Як виглядає кліщ під шкірою у собаки

З приходом теплої пори року, господарі намагаються гуляти з власними вихованцями частіше в паркових і лісових зонах. Але крім задоволення від теплої пори, є і висока можливість підчепити кліща, так як власне в жаркий період часу приходить пік активності самих різних паразитів.

Укус кліща потрібно дізнатися вчасно і вжити необхідних заходів для усунення допустимих складнощів.

Не звертаючи уваги на широку затребуваність і численність кліщів, найнебезпечнішими, що несуть велику небезпеку для життя, є всього 3 види – іксодові, коростяві і демодекозні кліщі.

Коростяний кліщ вважається підшкірним видом і ставати основою такого недуги як саркоптоз. Це дрібні паразити, вгризаються в покриви шкіри, проривають в шарах сосочкового шару дерми ходи, відкладаючи яйця і активно розмножуючись. В результаті активності коростяний свербіж, тварина відчуває дуже сильний дискомфорт і без терапевтичних заходів навряд чи можна обійтися.

Демодекозні кліщі частіше діагностуються у молодих собак у віці до 24 місяців. У більшості випадків, внутрішньошкірний кліщ вражає більш дорослих собак і це пов’язують з сильним зниженням захисних сил організму. Будучи носієм демодекозу без помітних проявів хвороби, вихованець може ослабнути при порушенні імунітету і ось тоді паразит активізується.

Дуже небезпечними є іксодові кліщі. Вони не поселяються в сосочковом шарі дерми як перераховані вище кліщі, але є найбільш небезпечними для вихованців і людини. Це пов’язано з тим, що поряд з секретом, що впорскується ними з метою поліпшення згортання крові, іксодові кліщі передають небезпечні бактеріальні та вірусні інфекції, а ще гельмінтози.

Як виглядає кліщ і де його шукати

Кліщі нападники на тварин, в основному, знаходяться в траві або ж на деревах. Людина також може принести іксодового кліща в будинок на одязі або на шкірі.

Цей вид паразитарних організмів не відрізняється великим розміром-в середньому до 3 мм.втім після присмоктування до теплокровних тварині, у міру насичення кров’ю, починають ставати більше в розмірах, досягаючи розмірів декількох сантиметрів.

Колір паразита може бути будь-яким від темно-сірого до чорного.

Необхідно виділити, що по збільшилися розмірами паразита, можна судити про те, як давно він бути на шкірних покривах вихованця. Великий надутий кліщ на шкірі собаки, каже, що паразит знаходитися дуже давно і ризик зараження небезпечними захворюваннями дуже велика.

Кліщ під шкірою у собаки виглядає у вигляді почервоніння (при корості) і вираженої гіперемії покривів шкіри. Демодекозний підшкірний кліщ вимальовується у вигляді ділянок облисіння на тілі тварини і відрізняється сильним свербінням і дискомфортними відчуттями. У сосочковом шарі дерми при коростяний свербіж, з’являються горбки і смужки, що свідчать про пересування паразита під шкірою.

Виявити іксодового кліща можна на вихованця в тих частинах, де він не зможе самостійно видалити проблему. Улюбленими місцями розташування кровосисних комах кліщів є область за вухами, в області холки і западин під пахвою. Втім після великих прогулянок в парках і лісових зонах, потрібно оглядати все тіло тварини. Іноді вихованець може зчісувати паразита, але головка кліща може залишитися під покривом шкіри. Якщо кліщ залишився під шкірою у собаки (його сисний ротовий апарат), це призведе до запальних процесів, через що утворюється абсцес.

Симптоми і лікування укусу кліща у собаки

Будучи сезонними паразитами, активними навесні і влітку, доведеться проводити обов’язковий Регулярний огляд вихованця після кожної прогулянки. Однак навіть при точному огляді, не завжди можна виявити місце укусу в шерсті, особливо у порід собак з густим вовняним покривом. У цей період важливо стежити за загальним станом тварини, розпізнаючи самі найменші зміни в поведінці і загальних відчуттях вихованця. Виявивши кліща вчасно, володар зможе не допустити важливі наслідки для організму вихованця.

При появі наступних відмінних ознак, слід звернутися до ветеринарного професіонала:

 • раптове збільшення показників температури тіла (норма температури для собак від 37.8 до 39);
 • виникнення млявості, малорухомості через 2-3 дні після виявленого укусу кліща;
 • поява дискомфортних відчуттів і свербіння в області укусу;
 • пожовтіння білкової оболонки очей вихованця;
 • при акті сечовипускання в виділеної порції урини знаходять фракції крові.

Лікування укусу від кліща полягає в позбавленні від паразита. Не варто виймати кліща самостійно, а бажано звернутися до ветлікаря. Це дасть можливість вийняти паразита успішно, без значних складнощів. У домашніх же умовах при витягуванні кліща, може залишитися головка кліща, яку буде складніше дістати. Крім того, власне в області сосуще-гризе апарату комахи може бути вірус або ж бактеріальна хвороба.

Якщо наприклад можливість негайно звернутися до ветеринарної лікарні відсутня, можна спробувати впорається із завданням самостійно. Щоб це зробити потрібно приготувати заздалегідь масло рослинне, щипці, дезінфікуючий розчин. Черговість дій наступна:

 • обробити місце розміщення кліща на тілі тварини маслом (завдяки цьому, закупорюється дихальна система кліща і він починає слабшати власну хватку);
 • підготовленим пінцетом або щипцями, потрібно акуратно захопити кліща біля самої основи (не можна ні в якому разі різко смикати, так як головка паразита може залишитися всередині);
 • за годинниковою стрілкою необхідно викручувати кліща до того часу, поки не з’явитися весь паразит поряд з головкою;
 • в результаті проведення дії, важливо обробити місце пошкодження за допомогою спеціалізованих антисептичних розчинів.

За вихованцем потрібно спостерігати протягом двох-трьох тижнів після укусу. Сам укус не представляє особливої небезпеки для тварини, але захворювання, які переносять кліщі, можуть виявитися причиною смертельного результату. Якщо залишилася голова кліща під шкірою у вихованця, потрібно проводити її видалення виключно в умовах ветеринарної клініки. Лікування призначається системне і в себе включає прийом медикаментозних засобів загальнозміцнюючої дії, що дозволяють блокувати отруйні продукти. Терапія після укусу кліща в себе включає прийом:

 • вітамінних комплексів;
 • сольових сумішей;
 • лікарських засобів поліпшують роботу м’язи серця;
 • харчування на дієтичній основі.

Тварині протягом 2 місяців показаний прийом легкої і насиченою корисними речовинами їжі, а ще помірні фізнагрузкі. Слід також проводити постійний контроль за загальним станом вихованця, здаючи всі необхідні аналізи крові і сечі.

Дуже часто кліщі переносять піроплазмоз. Серйозне захворювання, що викликається одноклітинними мікроорганізмами. Вони стають основою руйнування червоних кров’яних тілець в крові, що призводить до порушень роботи міокарда, печінкових, ниркових і легеневих структур. Іншими небезпечними недугами, які передаються через укуси іксодових кліщів, вважаються:

  (відрізняється гарячковими станами, запальними процесами в суглобової тканини, недокрів’ям і падінням маси тіла); (відрізняється гарячковими станами, комою і небезпечний для людини);

 • хвороба Лайма (призводить до запальних процесів в суглобах, порушень роботи нервової системи).

Профілактика

для того щоб не допустити укус кліща або ж зменшити небезпеку, потрібно слідувати правилам попередження, що базуються на застосуванні спеціалізованих лікарських засобів.

Різні таблетки та спреї, представлені на фармакологічному ветеринарному ринку, обов’язково створять належний захист для вихованця на період весна-літо.

Потрібен і Регулярний огляд тварини після кожної прогулянки на чистому повітрі. Обробка спеціалізованими ліками від іксодових кліщів повинна проводитися ретельно, чіпаючи все місця куди складно дістатися – западини під пахвою, пахову область, корінь хвоста, лапи і вуха. Рекомендується застосовувати системні препарати, що всмоктуються в кров і створюють належний захист від кліщів.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close