Алішер Моргенштерн: біографія, фото, особисте життя

Моргенштерн — блогер і виконавець, який здобув популярність завдяки епатажним вчинкам. Він зробив собі на обличчі тату у вигляді трьох шісток, спалив 100 тис. рублів. Розповімо докладніше про його життя і творчість.

Алішер Моргенштерн: біографія музиканта

» Мене звуть Алішер Моргенштерн. Мені 19 років, і я помру в злиднях» — такими словами починався ролик на YouTube, записаний у травні 2017 року. У ньому Алішер розповів, що його вигнали з педагогічного університету за відео, яке він виклав у Мережі.

Будучи студентом педагогічного вишу, Алішер проходив практику в одній зі шкіл Уфи. Свої враження він розповідав у блозі. У скандальному відео Алішер запропонував школярці зайнятися сексом у туалеті. Пізніше він виправдовувався тим, що це була його повнолітня знайома, але керівництво вишу його аргументи не цікавили, і недбайливого студента попросили написати заяву про відрахування.

На цьому б історія закінчилася, але Моргенштерн записав розмову з керівництвом на диктофон і виклав у Мережі разом зі своїми відео зі школи. Так користувачі дізналися не тільки про відрахування студента за те, що він записав скандальний ролик, а й про сумний стан російської освіти.

Із записів Алішера стало зрозуміло, що в школі, в якій він проходив практику, вчителі кричать на дітей, а молодші школярі лаються матом, але ніхто не робить їм зауваження. Не кращі справи були і у виші Моргенштерна. Керівництво погрожувало відрахуванням його однокурсникам, його відкрито називали виродком, а його творчість — «лайном».

Голоси на плівці закидали Алішеру, що він навчається в педагогічному виші і має відповідати статусу вчителя. Моргенштерн заперечував, що він ще не вчитель, а студент і має право робити все, що хоче. Ролик із розповіддю про відрахування набрав 6,8 млн переглядів.

Через рік Моргенштерн записав ще один ролик. У ньому він під’їхав до будівлі університету на автомобілі з водієм. Вийшовши з машини, Алішер сказав, що йому 20 років, але його окуляри коштують як зарплата ректора, а на шиї у нього прикраса вартістю в десять ректорських зарплат. Перед будівлею вишу він розгорнув блакитне полотно і записав відео для рекламної інтеграції та заявив, що заробив півмільйона за хвилину.

Історія чудово ілюструє характер молодого блогера. Він не здатний вписатися в існуючу соціальну систему і заробляє на протесті проти неї. Зробивши тату у вигляді трьох шісток на обличчі, Алішер заявив, що таким чином він назавжди відрізав собі шлях до нудної офісної роботи.

Слово Morgenstern у перекладі з німецької означає ‘ранкова зірка’. Обивателям воно знайоме за латинським аналогом — Люцифер — ім’ям, яким у середньовічній християнській міфології позначали диявола. У сукупності з трьома шістками на обличчі, створюється картина знайомства Алішера з містикою і сатанізмом. Але для нього диявольські атрибути лише спосіб виразити себе. Він ніде не заявляв про скільки-небудь близьке знайомство з містикою.

Алішер Моргенштерн, батьки якого розлучилися, коли йому було 11 років, народився з прізвищем Валєєв 1998 року. Його рідний батько Тагір, за повідомленнями деяких джерел, страждав від алкоголізму і помер від цирозу печінки незабаром після розлучення. У Алішера є молодша сестра.

Про те, що сім’я не бідувала, свідчить той факт, що майбутній блогер навчався в елітній уфимській гімназії. Атестат про середню освіту він демонстрував у ролику, що розповідає про його відрахування з університету. За повідомленнями деяких джерел, Алішера відрахували з гімназії в 11 класі, але цю інформацію не підтверджено.

Достеменно не відомо, чи був у нього вітчим і як з ним складалися стосунки, але головною людиною в його житті була мати. Вона не тільки потурала всім його забаганкам, а й підтримувала після відрахування з вишу. З його поведінки в дорослому житті можна зробити висновок, що в підлітковому віці хлопчикові не вистачало чоловічого авторитету для повноцінної соціалізації.

До університету Алішер Валєєв вступив, за його словами, за наполяганням матері. Як наполовину сирота він не тільки мав пільги під час вступної кампанії, а й отримував від держави матеріальну допомогу.

Деякі біографи, розповідаючи про юність Моргенштерна, згадують про те, що йому довелося самостійно добувати гроші в підлітковому віці, заробляючи кур’єром і співробітником автомийки. Але сам Алішер в одному з відео розповів, як він працював. Наприклад, кур’єром він пропрацював лише три дні, отримавши тисячу рублів, вирішив більше не ходити на роботу. На автомийці він пропрацював рівно один день і заробив 300 рублів. Після цього Алішер зрозумів, що фізична одноманітна праця не для нього і намагався заробити музикою.

В одному з відео він розповів, як побачив у переході хлопця з гітарою, якому давали гроші перехожі. Алішер вирішив заробляти так само. Наступного дня за три години він заробив тисячу рублів. Потім вирішив використовувати електрогітару та апаратуру. Виступаючи на площі, заробляв по 3,5 тис. рублів на день. Працював по дві-три години на день, оскільки не знав багато пісень.

Після відрахування з університету півроку сидів без роботи, жив за рахунок матері. Тоді йому спала на думку ідея каналу #ізіреп, який почав приносити істотний дохід. Спочатку Моргенштерн записував пародії на реперів, а коли вони набрали популярності, почав виступати з гастролями по країні.

До 2019 року у його каналу 4,79 млн підписників і 309 млн переглядів. Найпопулярніше відео «Ось так» набрало 32 млн переглядів. До підписників блогер звертається не надто чемно: «Здорово, ублюдки!»

Моргенштерн: творчий шлях, найкращі пісні

Алішер Моргенштерн, пісні якого користуються популярністю у підліткової аудиторії, починав свою творчість, виконуючи рок. У багатьох його біографіях, опублікованих у Мережі, сказано, що ще в школі він створив із приятелями рок-групу. Пізніше вміння грати на гітарі Алішеру знадобилося, коли він заробляв на життя як вуличний музикант.

Дуже швидко він зрозумів, що реп, як музичний напрямок, набагато перспективніший і не вимагає особливих умінь гри на інструменті або таланту. Його фраза про те, що рок нікому не потрібен, стала однією з найбільш цитованих у Мережі. Так на його каналі з’явилися три типи відео:

  1. Пародії на популярних реп-виконавців. В одному з відео Моргенштерн сказав, що серед артистів жанру багато його ровесників, тому йому просто над ними потішатися.
  2. Навчальні відео. У проекті #ізіреп Алішер показує, що композиції можна створювати «на коліні» і для цього не потрібні ні талант, ні музична освіта, ні знання правил складання рим.
  3. Викривальні ролики. Ще одним напрямком творчості Моргенштерна є критика популярних виконавців і блогерів. Він відомий не тільки тим, що записав діс (композицію, в якій висловлено неповагу) на реп Хованського, а й викликав його на баттл.

На початку 2019 року Моргенштерн заявив про те, що видаляє всі відео на YouTube і закриває канал. Взяв участь у кількох шоу, у яких прощався з аудиторією. Але до кінця лютого заявив, що передумав.

Ось найкращі його пісні:

«Мені не дає моя телка»

Кліп на композицію з’явився на YouTube у жовтні 2018 року і встиг зібрати 2,3 тис. відміток «Подобається». Його подивилися 74 тис. користувачів.

Жартівлива композиція розповідає про проблеми, зрозумілі більшості підлітків, — нерозділене кохання. Ліричний герой розповідає, що готовий заради коханої пожертвувати ниркою, але поки що вона не звертає на нього уваги.

«Ось так»

Найпопулярніший кліп на каналі Моргенштерна. Він з’явився у вересні 2018 року, зібрав 1 млн відміток «Подобається». Його подивилися 32 млн користувачів.

Повна назва композиції — «Ось так (Фінал трилогії)». За задумом автора, кліп завершує його розповідь про пригоди в університеті. У першому ролику 2017 року Моргенштерн розповів, як його відрахували з вишу. Через рік він записав відео про те, як склалося його життя після вигнання з університету. Виконавець біля корпусу вишу розповів, що заробляє півмільйона за хвилину і завершив ролик словами «Ось так».

У кліпі кадри Алішера біля шкільної дошки чергуються з кадрами його розкішного життя. Він хвалиться тим, скільки заробляє, і стверджує, що батько б ним пишався.

«Відпускаю»

Сингл з’явився після історії з Юрієм Хованським. Як відомо, Моргенштерн записав на нього діс, а потім запропонував зустрітися в батлі на майданчику Versus. Хованський заявив, що Алішер — виконавець не його рівня, а згодом погодився, якщо отримає мільйон рублів. Моргенштерн заявив, що за гроші ні з ким зустрічатися в батлі не буде, але записав ліричну композицію «Отпускаю», присвячену Хованському.

Кліп з’явився в листопаді 2018 року. Його подивилися 3,8 млн користувачів. 264 тис. із них поставили позначку «Подобається».

«Гімн випускниць»

Композиція присвячена традиції проведення випускних у російських школах. Моргенштерн, вбравшись у сукню випускниці, описує плани на вечір: алкоголь, секс, купання у фонтані, валяння в кущах і блювота.

Кліп з’явився в жовтні 2018 року і зібрав 19 тис. відміток «Подобається». Його подивилися 680 тис. користувачів.

«Уфф… Гроші»

Кліп з’явився в листопаді 2018 року і зібрав 660 тис. лайків. Його подивилися понад 20 млн користувачів.

У композиції Моргенштерн розмірковує про наслідки великих заробітків — доступний секс і влада над жінками, алкоголізм і проблеми з печінкою.

У грудні 2019 року концерт Моргенштерна в Одесі ознаменувався скандалом. Напередодні в місті сталася трагедія, у якій загинули кілька людей. У країні було оголошено траур, а виконавець у соціальних мережах виклав фото з вечірки, оголосивши скорботу за загиблими «показухою».

Моргенштерн: особисте життя

Алішер не ділиться з фанатами розповідями про особисте життя. У лютому 2020 року він відзначить 22-й день народження, і досвіду стосунків із дівчатами в нього небагато.

У багатьох біографіях виконавця зазначено, що його кинула дівчина після того, як він її зрадив. Але автори посилаються на слова з його інтерв’ю.

Інших відомостей про те, що в нього коли-небудь були тривалі стосунки з протилежною статтю, немає. У його творчості тема сексу та об’єктивації жінок постійна. Але це скоріше свідчить про його комплекси, ніж про успіхи на любовному фронті. У кліпах, як і будь-який реп-виконавець, він демонструє атрибути розкоші у вигляді грошей, машин, прикрас. Також у кліпах безліч напівоголених дівчат, але не факт, що картинка на екрані відповідає реальності.

В Instagram у Алішера 2,7 млн підписників і 87 публікацій. На них миготять напівоголені дівчата, але це фото зі зйомок його кліпів.

У грудні 2019 року вийшов кліп Моргенштерна і Клави Кока. За короткий час він набрав 656 тис. відміток «Подобається». Його бачили 12,7 млн осіб. Фанати моментально припустили, що між зірками зав’язався роман.

Клава й Алішер підігріли інтерес публіки. Він виклав у Мережі фото з дівчиною, яка вважає себе російською Барбі, у підписі до якої вказав, що його мрія збулася. На це Клава відповіла коментарем: «Я чет не зрозуміла!», який фанати прийняли за слова про розставання. Чи був роман офлайн, залишається невідомо.

Алішер обожнює татуювання і викладає в Instagram кожен зроблений малюнок.

Відомо, що він піклується про сестру і матір, які живуть в Іспанії. Моргенштерн регулярно відвідує їх.

Моргенштерн — епатажний виконавець, який прославився тим, що показав зворотний бік творчості реп-виконавців і переконав публіку: складати реп нескладно. Його кліпи користуються популярністю. Це означає, що і після настання 22-річчя він продовжить радувати шанувальників своєю творчістю.

Читайте також: Баста: найкращі пісні репера

Позначки:, , , , , ,
close