Який запах не люблять собаки

Основна властивість, з яким у людей ототожнюється собака – її феноменальний нюх. Надчутливі рецептори у таких домашніх вихованець дає можливість визначати запахи приблизно в 400 разів краще, ніж людина.

Нюхова функція у собак забезпечується більш ніж 200 мільйонами клітинних структур, які відповідають за уловлювання і розпізнавання самих різних запахів. З цим пов’язано тонкий дотик собакою досить оригінальних запахів, які людина іноді повністю не відчуває.

Деякі запахи настільки неприємні для собак, що стають основою агресії, і як правило провокують сильне емоційне роздратування у тварини.

Будь-господар зобов’язаний знати, які запахи неприємні для собак, щоб надалі намагатися зменшити їх кількість в приміщенні, де знаходитися вихованець, оберігаючи його нервову систему і нюх.

Бережемо нюх і нервову систему

Собаки дуже тонко відчувають запахи, тому в місцях, де проводитися дресирування тварин, сторонніх запахів не повинно бути. Це дасть можливість вихованцеві краще зосередитися, вловлюючи команди дресирувальника, запам’ятовуючи їх і успішно виконуючи.

Для представників сімейства псових, уловлювання самих різних запахів-вкрай-важлива функція. Собака, яка втратила нюх, ставати фактично «сліпий».

Собаки розрізняють до 1000000 самих різних запахів. Серед неприємних для тварини ароматів значаться-запах металу, тому вольєри для утримання собак повинні бути побудовані з дуже малою кількістю даного будматеріалу.

Найбільш небажаним предметом у вольєрі вважається дах, зроблена з заліза.

Вихованець, що живе у вольєрі з металевих конструкцій, буде відчувати постійний стрес, його стан буде пригнобленим і в більшості випадків вихованець може висловлювати невмотивовану агресію на тлі вічного хвилювання.

Відразливим запах для собаки може стати в разі якщо він пов’язаний з неприємними спогадами і асоціюється з певними моментами їх життя.

Необхідно відзначити, що якщо як то собаку вдарила кінь, тварина запам’ятає цей запах і буде представляти його з небезпекою, тому в подальшому може агресивно реагувати не тільки на коней, але і на їх гній.

Налаштувати взаємодію з домашнім улюбленцем можна, застосувавши запахи, які не доставляють тварині дискомфортних почуттів, не викликають страх або тривогу. У вихованні цуценя даний нюанс має досить важливе значення.

Натуральні запахи

З природних запахів, здатних відбити у собаки нюх, одним з найбільш ефективних вважається чорний або червоний перець мелений. Це сильнодіючий засіб, що застосовується для відлякування тварин. Чим гостріше перець-тим більш вираженим буде ефект.

Важливо дотримуватися запобіжних заходів і не застосовувати даний справжній запах при отучении цуценят мисливських порід. Це пов’язують з їх набагато тоншим нюхом, який може залишити тварину на все життя фактично інвалідом серед родичів.

Перець можна застосувати для відлякування дворових бездомних собак від клумби, в якій вони систематично риють ями і мітять територіальні межі.

В основному, знаючі люди запевняють, що невеликого пакетика кайенского червоного перцю вистачає для того, щоб обсипати їм улюблену клумбу.

Знаючі люди рекомендують застосовувати цілий стручок пекучого перцю, розсипати отримані шматочки там, де це більше потрібно (навколо клумб, моноцветніков з троянд або грядок).

Одним недоліком цього способу відлякування собак вважається те, що після будь-якого дощу або поливу клумби, відлякувач доводиться міняти новими дозами приправи.

За допомогою пекучого перцю, можна відучити домашнього вихованця ходити в тим місця квартири, де його наявність не бажано. Для цієї мети стручок перцю роблять дрібніше, перекладають в марлеві мішечки і розстеляють в місцях де це необхідно.

Відучити цуценя гризти взуття також можна за допомогою перцю. Черевики необхідно натерти розрізаним стручком перцю і можна більше не боятися за збереження власного взуття.

При цьому важливо пред’явити цуценяті справжню заміну – цікаві іграшки та ласощі, про які можна точити зуби під час їх зміни.

Пекучий перець відлякує собак і вважається дійсно універсальним засобом налякати тваринного від небажано місця. Повсюдно застосовують спеціалізований відвар з пекучого перцю. Готуватися він з 200 мл води з добавкою 5 гр червоного перцю. Ставлять отриману суміш на вогонь і доводять до кипіння.

У певних джерелах вказується додавання в відвар перцю-тютюну. Одержаний розчин дає можливість не тільки відлякувати собак від клумби, а й паралельно функціонує як засіб від садових шкідників – щитівок і попелиці.

Інший справжній запах, дратівливий нюх собак-махорка. Навіть власне навчені Шукати слід собаки, губляться, коли в ніс їм потрапляє запах махорки. Сухий тютюн застосовують в чистому вигляді, і ще у вигляді настою і з іншими складовими.

Також не люблять собаки запах цитрусових фруктів. Часточки лимона, грейпфрута або апельсина розстеляють в тих місцях квартири, де небажано поява собаки. Якщо щеня в період росту зубів псує і гризе меблі, її можна натерти шкіркою лимона або лайма. Одним з варіантів застосування запаху цитрусових – масла на ефірній основі, що продаються в аптеці.

Не подобається представникам сімейства псових і запах такого рослини як чімеріца. У побутових умовах застосування його важко, однак для походів в ліс, щоб тварини не розтягнули їстівні припаси засіб досить хороше.

Листи рослини отруйні, тому застосування повинно бути обережним, щоб не завдати шкоди собі і вихованцеві. Одним з поганих запахів вважається і аромат великого хижака.

Штучні аромати і домашня хімія

Всі різновиди речовин хімії виділяють певні запахи. Фактично всі собаки не переносять запах домашньої хімії. Гуляючи з вихованців в області парку, господарі помічають, що собаки цураються дерев зі свіжою побілкою.

Висохла вапно також виділяє запах відлякує собак. Тварини звикають до запахів, так як зустрічаються з ними регулярно. А ось запах хлорки для дезінфекції приміщень собаки не переносять.

Неприємний для собак і такий хімічний запах, що виділяється карбід кальцію. Зварювальний Карбід застосовується для технічних цілей при зварюванні конструкцій з металу.

Речовина не отруйна, тому не має поганого впливу на організм тварини. Однак під час застосування хімічної речовини потрібно вживати запобіжних заходів. Не рекомендують використовувати карбід кальцію в місцях, де ходять маленькі дітки.

Крім цього, під час хімреакції, зварювальний Карбід виділяє луг, шкідливу для деяких рослин.

Не люблять собаки запахи парфумерії. Тим більше це ставитися до запахів одеколону і зволожувача з ефектом ароматерапії з цитрусовими запахами. Розпилений зволожувач з ефектом ароматерапії провокує тварину швидко покинути територію.

Господарі собак, часто застосовують різні хімічні речовини в побутовому плані, можуть помітити, що протягом певного часу вихованець звикає до різкого запаху і для нього він не вважається набридливим. Собака відчуває дискомфорт, але любить залишатися на власному місці і потерпіти.

Всі домашні вихованці мають індивідуальністю. Деяких собак відлякує запах дезодоранту, інших хімічні речовини, які застосовуються для миття посуду або ж протирання підлоги.

Всі підряд собаки уникають контакту з ефірами, толуолом, бензином і спиртом.

Ці речовини токсичні для тварин і вони на рівні інстинкту відчувають небезпеку. Щоб відвадити тварина від потрібних місць, можна використовувати етиловий спирт і оцет. Змочені в розчині тампони розстеляють в потрібних місцях.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close