Акіта-іну Японська Акіта опис породи характер ціна цуценят в Росії фото

Акіта-іну Японська Акіта опис породи характер ціна цуценят в Росії фото - Ветеринар

Завдяки прекрасним зовнішнім даним, аристократичному характеру і іншим геніальним характеристикам, дивовижна порода Акіта-іну з Японії користується дуже великою популярністю по всьому світу. За специфікацією Міжнародної кінологічної федерації відноситься Акіта до групи шпіців.

Історія появи

Шпіцеподібні Китайські собаки, що вважаються прабатьками сучасної Акіти, на території однойменної японської префектури з’явилися в іншому тисячолітті до н. е.

У VI столітті з’явилися в Країні висхідного сонця клуби, націлені на збереження мисливських якостей таких собак. П’ятнадцятим століттям датуються племінні книги з описом породи ключових їх характеристик.

Акіта-іну Японська Акіта опис породи характер ціна цуценят в Росії фото - Ветеринар

Через зростаючу популярність собачих боїв щоб збільшити розміри, почавши з 1868 року, представників породи Акіта схрещували з мастифами, а ще з тоса-іну, що стало причиною втрати багатьох відмінних для шпіців рис.

На початку 20 століття собачі бої заборонили, але представники великих японських собак не пропали, тому історія породи Акіти триває до теперішнього часу.

Опис і характеристики Акіта-іну

Різновид Акіта-іну, що має неформальне найменування Японська лайка або хаскі, з’єднує собак, що виділяються сильним м’язистим статурою.

Опис стандарту Акіта-іну:

Частина тілаХарактеристика
ГоловаТрикутна з широким чолом, пропорційна розмірам тулуба
НосаЧорний, за формою нагадує квадрат
ЗубМіцні, білого кольору з правильним прикусом
ОкоТемно-коричневі мигдалеподібні з щільно прилеглими століттями, піднятими зовнішніми куточками
УхоТрикутні товсті, злегка нахилені до морди
ШияМ’язиста, що розташувалася під 45?до горизонталі, без складок шкіри
СпинаПряма з похилим крупом і широкою попереком
Грудна кліткаОб’ємна з помітним кілем
Передні лапиВажкі прямі з розвиненими плечима і потужними п’ястками
Задні кінцівкиМіцні з м’язистими стегнами
ХвостаТовстий, повалений в кільце

В опис породи Акіта-іну входять характеристики вовни, особливістю якої вважається наявність 3-х шарів. Верхні волосинки грубі і довгі. Під ними розміщується жорсткувата коротша шерсть. Нижній підшерсток Акіти відрізняється м’якістю і густотою. Дозволяється білий, рудий і тигровий забарвлення.

Ця собака має схожі зовнішні характеристики з дуже маленькою Шиба-іну, яку іноді нарікають міні або карликова Акіта, проте це інша порода.

Види Акіта-іну

Після Другої світової з’явилися три різновиди японської Акіти:

 • бійцівський;
 • матагі;
 • нащадки схрещування з німецькою вівчаркою.

Ще один тип-Довгошерста Акіта-іну, вона відрізняється великим кістяком. На даний момент така ознака, як довші волоски на хвості, вухах, лапах собаки вважаються відхиленням від стандарту.

Відома також американська Акіта як наслідок цілеспрямованої діяльності селекціонерів США.

Характер і інтелект

Основною, і в той же час важливою рисою Акіта-іну вважається благородство. Це хороші охоронці-розважливі, відважні, холоднокровні. Вони швидко працюють, правильно визначаючись в вийшла обстановці. При появі на території інших собак Акіта-іну показують агресію.

Цуценята цієї породи відрізняються цікавістю, активністю. Невеликі Акіта-іну веселі, регулярно готові до гри і люблять пустувати. При правильному вихованні собаки не роблять капостей.

Акіта-іну Японська Акіта опис породи характер ціна цуценят в Росії фото - Ветеринар

Дорослішають вихованці Акіта-іну часто відрізняються як задерикуваті, проте в домашній звичній обстановці поводяться тихо. При сторонніх собаки показують витримку і спокій.

Не рекомендується довго відчувати завзятість Акіти. На безмірно докучливих дітей, які намагаються торсати її, застосовувати в ролі конячки, собака здатна заричати.

Життєрадісною Акіта-іну потрібні довгі прогулянки. Слід врахувати, що навіть при міцній прихильності до власника ці тварини які живуть вдома відрізняються незалежним характером. Завдяки готовності брати участь в пропонованих іграх, собака стає хорошим другом.

Акіта-іну підійде не тільки сім’ям з дітьми, а й ідеально виконує роль компаньйона для самотніх людей.

Акіта вважається розумною твариною з розвиненим інтелектом. Вона буде приносити повідець, якщо виникає необхідність в прогулянках. Акіта-іну надовго запам’ятовує факти грубого поводження.

Акіта-іну не любить самотності, нечасто гавкає в повний голос. Найчастіше від неї можна почути фиркають приглушені звуки, що нагадують бурмотіння. Акіта-іну дуже цікавий вихованець, який обов’язково перевірить зміст залишеної сумки, перенесе в відокремлений куточок взуття.

Акіта-іну Японська Акіта опис породи характер ціна цуценят в Росії фото - Ветеринар

Зовнішній вигляд

Для Акіти-іну перший стандарт був розроблений в 1938 р і потім переглянутий в 1955 р, а потім в 2005 році. Після змін виключили плямистих і чорних тварин.

За зовнішніми ознаками Акіта-іну вважається спокійною, сильною і великої собакою з вираженими ознаками благородства в інтер’єрі і поведінці.

Самці Акіти в холці можуть досягати висоти в 64-70 см при масі 45-59 кг. у жіночих особин зростання становить 58-64 см. вага дорослого собаки може змінюватися від 32 до 45 кг.

Утримання та догляд

Тримати Акіту-іну можна у вольєрі, власному будинку або в квартирі в місті. У кімнатних умовах у Акіти має бути обладнано своє, тихе місце.

Догляд за собакою Акіта-іну нескладний, але вимагає дотримання регулярності:

 1. Розчісують густу шерсть Акіти раз протягом тижня. У період линьки дану процедуру проводять кожен день, що дає можливість уникнути виникнення великої кількості волосинок на килимах і меблів.
 2. Догляд та утримання в квартирі Акіта-іну передбачає купання вихованців не більше одного разу протягом півріччя крім випадків виникнення на шерсті великих забруднень.
 3. Прогулянки два рази за день тривалістю більше 1,5 години повинні супроводжуватися активними тренінговими заняттями, іграми, які допомагають вивільняти значну кількість енергії.
 4. Кігті акіте остригають нечасто, оскільки при активному життєвому способі вони сточуються самостійно.
 5. Зуби вихованцеві Акіта-іну оглядають тричі за місяць, проводячи їх чистку за допомогою спеціальної щітки. Пасту для такої процедури також набувають в зоомагазині. Можна застосовувати для попередження утворення зубного нальоту і каменю жувальні палички, які дають собаці раз протягом тижня.
 6. Щоб виключити розвиток захворювань очей у собаки, потрібно щорічний візит до ветеринара-офтальмолога.

Акіта-іну Японська Акіта опис породи характер ціна цуценят в Росії фото - Ветеринар

Необхідно доглядати за вухами вихованця, очищаючи від бруду з використанням ватних паличок з інтервалом в 7 днів. Уникають сильного натискання, щоб не травмувати чутливу шкіру.

Раціон і годування

При організації щоденного меню для собаки потрібно брати до уваги, що Акіта-іну здатна набирати зайву вагу. Тому їй разом з достатніми фізнагрузкамі забезпечують правильне харчування.

Найправильнішим вважається включення в меню Акіта-іну професійних кормів. При їх підборі фокусують увагу на вік вихованця. Необхідною вважається постійна наявність свіжої води для собаки.

Акіта-іну Японська Акіта опис породи характер ціна цуценят в Росії фото - Ветеринар

Прихильникам справжнього харчування необхідно вибирати для Акіта-іну різноманітні продукти. Разом з нежирними сортами риби і м’яса, складовими половину добового обсягу, знадобляться крупи, кисломолочні продукти, овочі. Яйця дають по дві штуки за сім днів.

За рекомендацією ветеринара використовують добавки вітамінів. Акіта-іну забороняються солодощі, борошняні та картопляні вироби, кістки. Для дорослого собаки встановлюють дворазове годування.

Оцінити розвиток Акіти можна по таблиці, що відбиває звичайні зміни габаритів у міру дорослішання:

Вік, в місяцяхВага, кгЗростання в холці, см
62156
102562
123064
244070

Виховання

Собака Акіта-іну має виражену норовливістю, самостійністю і вимагає від господаря витримки і дуже багато часу для навчання.

Основним методом вважається уважне ніжне ставлення до собаки з допустимою часткою строгості, оскільки горді вихованці не переносять жорстокості, надовго запам’ятовуючи її.

Починають виховання Акіта-іну відразу ж після виникнення цуценя в будинку. Він повинен засвоїти правила поведінки в найрізноманітніших ситуаціях і відчувати при цьому, що всі члени сім’ї ставляться до нього дружелюбно.

Здоров’я, проблеми які можуть з’явиться і лікування

Собаці породи Акіта-іну, не звертаючи уваги на міцну статуру і дуже великі розміри, може знадобиться допомога ветеринара при розвитку ряду відмінних патологій:

ХворобаОзнакПричинаМетоди лікування
Дисплазія кульшового суглобаСильні болі. Можливість втрати здатності рухатисяГенетична схильність, неправильне харчування, удариСвоєчасне або лікування медикаментозним методом при появі перших симптомів
Поворот повікНеприродне вивертання краю назовні або в іншу сторонуСпадковий факторВидалення хірургічним шляхом
Гіпотиреоз-дисфункція щитовидкиШкірні хвороби, байдужість, випадання шерстіПередається від батьків або вимальовується як ускладнення після перенесених інфекційПризначення гормональної терапії
Поворот кишокБлювота, збільшення живота, втрата силНедолік активності, переїданняСвоєчасне лікування. В якості попередження практикують розмочування сухого корму, організацію більш постійного харчування невеликими дозами, Додаткові фізнагрузкі

Іноді у Акіта-іну з’являються такі очні патології, як катаракта, дисплазія сітківки. Можуть розвиватися імунні збої, пухлини сальних залоз, хвороба Віллебранда, що відрізняється порушеннями при згортання крові.

Акіта-іну Японська Акіта опис породи характер ціна цуценят в Росії фото - Ветеринар

Обов’язковими для забезпечення міцного здоров’я собак Акіта-іну є щеплення, які зобов’язані проводиться в суворій відповідності з графіком, розробленим ветеринаром.

Життєву тривалість

Акіта-іну при дотриманні простих правил утримання, організації збалансованого харчування може показувати гарне довголіття.

В середньому ці собаки живуть від 10 до 13 років.

Вийти розширити життєву тривалість Акіта-іну, якщо проводити потрібну перевірку при розвитку захворювань, що дає можливість вчасно призначати процедури для лечененія улюбленому вихованцеві.

Переваги, і недоліки породи

Серед плюсів собак Акіта-іну виділяються наступні їх характеристики:

 • безстрашність;
 • хороший захист будинку і всієї родини;
 • дружелюбність;
 • урівноваженість;
 • лояльність;
 • життєрадісність;
 • високий інтелект;
 • охайність;
 • стресостійкість;
 • можливість проживання в найрізноманітніших умовах;
 • рідкісний гучний гавкіт.

Відзначаються і певні мінуси:

 • складність проведення дресури;
 • прояв агресивності в порівнянні з іншими собакам;
 • злопам’ятність.

Аналізуючи переваги, і недоліки Акіти, можна переконатися, що переважають позитивні характерні риси таких дивовижних вихованців проживають в будинку.

Які клички краще підійдуть

Виділяється аристократичними звичками, чудовими зовнішніми даними Японська порода собак Акіта-іну передбачає вибір для її представників відповідних кличок.

Акіта-іну Японська Акіта опис породи характер ціна цуценят в Росії фото - Ветеринар

Для хлопчиків Акіта

Купуючи цуценят Акіта-іну в розплідниках, можна отримати рекомендації, як їх назвати.

Варіантів є дуже багато, серед них ідеально звучать такі клички для благородних молодих самців Акіта-іну :

Аміго, Аметист, Аристократ, Атілла, Бадді, Бандерос, Блейд, Вінцент, Веліент, Геліос, Голд, Деймонд, Дарчі, Декс, Злат, Зордан, Імператор, Каліпсо, Лео, Малдер, Матіс, Осіріс, Пацк, Саймон, Урмас, Урсус, Хантер.

Беручи до уваги врівноваженість і дивовижну кмітливість милого пухнастого друга, багато хто звертається до японської мови, щоб вибрати оптимальний символ для клички цуценя:

Звучання на японській мовіРосійський переклад
АкіоКрасунчик
АкайоРозумний
АйкенУлюблена собака
АваюкиЛегкий сніжок
БусіВоїн
БісоРодоначальник
ДайтореПрезидент
ДайкаВаша честь
ЕкоСонячне світло
ОдзіПринц
ДайтанВідважний
АкаруиВеселий
АдаппойЧудовий
БайсейСупутник
СіндзюПерли
ВакариРозуміння
ГеканМеч імператора
ДайтенсайВеликий геній
ДзайБагатство
ЕдзакариСвітанок
ДайганСокровенне бажання
ЙосіміДружба

Для дівчаток Акіта

Японська поезія може стати джерелом для вибору красивої клички для молодої самочки породи Акіта-іну:

Звучання на японській мовіРосійський переклад
АкеміЯскрава краса
ІбараТроянда
АякоРозумниця
МаріКохана
КазукоГармонійний
КадзариПрикраса
МизекиКвітка краси
МезумиІдеальний
ТекераСкарб
ХошіЗірка
ЧоМетелик
АякаКвітка
АкэйнБлискучий
ИокоУпевнений
КікХризантема
КейВвічливий
ПапеттоЛялька
МізукіЧудова місяць
МедокСпокійний
СейериНевелика Лілія
ШинджуПерлина
ЮкіЩастя

Показники вибору цуценя

Вирішивши про покупку собаки унікальної породи Акіта-іну, варто звернути увагу на подібні ознаки:

 • вуха навіть у маленьких цуценят Акіта-іну відрізняються пропорційними розмірами якщо порівнювати з головою;
 • скелет собаки, що відчувається при легкому промацуванні, відрізняється великими і щільними кістками;
 • шерсть на стегнах вихованця має більш жорстку структуру, ніж на інших ділянках тулуба;
 • фарбування підшерстя маски на мордочці Акіта-іну спочатку має відтінок сірого, набуваючи до 6-ти місяців специфічну білизну;
 • цуценята Акіти регулярно знаходяться в грі, відрізняючись чудовою рухливістю і цікавістю.

Заводчик зобов’язаний пред’явити спеціальні документи собаки з родоводом. Слід врахувати, що на продаж виставляють молодняк з двомісячного віку.

Де придбати і ціна

Порода японської собаки Акіта-іну відноситься до переліку дорогих домашніх чотириногих.

Розумно для покупки собак цієї породи звертатися в надійні розплідники з позитивною репутацією. Береться до уваги, що середня ціна Акіта-іну в нашій країні, що обчислюється в рублях, може змінюватися від 40 до 70 тисяч.

Багато хто любить відвідувати ярмарки-виставки. Хотілося б виділити, що ціни цуценят Акіта-іну в цій обстановці можуть бути ще більше, досягаючи 170 тисяч рублів.

Відкликання

Тетяна, 25 років. Нижній Новгород: «мене придбати цуценя Акіта-іну вмовила дочка. Купували вихованця в московському розпліднику. Нам дали паспорт, представили відомості про щеплення собаки. Не звертаючи уваги на двомісячний вік, пухнасте диво завоювало всі серця наших родичів веселим характером. Собака привчена до професійних кормів, тому з харчуванням проблем не з’явилося. З приводу навчання Акіта-іну домовилися з кінологом».

Наталя, 33 роки. Черкеськ: «мені подарували тримісячного цуценя породи Акіта-іну на день народження. Собака відразу показала власну активність і незалежність. Знадобилося прибирати від неї все взуття. На дресуру стала водити собаку до фахівців, так як у самої не вистачило терпіння. Але в загальному це разюче миле і улюблена тварина, якому день у день потрібні дві досить довгі і діяльні прогулянки».

Олена, 40 років. «Нашій японській Акіті 3 роки. Це розумна, охайна, витримана собака, з якою приємно гуляти. Будинки Акіта-іну обожнює перебувати поруч з людьми. Собака швидко знайшла взаєморозуміння з котом, грає з дітьми. Але Акіта не виносить ні найменшої грубості, таким чином ми з нею звертаємося строго, але доброзичливо».

Фото і відео домашньої тварини

Код помилки: «Forbidden».Повідомлення про помилку: «the request cannot be completed because you have exceeded your quota.»Домен:» youtube.quota».Причина: «quotaExceeded».

Чи додали Ви власний API-ключ для Google? Дивіться довідку.

Необхідно перевірити в YouTube, чи належить ID PLH53slWA60Rdk9IDcT26-2htb3w2p0zqo playlist. Необхідно перевірити FAQ плагіна або відправте повідомлення про помилку на підтримка.

Повніше уявити зовнішні і поведінкові гідності Акіти в самих різних ситуаціях допоможуть різноманітні матеріали. Скласти своє враження про унікальну породу Акіта-іну можна і по фото.

Позначки:, , , , , , , , , ,
close