5 симптомів саркоптозу у собак

Дерматологічні захворювання у ветеринарній клінічній практиці зустрічаються часто. Одним з хвороб, що відносяться до паразитарної природи походження, відносять саркоптоз. Викликаний активністю коростяний кліщ патологічний процес зустрічається у собак дуже часто. Паразит впроваджується в шари шкіри, викликаючи дискомфорт, свербіж і серйозні ускладнення при відсутності своєчасної терапії.

Sarcoptes Canis-кліщ, що провокує розвиток у собак саркоптозу. Паразит має велику стійкість, тому інфікування відбувається при тісному контакті з хворою твариною або при використанні гребінців, підстилок, амуніції від заражених собак. Саркоптозу більшою мірою схильні цуценята, через те, що знаходяться в тісному контакті між собою.

Господареві собаки потрібно обов’язково знати, як вимальовується саркоптоз, щоб мати можливість допомогти вихованцеві.

1. Хвилювання

Перша ознака, на який господареві собаки необхідно звернути увагу – виражене хвилювання.

Дискомфорт, який відчуває тваринам в перший день від моменту зараження, призводить до того що тварина нервує, регулярно свербить, може порушуватися сон.

Початкові ознаки саркоптоза у собаки з’являються в 2-3 дня від початку зараження. Вже через 2 тижні від моменту проникнення збудника під шкіру вихованця, відзначаються ураження ділянок морди, шиї і кінців вушних раковин. Паразити насамперед обґрунтовуються на тих ділянках шкіри, де є рідкісний шерстний покрив. Як тільки Sarcoptes Canis почне активно розмножуватися, до занепокоєння прикріплюється сильний свербіж.

2. Сильний свербіж

Коростяний кліщ, що провокує розвиток саркоптозу, прогризає ходи під шкірою. При погладжуваннях власника, собака починає мимоволі посмикувати лапою, намагаючись показати, де власне свербить. Відсутність своєчасної терапії саркоптоза, призводить до переходу захворювання в затяжну форму.

На цьому тлі розвиваються небезпечні результати для організму. Тварина не тільки втрачає гарний вигляд. Постійний свербіж, який відчуває вихованцем, призводить до виснаження, як фізичного, так і психологічного. На тлі сильного свербіння у тварини може виникати невмотивована ворожість, спрямована навіть на власного власника.

Вирішальним фактором, що провокує появу свербежу у собаки, виступає відповідна алергія організму. Кліщі не тільки прогризають ходи під шкірою, але і залишають продукти діяльності. Алергія при саркоптоз відзначається вже через 14-20 днів після інфікування.

Фахівці відзначають, що якщо є наявність сформованого імунної відповіді і реінфекції (перезараження), клінічні ознаки алергії розвиваються, починаючи з іншого дня після зараження. Примітний той момент, що саркоптоз відноситься до високо контагіозних паразитарних інвазій. Однак при зараженні не всі собаки будуть страждати від хворобливих симптомів. Можливо безсимптомне носійство і самостійне лікування від саркоптозу при справній роботі імунної системи.

3. Сильні расчеси на тілі

Наростаюче хвилювання і свербіж призводить до того, що тварина безперервно свербить. Пошкодження покриву шкіри кігтями відрізняється виникненням маленьких тріщин на шкірі. Порушення цілісності покриву шкіри-вхідні ворота для бактеріальної та інфекції грибка.

Власну шкіру тварина починає розчісувати до крові. В подальшому можуть формуватися:

  • кірочка;
  • гноячок;
  • струп;
  • виразкові ураження.

Підсохлі скоринки, часті розчухи і патогенна мікрофлора порушують функції фолікулів волосся. Це призводить до появи ділянок огрубілою шкіри, позбавленої вовни. Такі ділянки шкіри схильні до тріщині і високому зроговіння.

4. Освіта ділянок облисіння

Алопеція на тлі саркоптоза у собаки відноситься до одних з видів складнощів. Процес випадання вовняного покриву в конкретних ділянках протікає все залежить від кількості розмножилися під шкірою паразитів. У багатьох випадках, поява алопеції відбувається за пару тижнів. Поступове випадання шерсті з морди, вушних раковин і шиї, може протікати тривало.

Алопецію на тлі саркоптозу поділяють на регіонарну, осередкову, дифузну і плямисту. Безшерсті ділянки можуть бути не симетричними. Так, наприклад, при розвитку синдрому Іценко-Кушинга (гіперадренокортицизм) на тлі дуже високої активності надниркових залоз, алопеція відзначається симетрична.

5. Поява червоних плям на тілі

До сигналів саркоптоза ставитися також поява плям на тілі тварини в червоному кольорі. Сильний свербіж і алопеція, комбінують з виникненням еритематозних вогнищ. Тут шкіра лущитися, виникають скоринки. Пошкодження шкіри при расчесах самим тваринам, стають основою розвитку бактеріальної інфекції. Вологі, липкі і покриті корочками ділянки тіла тварини-вказують на розвиток складнощів на тлі саркоптоза. Слід негайно звернутися за допомогою до ветеринарної клініки.

Небезпека саркоптоза полягає в здатності переходити в затяжну форму. На цьому тлі розвивається гіперкератоз, що відрізняється потовщенням верхнього, поверхневого шару шкіри. Відзначається також зміна кольору окремих шкірних ділянок-гіперпігментація. При хронічному саркоптозе у вихованця обов’язково є залисини в області ліктьового згину, на грудині, поверхні із зовнішнього боку гомілок, скакального суглоба і краях вушних раковин.

Відсутність вчасно наданої допомоги може завершитися поширенням захворювання на всій поверхні тіла.

Хвилювання, свербіж, нервозність призводять до розвитку виснаження у тварини і інтоксикації. Продукти діяльності саркоптозних кліщів, що розмножилися в тілі собаки, проникають в системний кровотік, викликаючи отруєння і порушення роботи органів знаходяться всередині на хімічному рівні.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close