Чи можна собакам банани

Люди люблять банани за їх смак і користь. Собакам також подобається цей фрукт.

Він буде корисним вихованцеві за рахунок вмісту вітамінів, амінокислот, мінералів.

Однак не всі собаки добре переносять цей продукт, іноді з’являються алергії і погіршення роботи кишечника.

Особливості травлення у собак

Собака відмінно вловлює запах їжі, набагато краще людини. Але смак для неї не має значення, оскільки мова собаки має тільки 1700 смакових сосочків (у людини їх 9000). Їжу вихованець практично не жує, а заковтує шматками. У слині немає ферменту амілази, тому далі їжа надходить майже не оброблена. А ось в шлунку їх вже на порядок вище і кислотна активність висока, тому їжа перетравлюється швидко. У собак немає подібних ферментів, які розщеплюють молочний цукор, оболонку клітини рослин, крохмаль.

Тонкий кишечник короткий, але всмоктувати корисні речовини він може чудово, тому їжа швидко засвоюється. Також перистальтика працює відверто краще, ніж у людини. Кал утворюється в товстому кишечнику швидко, він щільний і досить сухий. Для полегшення виділення калу і усунення пошкоджень у собаки є параанальні залози. Вони розміщені по двох сторонах прямої кишки фактично у ректального отвору. Коли кал проходить по кишечнику, він натискає на залози і їх секрет надходить в середину. Таким чином змащує і робить легше проходження мас калу.

Засвоєння у собак макро — і мікроелементів дуже відрізняється від людського. Основні речовини:

 1. Білки або тваринні протеїни засвоюються на 90-95%. Білки рослинного походження виключно на 40-50% після обробки, яка зруйнує целюлозну оболонку клітини рослин. Однак соя засвоюється добре. Неперетравлена рослинна їжа дратує кишечник собаки, викликає бродіння, кольки, пронос. А молочні білки повинні бути у вигляді кисломолочних продуктів, де молочний цукор вже розщеплений бактеріями.
 2. Вуглеводи-целюлоза і крохмаль не розщеплюються, а глюкоза і фруктоза не дуже складно. Вони обробляються в печінці, створюючи там запас-глікоген. Якщо вуглеводів надходить в організм багато, печінки стає складно їх переробляти. Найкраще давати собакам гречку, коричневий або білий довгозерний рис. Крупа повинна бути зварена розсипчастою.
 3. Вітаміни з рослин не завжди можуть засвоїтися організмом собаки. Але рослинна їжа теж повинна знаходитися в раціоні. Тому овочі і фрукти краще давати сирими, подрібненими перед додаванням в їжу. Відварені і в загальному вигляді марні.
 4. Жири тваринного походження засвоюються на 95-100%, навіть цуценятами. Рослинні жири небагато, але містять вітаміни А, Е, D, До і лінолеву кислоту, які необхідні собаці. У раціон додають вершкове, соняшникова, лляна олія.

Рослинну їжу необхідно починати давати потроху, маленькими дозами. Перемішують її з головною їжею. Продуктів тваринництва повинно бути в раціоні собаки приблизно 50%. Годуючим, вагітним сукам, цуценятам і собакам з дуже високою фізнагрузкой частка стає більше до 2/3.

Чи можна собакам банани

Банани стабілізують кров’яний тиск і водний баланс за рахунок вмісту калію, фосфору і магнію. Плюс до всього в ньому вітаміни групи В і з, що сприяє збільшувати імунітет. Клітковина і пектин вдосконалюють роботу кишково-шлункового тракту, нормалізують процес дефекації. Також плід містить інулін-полісахарид, що діє як пребіотик. Він впливає на зростання корисних бактерій в кишечнику, добре діє на речовинний обмін. Інші цукру, амінокислоти і складні вуглеводи збільшують витривалість, підтримують тонус м’язів. Ферменти і антиоксиданти впливають на красу і стан вовни.

Банани собаці можна, проте є певні правила:

 • Чистити плід від шкірки, нарізати на шматочки або робити пюре;
 • В 1 день не можна давати фрукт і кисломолочні продукти;
 • Перестиглі плоди можуть викликати бродіння, збільшити рівень кислотності. Краще дати недостиглі;
 • Кількість бананів залежить від розмірів собаки. Великим можна один фрукт, середнім половину, дрібним досить пару шматочків;
 • У собак з малорухливим життєвим способом банани можуть вплинути на збільшення ваги;
 • Давати банани допускається не більше 2-3 разів протягом тижня;
 • Заздалегідь необхідно отримати консультацію з ветеринарним лікарем. Можливо у собаки складності зі здоров’ям, при яких давати банан не можна.

Починати годувати собаку важливо з невеликих порцій, потроху. Відстежувати стан вихованця. Цуценятам банан можна дати з 1,5 місячного віку, але змішуючи з овочами або сиром. Банан можна застосувати як схвалення при дресируваннях.

Варто пам’ятати, що пристойну кількість плодів може викликати запор, збільшення живота. Іноді з’являється індивідуальна непереносимість і алергія. Її можна дізнатися по млявості собаки або гіперзбудженості, блювоті, висипу на тілі, що лущиться шкіри. У подібному випадку слід звернутися до ветеринара і зупинити прийом фрукта.

Банан принесе собаці лише користь, якщо серйозно підійти до годування і не перевищувати його кількість, навіть в тому випадку, якщо собака дуже просить.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close