бути обов’язково збалансованою по важливих елементів-білків, жирів і вуглеводів. У підтримці нормальної маси м’язів, беруть участь органічні кислоти, білки, кальцій, незамінні амінокислоти і фосфор. У зв’язку з цим, корм для старої хижачки, повинен бути з ідеальним кількістю білків, однак при цьому містити менше ліпідних сполук.

Старі кішки в зв’язку зі зміною в їх організмі, починають стає більш перебірливими в їжі, відмовляють від самих звичайних ласощів. Факторами, що провокують такі ж зміни, як правило служать хвороби постійного характеру у внутрішніх органах, а ще патології порожнини рота. Захворювання ясен і зубів призводять до того, що тварина не здатна нормально жувати їжу і розщеплення в організмі поживних елементів відбувається не повністю. Все це призводить до того, що в організмі засвоюються гірше вітаміни, мікро і макроелементи.

Яка отримує протягом усього життя справжній корм, кішка повинна обов’язково в старості отримувати добавки вітамінів. Важливо введення в раціон бета-каротину, вітамінів групи Е,В і з, а ще глюкозаміну, що дасть можливість уповільнити нормальні процеси старіння.

Зміна харчування літньої кішки, зобов’язана вестися під суворим наглядом і консультацією ветлікаря. Головне не забути врахувати ряд моментів, наприклад як:

 • загальний стан кішки;
 • її кондиція;
 • наявність хронічних патологій органів знаходяться всередині;
 • індивідуальні характеристики.

Літні тварини, які мають в анамнезі хвороби серця або судин, не повинні отримувати багато натрію, однак при цьому кількість таурину має бути підвищено. Кішки, які страждають від цукрового діабету, з віком повинні отримувати розкішний клітковиною раціон. Збільшення міцності зв’язок і зміцнення м’язів виконується наявність в раціоні продуктів або кормів з великим вмістом фосфору і кальцію.

Проблеми з порожниною рота у кішок у віці з’являються часто. У зв’язку з цим, корм, пропонований улюбленцю, повинен бути більш соковитим і м’яким. Чудово підійдуть концентровані Рідкі корми, що дозволяють також не допустити ускладнення, які пов’язані з колітами і запорами. Наявність пухлин в організмі літньої кішки, також вимагає коригування харчування. Спеціальна дієта в себе включає великий вміст жирних кислот і бета-каротину.

Вводити нові продукти і корми в раціон тварини потрібно потроху, перевіряючи реакцію кішки. Якщо з’являються порушення, потрібно отримати консультацію з ветлікарем.

Проблемою у старих котів вважається присутність запорів, виникнення зневоднення, тим більше при наявності хронічних патологій ниркових структур, через нестачу рідини в організмі. Літні коти менше п’ють води. для того щоб збільшити інтерес вихованця, можна піти на хитрість і додавати в воду м’ясний бульйон. Силою поїти кішку не варто.

Чим годувати стару кішку

Складений раціон для старого кота, повинен підходити визначальним параметрам. Харчування обов’язково має бути повнораціонним, збалансованим, легко засвоюватися, для того щоб підтримувати прекрасне самопочуття, гальмуючи нормальні процеси старіння клітин і тканин.

Допоможе в складанні або підборі адекватного харчування для старіючої кішки – ветлікар. Дієта буде складена на підставі загального стану тварини і наявності хронічних патологій.

Якщо ж тварина отримує справжню їжу, рекомендується дотримуватися наступних пунктів при складанні харчування:

 • М’ясо і риба – основа харчування старіючого хижака. Але в даному випадку важливо підбирати не жирні сорти м’яса, перевагу віддаючи курці і зайцю. Також можна давати телятину, а ось від субпродуктів краще відмовитися (печінка, легені, серце).
 • Подрібнення перед подачею. Їжа для старіючої кішки повинна бути доведена до стану каші і підігріта.
 • Зміна кількості прийомом їжі. Якщо раніше молода кішка їла 2-3 рази на день, то з віком кількість прийомів їжі бажано розширити до 5-6. Кількість їжі залишається таким же, як радить ветеринар в день, але розділеним на пристойну кількість прийомів. Джерел клітковини є висівки, тому їх рекомендують вводити в раціон тварини у віці. А ось від рибних та інших кісток, краще відмовитися.

Готові корми краще, так як вже врівноважені за всіма показниками. У разі годування справжньою їжею, рекомендується систематично здавати хімічний аналіз крові тварини, щоб розуміти, яких вітамінів або мінералів не вистачає. Виключно після цього фахівець може призначити загальнозміцнюючі комплекси препаратів.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close