6 симптомів того що у собаки болять вуха

Захворювання вух у вихованців проживають в будинку — постійна причина звернення господарів собак у ветеринарну клініку.

Пов’язано це перш, за все, з активністю таких тварин і особливостями будови вушних раковин.

У вушному проході шкіра тонка і має на власній поверхні велику кількість залоз. Ці залози продукують своєрідний секрет, який має захисні властивості – сірку. При порушеннях мікроциркуляції повітря, запальних процесах на тлі інфекції, переохолодженні або ж наявності інших моментів, відбувається активізація залоз і дуже висока вироблення сірки.

1. Відмова від корму

При запаленнях вушний канал нагадує глечик з вузьким горлом, з якого в’язке зміст самостійно від’єднується вкрай погано. Відчуваючи сильний дискомфорт, тим більше при ковтанні, собака відмовляється від їжі. Хлюпають і стріляють відчуття провокують не просто зниження апетиту, але і повна відмова від корму.

Порушений баланс в вушному каналі провокує активне розмноження умовно-патогенної і патогенної мікрофлори, як бактеріального, так і грибкового походження. Сірка, яка має бактерицидні властивості, не може впоратися з патогенами. З’являється запалення, що викликає у тварини не просто дискомфорт, але і біль. Це призводить до того, що в запущених випадках отитів, собака не бажає навіть пити воду. Хвороба, що розвивається в вусі, переходить в далекі структури, вражаючи оболонки головного мозку і буде причиною смертельного результату при відсутності своєчасної допомоги.

2. Набряклість і запалення зовнішньої частини вуха

При захворюваннях вух у собак, ознак може бути кілька. Однією з ознак хвороби в області вушної раковини вважається набряклість і виражене запалення.

У певних порід собак, що мають довгі від природи вуха і густу шерсть, набряк і запалення відзначаються не відразу. Володар може помітити порушення апетиту у собак і пригнічений стан, перед тим як зверне увагу на стан вух.

Дуже часто діагностується зовнішній отит у подібних собак як:

  • Лабрадор і спанієль — через генетичну схильність. У таких порід виявлена дуже висока секреція вушної сірки, що призводить до дуже великої вологості і порушення мікроциркуляції повітря у вусі. Як наслідок, виникають церуміноліти (вушні пробки).
  • Йоркширський тер’єр-насичений шерстний покрив в області вушного каналу призводить до проблем з відтоком сірчаного секрету. Основою запалення і набряку в області вуха у йоркширського тер’єра стає і невірне видалення волосся з вушного каналу.
  • Шарпей-ця порода має анатомічну особливість в будові вушних каналів. У них звужений у вертикальній частині слуховий прохід, що служить провокуючим аргументом у розвитку отиту.

Необхідно згадати, що при гарному догляді за вушними раковинами власного улюбленця, складнощів зі здоров’ям вийти уникнути. І абсолютно не має значення, до якої породи ставитися улюбленець.

3. Виділення з вух

Багате продукування і подальше виділення сірки з вушного каналу якщо є наявність стороннього, поганого запаху, вважається вираженим симптомом розвитку патологічного процесу.

У ветеринарній практиці дуже часто діагностуються:

    — запалення вуха, спровоковане вушних кліщем. Виділення при цьому виді патології маслянисті, коричнево-чорні, з набагато меншими крупинками. — відрізняється воскоподібними, жовтуватими або червоно-коричневими виділеннями. Залежно від причини – алергічні реакції, дуже високого вироблення вушного секрету, інфекції, проникнення води у вухо або ж травми, характер виділень може змінюватися.

4. Хлюпають звуки у вухах

Така ознака як хлюпає звук в вушному каналі у собаки при невеликому стисненні, вважається симптомом проникнення води в вухо або ж розвитком інфекції. У клінічній практиці отит спровокований патогенними бактеріями, відрізняється утворенням і скупченням великої кількості гною в вушному каналі.

Гній зеленуватого або жовтуватого кольору починає виділятися з вушного каналу не відразу, тим більше якщо є запалення і набряк. Тому з’являються хлюпають звуки, що супроводжуються сильними болями у тварини, аж до агресії при спробах власника доторкнутися до вушної раковини.

5. Повна або вибіркова втрата слуху

Вибіркова або повна втрата слуху вважається показником серйозного патологічного процесу в вушному каналі.

Основою глухоти як правило служать нові освіти в вушному каналі, отогематоми, аномальні епітеліальні освіти, вушна пробка.

Точний діагноз може встановити виключно лікар у ветеринарній клініці. Для постановки діагнозу потрібно проведення ряду досліджень, що включає перш за все детальний огляд вушної раковини.

Глухоту у собаки як правило провокують травми, розриви барабанної перетинки, чужі тіла в слуховому проході. Залежно від причини, що викликала порушення слуху, залежить лікування пацієнта. Від цього може залежати і можливість повернути тварині слух. Наприклад, при розриві барабанної перетинки, зробити це майже не можливо.

6. Сверблячка у вухах

Ознака хвороби в області вух у собаки – свербіж.

З’являється ознака при подразненні тонкої шкіри, що вистилає вушної прохід. Основними провокуючими свербіж факторами виступають алергії і активність вушного кліща. Мікроскопічний паразит прогризає ходи, по ходу травмуючи тканини, що призводить до сильного свербіння.

Сверблячка у вухах або схожий з цим дискомфорт, провокує у тварини сильне хвилювання, відмова від активності, небажання їсти. Улюбленець намагається заспокоїти неприємні відчуття, потираючи вуха лапами або ж витираючись об тверді поверхні – стіни, покриття килимові. Супроводжується подібний стан поскуливанием.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close