Як поміряти температуру у собаки

Вимірювання температури у вихованців проживають в будинку допоможе господареві вчасно виявити починається захворювання і вжити заходів допомоги власному чотириногому другу.

Не звертаючи уваги на те, що така процедура звичайнісінька, не всі господарі знають, як якісно виконувати її. Багато господарів собак вважають за краще звертатися за допомогою до ветеринара, проте не завжди існує можливість швидко доставити тварину в ветклініку.

Перш ніж поміряти температуру собаці самостійно, потрібно ознайомитися з єдиними правилами проведення процедури.

Як приміряти температуру у собаки

Температура тіла у собак відрізняється в залежності від віку, ваги, статі і породи тварини. Середній показник нормальної температури від 37,5?C до 39?C.

Невеликі декоративні собачки мають трохи завищені показники (близько 39,3?C), у вихованців великих і середніх порід дані цифри коливаються в межах 38,5?C.

Крім того, у вагітних і не так давно щенівшіхся сук температура трохи нижче норми, а у самок, присутніх в стані статевої охоти (тічки), показники будуть вище норми.

Літні собаки мають температуру тіла від 37? до 39,2?C, у цуценят нормальними показниками вважається перевищення на 0,5?C.

Як приміряти температуру у собаки, не застосовуючи при цьому термометр? Визначити наявність спека у тварини можна декількома варіантами:

 1. Введення ртутного або електронного термометра в задній прохід.
 2. Доторкнутися до носа тварини. У хворої собаки ніс зазвичай сухий і гарячий, а з носових отворів спостерігаються виділення слизу (жовтого або зеленого кольору).
 3. Ретельно оглянути стан ясен. У здорової тварини ясна блідо-рожевого відтінку, на дотик вологі і теплі. При будь-якому захворюванні ясна змінюють власний колір на червоний або коричнево-бордовий (ознака великої температури), стають сухими і гарячими.
 4. Приміряти температуру собаці можна, якщо помацати тіло тварини. Якщо у чотириногого друга жар, більшість ділянок тіла будуть гарячими, особливу увагу потрібно виділити пахової області. Також, якщо дуже щільно наблизитися до морди Собаці і підставити долоню до її пащі, можна відчути спекотне дихання хворого вихованця.
 5. Звернути власну увагу на подушечки лап і вуха тварини. Вушні раковини хворої собаки будуть почервонілими і дуже гарячими на дотик, від подушечок лап теж буде виходити жар.
 6. Поміряти температуру у собаки можна, за оцінкою стану пахвових і пахових лімфовузлів. При захворюванні (бактеріальному або вірусному) область лімфовузлів буде припухлою і гарячою.

Зрозуміти, що вихованець страждає від дуже високої температури, можливо, якщо ретельно подивитися за поведінкою собаки. Хвора тварина прагне сховатися в темне місце, п’є багато рідини, відмовляється від корму. Симптомами інфекції служать також ознаки розладу травлення (пронос, блювота або запор), судомні стани кінцівок, важке і хрипке дихання, прискорене серцебиття.

Будь – який із зазначених ознак говорить про розвиток серйозного захворювання, а дуже висока температура тіла-супутник подібних небезпечних інфекцій, як чумка, коронавірус, ентерит та ін Володар тварини абсолютно не зобов’язаний намагатися зробити самостійні заходи по лікуванню чотириногого вихованця, найвірнішим рішенням стане виклик ветлікаря або візит до ветклініки.

Що стане в нагоді для вимірювання в побутових умовах

Міряти температуру собаці легко за допомогою звичного термометра. В аптеках реалізується 2 види приладу: ртутний і електронний.

Провести вимірювання можна будь-яким термометром, але досить швидким і безпечним способом стане завмер температури електронним термометром.

На відміну від власного ртутного побратима він не вимагає особливих правил в експлуатації і простий у використанні. Ртутний термометр коштує набагато бюджетніше електронного, у багатьох людей він є в домашній аптечці.

Вимірювати температуру ртутним термометром проблематично, адже ртуть рухається за шкалою набагато повільніше, а це означає Час на процедуру як правило складе не менше 5 хвилин.

До того ж ртутний прилад зроблений з крихкого скла, має товстий наконечник, введення в анус якого доставляє тварині неприємні відчуття.

Електронний термометр зроблений з безпечної пластмаси, обладнаний гумовим наконечником, має звуковий датчик, який попередить про завершення процедури.

Час, який необхідно для замірів температури, становить не більше 2 хвилин, що дасть можливість провести маніпуляцію швидко і безболісно.

Який би прилад не підібрав господар собаки, необхідно триматися головних правил проведення виміру температури в побутових умовах:

 1. Перед самою процедурою тварина необхідно погладити, поговорити з ним спокійним голосом.
 2. Собаку бажано укласти набік, але, якщо це не виходить, поміряти температуру можна в стоячому положенні.
 3. Кінчик термометра промазати дитячим або будь-яким іншим жирним кремом, маслом рослинним, вазеліном.
 4. Обережно підняти собаці корінь хвоста і трохи відвести його в сторону.
 5. Ввести термометр в пряму кишку вихованця на глибину не більше 2 см (для великих і величезних порід собак температура вимірюється при введенні приладу на глибину 3 см).
 6. Засікти потрібний час процедури або дочекатися звукового сигналу термометра
 7. Під час заходу з собакою спокійно розмовляти, гладити.
 8. Після завершення дій тварина необхідно похвалити, дати ласощі, а термометр акуратно обробити спиртом і прибрати.

Нормальна температура собаки усереднених розмірів становить не більше 38.5?C, велике відхилення від норми говорить про те, що вихованець серйозно хворий.

З гігієнічних уявлень не застосовують один і той же термометр для людей і собак, якщо людина вирішила взяти на виховання чотириногого друга, потрібно обзавестися особистим «собачим» інструментом.

Не всі господарі тварин здатні з першого разу правильно провести вимірювання температури собак, не звертаючи уваги на неодноразові спроби, для деяких це нездійсненне завдання. Що ж робити в подібній ситуації і як можна дізнатися, чи хворіє улюблена собака?

Найкращим варіантом буде виклик ветеринарного фахівця додому, адже везти хвору тварину в клініку нерозумно. Ветеринар приїде додому до власного клієнта і легко виміряє собаці температуру, а ще візьме необхідні аналізи і дасть корисні рекомендації власнику.

Без консультації ветлікаря давати собаці якісь жарознижуючі і препарати знеболювання небезпечно, так як дозування лікарських засобів для собаки і людини різна.

Чи часто необхідно проводити вимірювання

Поміряти температуру тіла чотириногому другу краще в разі потреби, так як сама процедура виміру викликає у собаки неприємні відчуття і вважається стресовою ситуацією.

Вимірювати температуру слід тим тваринам, у яких спостерігаються якісь підозрілі симптоми, які отримують лікування вихованцям, вагітним самкам, собакам, не так давно перенесли вакцинацію.

Також буде корисно робити обміри цуценятам, у яких виникла заміна молочних зубів на часті, адже власне в цей період організм собак має дуже високий ризик підхопити небезпечну інфекцію.

Практично ніхто не з чотириногих друзів із задоволенням погодиться на проведення процедури, більшість тварин бояться таких дій і прагнуть всіма силами уникнути їх. Привчати собаку поміряти температуру потрібно, тільки робити це варто потроху (2-3 рази протягом тижня). Після будь-якого виміру необхідно похвалити тварина і пригостити його ласощами. В недалекому майбутньому собака спокійно буде переносити всі дії, які пов’язані з вимірами.

Стежити за температурними показниками найлегше, якщо завести спеціалізований блокнот, куди потрібно записувати всі зроблені за день вимірювання. Істотна різниця в показниках повинна насторожити власника тварини, в даному випадку господар повинен негайно зв’язатися з ветеринаром.

Якщо тварина не так давно перенесло інфекцію, поміряти температурні показники потрібно кожен день, хворіє собаці обміри проводять не менше 3-4 разів на день. На випадок, коли у вихованця зустрічається велика температура (близько 41?C), необхідно спробувати її збити. Якщо відвідування ветеринара поки не здійснювалося, можна спробувати зробити собаці внутрішньом’язово укол з такими препаратами:

 • Анальгін;
 • Супрастин;
 • Але-шпа.

Всі складові вводяться в співвідношенні 2:1:1 в залежності від вагової категорії вихованця.

Хворому тварині необхідно забезпечити повний спокій, стежити, щоб у собаки був доступ до чистої питної води. Необхідно засвоїти, що велика температура дуже небезпечна для життя собаки, адже організм тварини в даний момент сильно зневоднюється. Як наслідок цього, може розвинутися набряк головного мозку і смерть пухнастого друга.

Невелика температура тіла не менш небезпечна для життя тварини. При знижених показниках (менше 36?C) улюбленця необхідно укласти в тепле місце і додатково обгоріти. Невелика температура (менше 34?C) вважається критичною і призводить до нестерпних болів у всьому тілі. Така тварина вимагає невідкладного огляду ветеринарного фахівця.

Простіше за все вимірювати температуру маленьким і середнім собакам, адже їх дуже легко можна зафіксувати в положенні на боці. Великим і величезним породам вимірювання проводити проблематично, господареві тварини необхідно попросити кого-небудь допомогти в фіксації чотириногого друга. Якщо пухнастий улюбленець стане обертатися і вириватися, показники термометра будуть неточними і маніпуляцію необхідно проводити не 1 раз.

Температура тіла у собак вважається основним показником здоров’я тварини. Навчитися вимірювати температуру необхідно будь-якій людині, адже більшість небезпечних для життя вихованця інфекцій можна визначити на початку їх розвитку. Якщо зробити правильні виміри самостійно не виходить, краще дану процедуру доручити професіоналу з досвідом.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , ,
close