Таблетки від глистів. Як вивести глисти у собаки в домашніх умовах

Таблетки від глистів. Як вивести глисти у собаки в домашніх умовах - Ветеринар

Реальність така, що фактично кожна собака в певний момент власного життя буде заражена глистами. Складність в тому, що черв’яки часто залишаються непоміченими і не діагностованими, так як симптоми можуть не виникати.

Якщо вихованця не лікувати, він може серйозно захворіти, і ви теж можете інфікуватися. Ось що необхідно знати, щоб захистити власну собаку і сім’ю від гельмінтів.

У нашій публікації ви дізнаєтеся, як собаки можуть інфікуватися паразитами, а ще як усунути їх появу і позбутися від гельмінтів.

Види глистів

Гельмінти (глисти) — це паразити, які заражають власника, наприклад вашу собаку, і поселяються в її травному тракті, харчуючись кров’ю або їжею, що знаходиться в кишечнику вашого улюбленця. Також вони здатні вражати легені, серце і інші органи.

Круглі черв’яки(нематоди), стрічкові (цестоди) — найчастіше зустрічаються у цуценят і дорослих собак.

Найпопулярніші види викликають токсокароз, анкілостомоз, дипилидиоз і дирофіляріоз.

Як собаки і цуценята піддаються зараженню глистами?

Одна з причин, по якій гельмінти так популярні полягає в тому, що ними можна інфікуватися в абсолютно різних місцях:

1. Внутрішньоутробно або через молоко матері

Цуценята часто піддаються зараженню глистами від матері. Якщо у суки є гельмінтоз, вона має право передати паразитів власним дитинчам внутрішньоутробно або через молоко.

2. Через фекалії, грунт і забруднену воду

Собаки можуть інфікуватися глистами, якщо проковтнуть яйця або личинки — наприклад, якщо ваш вихованець нюхає, копає або грає іграшкою там, де грунт заражена.?? Це ж стосується і води. Якщо у вашого чотириногого друга є схильність до поїдання фекалій (копрофагії) він також може проковтнути яйця паразитів.

3. Через продукти харчування

Ваша собака може інфікуватися глистами, поїдаючи інфікованих тварин, наприклад як гризуни, звірів і поганої якості м’ясо.

4. Від бліх

Ваша собака може інфікуватися стрічковими хробаками від інфікованих бліх. Якщо вихованець з’їв блоху, що є переносником паразита, то у нього розвинеться дипилидиоз.

5. Від комарів.

Нарешті, ваш вихованець може бути інфікований серцевими гельмінтами, якщо його вкусить комар-переносник. Дирофіляріоз-дуже серйозне захворювання, яке дуже часто призводить до смерті собаки.

Глисти у собак: симптоми і діагностика

У багатьох собак симптоми глистової інвазії фактично відсутні. Якщо ознаки з’являються, то вони можуть включати:

 • Порушення дефекації: запор або діарея.
 • Кров і слиз у фекаліях
 • Блювота
 • Збільшення живота (особливо помітно у цуценят)
 • Млявість
 • Зменшення ваги
 • Кашель, важке дихання
 • Млявість
 • Блідість слизових оболонок
 • Також в більшості випадків можна помітити черв’яків або їх ділянки в калі і на шерсті тварини близько анус

Щоб дізнатися, чи є у вашої собаки глисти і які власне, слід звернутися до ветлікаря для огляду. Також потрібно здати зразок фекалій на паразитологічне дослідження. Хоча такий спосіб не завжди точний і в більшості випадків потрібно повторити аналіз кілька разів.

Для виявлення серцевих гельмінтів можуть знадобитися аналізи крові та УЗД серця.

Глисти у собак: лікування

Якщо ви підозрюєте, що у вашого улюбленця є паразити, то краще спочатку отримати консультацію з ветлікарем як вивести глисти у собаки і з’ясувати — чи є вони в дійсності, так як симптоми можуть бути схожі з іншими захворюваннями.

Дуже часто за 1 прийом не вийти позбутися повністю від усіх глистів в організмі вашого улюбленця. У разі круглих черв’яків свіжі личинки можуть потрапити в кишечник відразу ж після дегельмінтизації, тому для цілковитого лікування схема терапії може припускати використання антигельмінтика пару днів поспіль.

Дуже часто ви не помітите мертвих черв’яків в стільці (вони перетравлюються!). Якщо у вашої собаки блювота після прийому таблетки-порадьтеся з ветлікарем, чи необхідна додаткова доза або краще застосовувати ін’єкції або краплі на холку.

Пам’ятайте, що тварини, заражені серцевими глистами, вимагають інших лікарських засобів і дуже часто терапія проходить конкретно у ветеринарній клініці під контролем фахівців.

При проведенні лікування від гельмінтів обов’язково знати точну вагу собаки, правильно застосовувати препарат. Перед використанням обов’язково прочитайте інструкцію.

Багатьох господарів цікавить питання: «Чи можна врятувати собаку від глистів народними методами?»Ні, на превеликий жаль, продукти харчування і трави не підтвердили власну ефективність в боротьбі з паразитами, а в більшості випадків можуть бути навіть небезпечні. Наприклад, часник, якому люблять приписувати лікувальні властивості, токсичний, і викликає важку анемію у собак.

Профілактичні обробки від глистів

Профілактичні обробки обов’язково повинні проводитися господарями кожної собаки на постійній основі, навіть в тому випадку, якщо вихованець мало буває на вулиці.

Схема дегельмінтизації відрізняється в залежності від регіону проживання тварини, його стилю життя і типу харчування.

Дуже часто графік обробок від гельмінтів виглядає так:

 • Цуценята кожні 2 тижні до віку 12 тижнів.
 • Далі до 8 місяців кожен місяць.
 • Після 8 місяців 1 раз в квартал.
 • В період активності комарів щомісяця.

Якщо у вас є питання згідно графіка профілактичних обробок або ви підозрюєте у власного вихованця глистову інвазію, то запрошуємо Вас відвідати наших ветеринарних докторів. За одне відвідування можна буде провести огляд терапевта, здати аналізи і зробити УЗД. За результатами досліджень можна отримати консультацію з професіоналом online та вам запропонують кращі ліки від глистів.

Кращі таблетки від глистів для собак 2022. Протигельмінтні препарати

В якому б комфорті і чистоті не жили ми самі не містилися наші тварини, від проблеми паразитів не застрахований ніхто. Однак, з частиною, сьогодні, є дуже багато ліків від глистів, які успішно борються з гельмінтозами

Дронтал (Bayer) плюс, таблетки зі смаком м’яса для собак

Даний препарат, вироблений знаменитої ТМ з Німеччини «Bayer», яка випускає ліки як для тварин, так і для людини, користується великою популярністю серед заводчиків. В упаковці знаходиться 2 таблетки, будь-яка з них розрахована на 10 кг ваги тварини. Таким чином однієї упаковки досить як і для досить великої собаки, так і для невеликої (1 дозу можна розділити на пару частин). Проблем зі згодовуванням також не повинно виникнути, оскільки дронтал має яскравий м’ясний смак і запах.

Працює проти ключових видів ендопаразитів.

Apicenna Гельмимакс-4

Таблетки від глистів для собак великого спектру дії, які підійдуть як цуценятам, так і дорослим собакам в розрахунку 1 доза на п’ять кілограм ваги. Ліки дається з їжею або на корінь язика. Підготовча Підготовка до гельмінтизації не буде потрібно.

Серед протипоказань тільки індивідуальна непереносимість елементів, також краще не давати гельмімакс зовсім маленьким цуценятам у віці до одного місяця, а ще дуже старим і ослабленим собакам.

Працює проти ключових видів гельмінтів.

Переваги: дієвий, функціональний, підійде для цуценят.

Недоліки: є протипоказання.

Apicenna» Празіцід», таблетки для собак

Популярний антигельмінтний препарат великого спектру дії нашого виробництва. Працює як лікувальний і профілактичний захід проти нематодних і цестодних інвазій. Підійде для собак великих порід, оскільки 1 таблетка працює на десять кілограм ваги собаки.

Не вимагає підготовчої підготовки до гельмінтизації, можна давати собаці вранці одночасно з їжею.

Шкідливий годуючим сукам, а ще хворим, сильно ослабленим і старим тваринам. Собакам породи коллі, шелті і бобтейл давати лише після консультації з ветеринаром.

Переваги: недорогий, ефектний, функціональний, підійде для великих собак.

Недоліки: є протипоказання.

КРКА «Дехинел-плюс», таблетки для собак

Ефективне лікарське і засіб для профілактики від ключових видом глистових інвазій. Працює проти всіх видів нематод і цестод. Підходить собакам різного розміру в розрахунку 1 таблетка на десять кілограм ваги тварини.

Таблетку можна дати з ранковим годуванням або на корінь язика, строго виконуючи пропорцію, зазначену в інструкції. «Дехінел» можна давати цуценятам строго старше 3-х тижнів, а ще вагітним сукам, але виключно в останню третину вагітності.

Переваги: максимально ефективний, функціональний.

Недоліки: зовсім не дешевий.

Elanco «Мильбемакс»

Лікувальний засіб, що застосовується для лікування і попередження заражень такими популярними паразитами, як цестоди або стрічкові черв’яки, а ще нематоди (аскариди та ін.), які зі свого боку можуть становити небезпеку і для людини.

Дається одноразово з їжею. Якщо протягом 2 тижнів не помітно результатів (гельмінти зазвичай виходять з фекаліями), процедуру необхідно повторити. Далі проводити профілактику не рідше одного разу на півроку.

Не потрібно давати собакам породи коллі і шелті, а ще тваринам із захворюваннями печінки і нирок.

Переваги: функціональний, ефектний.

Недоліки: велика вартість.

Агроветзахист «Альбен С»

Популярне бюджетне антипаразитарний засіб, яке дає можливість вже за 1 прийом врятувати собаку від зараження цестодами (стрічковими хробаками) і нематодами (округлими хробаками), іншими словами, найпопулярнішими видами гельмінтів.

В упаковці знаходиться три таблетки, проте необхідно розуміти, що перевищення дозування може бути небезпечно для здоров’я вашого улюбленця, тому доводиться стежити, щоб частина не була більше пропорції 1 таблетка на п’ять кілограм ваги тварини. Маленьким цуценятам до 3 тижнів давати препарат не слід.

Якщо ж дозування збережена правильно, собака позбудеться від паразитів буквально протягом семи днів.

Переваги: недорогий, працює проти різних видів паразитів, підійде для собак, для кішок і навіть для людей.

Недоліки: не годиться для цуценят.

КРКА, Милпразон, таблетки для собак більше п’яти кілограм

Препарат всесвітньо відомої словенської фірми «Крка», давно і міцно завоював популярність серед господарів собак. Таблетки можуть працювати і у вигляді ліків, і попередження глистових інвазій, вони добре переносяться організмом собаки — основне, щоб була правильно витримана дозування.

Мілпразон успішно бореться з головними видами гельмінтів: аскаридами, стрічковими хробаками та іншими небезпечними ендопаразитами. А для того, щоб не з’явилося труднощів зі згодовуванням собаці ліки, таблетки мають приємний для тварин смаком. Однак, якщо необхідно дати препарат цуценяті (строго з 2-х тижневого віку), його краще потовкти і дати одночасно з водою.

Переваги: функціональний, досить 1 таблетки, немає побічних ефектів.

Недоліки: відносно дорогий.

Скіфф «Празітел-плюс»

Препарат у вигляді таблеток розраховується не тільки на дорослих собак, але і на цуценят старше 2-тижневого віку. Володіє великим спектром дії. Ліки можна давати собакам вранці з їжею або водою, завчасно подрібнивши таблетку, при цьому проводити якісь попередні процедури у вигляді дієти або голодування не буде потрібно. Чи не підійде препарат лише зовсім маленьким цуценятам, які годують сукам або сильно ослабленим і старим собакам. В упаковці 6 таблеток. Увага: перед тим як вживати ретельно прочитайте інструкцію.

Переваги: недорогий, великий спектр дії, підійде для цуценят і кошенят.

Недоліки: є протипоказання.

Як і коли дати собаці таблетку від глистів

 • Профілактична обробка повинна проводитися раз протягом трьох місяців, якщо ваш пес мало гуляє і їсть сухий корм можна раз на півроку.
 • Цуценят обробляти від глистів почавши з трьох тижнів життя.
 • Перед в’язкою за 10 днів. Обов’язково обробіть суку від глистів.
 • Профілактична обробка за 10 днів до вакцинації.

Якщо у вас з’являються проблеми в тому, щоб без сторонньої допомоги дати таблетку собаці, ви можете звернутися в ветклініку. Ще один варіант-купіть «таблеткодаватель». Він нагадує шприц, природно без голки, з м’яким гумовим наконечником (щоб не пошкодити порожнину рота собаці).

Правила обережності

 • Перш ніж проводити дегельмінтизацію протягом декількох діб ретельно стежте за станом вихованця. Він зобов’язаний бути Бадьорий і веселий.
 • Дуже і дуже уважно дивіться інструкцію до глистогінного препарату, навіть в тому випадку, якщо вам «в ветаптеке все пояснили». Виконуйте інструкції.
 • Не запускайте собаку до стану, коли глисти вже розплодилися у великих кількостях. В іншому випадку після дегельмінтизації паразити почнуть масово помирати, отруюючи власними токсинами собаку.
 • Якщо у вас пес породи коллі, бобтейл, Шелті, або їх помісь, будьте особливо уважні під час вибору препарату, тому краще проконсультуйтесь які давати препарати від глистів.

Правила і методи

Як вище згадувалося, в профілактиці основне регулярність! Для зручності дати профілактичних заходів відзначаються у ветеринарному паспорті. Глистогонку бажано проводити кожні 3 місяці. У сталості існує два плюси-ви оберігаєте здоров’я вихованця, а він звикає до того, що іноді необхідно приймати таблетки. Також дізнайтесь у лікаря про таблетки від глистів для дорослих собак, можливо е різниця у віці пухнастих друзів.

Глистогінний препарат згодовується собаці в призначений день до їди. Важливо дотримати дане правило, оскільки ефективність діючої речовини істотно зменшується при перемішуванні з їжею. У споживанні води собаку лімітувати не слід. Після прийому препарату собаку не треба годувати ще 2-3 години. Якщо профілактика давно не проводилася через 2-3 години собаці необхідно дати проносне, і до того ж через 30-40 хвилин абсорбент. Дані заходи попереджають розвиток інтоксикації, якої уникнути не вийде при масовій загибелі черв’яків в кишечнику.

Як дати таблетку

Перший, один з найбільш надійних і хороший метод-це покласти таблетку на корінь язика собаки. Подібний варіант не зможе підійти, якщо вихованець кусається або панікує при примусі до дій. Більшість же вихованців проживають в будинку нормально переносять дану процедуру:

 • Дрібненьку собаку краще посадити на стіл, велику затиснути між колін.
 • Голову необхідно підняти і зафіксувати, далі 2 варіанти:
 • Відкрити пащу і покласти таблетку на корінь язика.
 • Підняти губи, трохи роздати щелепи і просунути таблетку за жувальними зубами.
 • Закрити пащу і погладжувати собаку по шиї, поки вона не ковтне слину.
 • Похвалити собаку, нагородити її невеликим частуванням, запропонувати попити.

Спосіб перевірений, але має власні мінуси. Багато собак розуміють, що від них хочуть, роблю вигляд, що проковтнули таблетку, але слідом випльовують її. Важливо пам’ятати перевіряти пащу і простір під язиком на предмет наявності таблетки або її частин. Якщо ви даєте вихованцеві глистогонку перший раз, він може вас вкусити, не зі зла, а від нерозуміння.

Варто звернути увагу! У ветеринарній клініці лікар може дати собаці таблетку за допомогою інтродьюсера — спеціального пристрою, схожого на ножиці і шприц одночасно.

Для собак, які кусаються або трепетно ставляться до примусу підходить спосіб змішування з їжею. Необхідно розуміти, що ефективність препарату в даному випадку зменшиться, іншими словами процедуру необхідно повторити не пізніше ніж через 10 днів. Щоб дати таблетку одночасно з кормом, її не треба подрібнити. Краще завуалювати ліки в» сушінні » або покупної консерви.

Можна спробувати приховати таблетки в ковбасі, але врахувавши гостроту нюху собак…якщо вихованець захоче пронюхати таблетку — він її пронюхає. Ліки можна приховати в кульку з фаршу або вершкового масла, це безпрограшні варіанти, якщо мова не йде про хитрому і досвідченому підопічному. Але краще в будь-якому випадку вибирати найулюбленіші ласощі вихованця і загортати таблетку в маленький, щільний кульку. Важливо, щоб собака могла проковтнути ласощі не розжовуючи.

Порада: якщо ви все таки захотіли помістити таблетку в кашу, переконайтеся, що ліки не має гіркого смаку.

Адаптовані Препарати від глистів не мають різкого запаху і смаку. Якщо ви придбали такі таблетки, їх сміливо можна подрібнювати і змішувати з мінімальною кількістю корму. Другий варіант-це змішати подрібнену таблетку з молочкою, але не з молоком. Молоко — це справжній абсорбент, що нейтралізує токсини (які призначаються черв’якам), краще застосовувати магазинний кефір або йогурт без добавок. Отриману суспензію, напевно, собака вип’є сама.

Важливо! Ретельно дивіться інструкцію препарату. Абсолютно не всі таблетки можна мочити, змішувати з кормом або розчиняти в рідині.

Як зрозуміти, що у собаки глисти і що робити / Чихуахуа Софі

Глисти у СОБАКИ (бульдожка)

Глисти у собак! Як лікувати

Схема виведення глистів у собаки в домашніх умовах

Позначки:, , , , , , , ,
close