Промисловий тістоміс

Тістоміси — машини для механічного замішування тіста. Одну порцію тесту тістоміс замішує близько 15 хвилин. На даний момент тістомісильники стали широко поширені в їдальнях, ресторанах, підприємствах-виробниках виробів із хліба. Можливо виділити три основні типи тістомісильників: для крутого тіста, спіральні тістоміси та планетарні…

Тестоміс – вид професійного електромеханічного обладнання, призначений для автоматичного замісу тіста під час виготовлення хлібобулочних, кондитерських виробів. Застосування тістомісів у масштабах промисловості забезпечує отримання рівномірної, однакової текстури маси, що замішується, і, зрештою, гарна якість готового продукту. Тому якщо вас цікавить тістоміс, переходьте за посиланням торгове обладнання Чернівці.

Для господарів пекарень, кондитерських магазинів, піцерій та ресторанів рішення придбати тістоміс вважається дуже мудрим. Дане обладнання автоматизує процес і робить роботу легшою за персонал . На додаток до цього збільшується ймовірність отримання ідеального продукту, тому що кожен етап приготування тесту виконується за правилами.

ТЕСТОМІС ПРОМИСЛОВИЙ: КОНСТРУКЦІЯ

Конструкція промислового тестомісу враховує наявність трьох важливих елементів: місильного органу, робочої ємності (діжі), приводу. Месильний орган може мати форму спіралі, петлі, вилки, краплі, лопатки тощо.п.д. Чаша – бути знімною, стаціонарною, підкатною, об’ємом від 7 до 410 л. Механізм приводу – працювати відповідно до одного з трьох принципів: зубчастого, ремінного або ланцюгового. Саме цей елемент дає можливість наводити на дію всю систему.

Щоб агрегат міг працювати дуже ефективно, крім хорошого змішування, він може виконувати підігрів компонентів до потрібної температури. Завдяки особливим рухам гака забезпечується насиченість маси киснем. Це сприяє більшій пишності готової продукції. Щоб полегшити роботу кухаря, місильні установки також можуть забезпечуватися додатковими функціями: обертання діжи, автоматичне перекидання готової маси, таймер.

Відмінності промислових тістомісів від побутових, переваги моделей, чому економити не потрібно на такій техніці

Для приготування якісного тіста безпосередньо для ваших виробів кулінарії потрібне спеціальне обладнання. Не можна придбати тістомісильну машину, яка просто підійшла вам за ціною, при цьому розраховувати, що вона вирішить усі ваші виробничі завдання.

До вибору цього обладнання необхідно підходити продумано, радитись із професіоналами, ретельно слухати рекомендації людей, які вже купили обладнання.

Побутові моделі абсолютно не придатні для повсякденної експлуатації у промислових цілях. Мотор, привід, корпус та інші конструктивні деталі розраховані на невелике навантаження не часто.

Головні відмінності промислових тістомісів від побутових:

 • завантаження діжі до 50 кілограмів для разового замісу;
 • підключення до трифазної системи електропостачання для найбільшої потужності;
 • підйомний механізм для спрощення роботи;
 • варіатор швидкостей для якісного вимішування;
 • тістомісильна машина має діжу, що знімається, для зручності вивантаження;
 • різні насадки для всіх варіантів робіт.

Тістомісом можна виконувати заміс дріжджового, листкового та пісочного тіста. Згідно з типами конструкції тістоміси можна розділити на три головні види:

 1. Спіральний тістоміс. Такий тістомісильник найкраще підійде для замішування дріжджового тіста з пшеничного або житнього борошна. За допомогою спірального тістомісу можна за чверть години якісно та рівномірно замісити тісто, структура якого буде ніжною з потрібною еластичністю.
 2. Горизонтальний тістоміс. Такі тістоміси застосовують для замісу крутого тіста (борошно і вода, без дріжджів) для виробництва чебуреків, пельменів, пряників і т.п.д.п.
 3. Планетарний тістоміс. Тістоміс планетарного типу з вилкоподібним органом для роботи має широке коло завдань, що виконуються. Такий тістоміс не тільки замішує тісто (дрожжеве, пісочне, та ін.).), але можна використовувати його і для обробки м’ясного фаршу, картопляного пюре та змішування інших продуктів.

Тістосодержащіе машини бувають одно-і двошвидкісні: перша швидкість служить для змішування компонентів, друга – для утворення структури тесту. Така технічна характерність дає можливість зробити швидше процес замішування тіста. Тістоміси зазвичай укомплектовуються стаціонарно встановленою інерційно обертається діжею з нержавіючої сталі. Не дешеві моделі тістомісів мають функцію підйомної голови та знімної діжі. Великі тістоміси можуть укомплектовуватися підкатною діжею. Подібні апарати в основному застосовуються на великих хлібопекарських виробництвах. У невеликих пекарнях, кафе, барах та ресторанах застосовують в основному тістоміси одно або двошвидкісні зі стаціонарною діжею, спіралеподібним органом для роботи та завантаженням діжі від 5 до 20-ти кг.

Вибір тістомісу: на що звернути власну увагу?

Вибираючи тістомісильну машину, потрібно враховувати чаша. Вона буває як маленькою (на 5 літрів), так і максимально місткою (до 100 літрів). Такий критерій залежить від розміру установи та масштабів виробництва. В даному випадку тістомішалка повинна вибиратися залежно від продуктивності пекарської шафи. Тобто діжа повинна за один захід робити такий обсяг тесту, з якого виходить одне завантаження печі, що застосовується для випічки. Так вдасться синхронізувати основні процеси на кухні. На вибір тестомісу впливають такі характеристики:

 • Потужність та продуктивність. Якщо йдеться про міні-пекарню середнього рівня, яка виготовляє від 500 до 1000 кг виробів за 10 – 12 годин зміни, підійде тістомісильна машина з ємністю на 140 літрів. Для кулінарних цехів необхідно придбати апарат з мінімальним об’ємом 60 літрів та максимальним – 330. Для ресторанної кухні, в меню якого випічка не займає центральне місце, достатньо придбати тістоміс з ємністю до 50 літрів.
 • Комплектація. Якщо ваша установа спеціалізується на приготуванні конкретного виду виробів, необхідно підбирати вузькопрофільне обладнання. Під час роботи з дріжджовим тестом потрібен тістоміс з S-подібним місильним елементом. Для приготування різного виду виробів потрібна багатоцільова машина з комплектацією різноманітними насадками.
 • Функціональність. У більшості випадків техніка завантажена непотрібними опціями, що фактично вам не допомагають, проте істотно підвищують ціну тестомісу. Якщо якісь з функцій (реверс, таймер, автоматизований перекид готової маси, додаткові режими швидкості) вам не потрібні, сміливо відмовтеся від них і вибирайте дуже недорогу модель.
 • Компактність. Для великих установ можливо цей момент не має важливого значення. Але для маленьких кави ярень з кількома столиками важливо підбирати негабаритний тістоміс, щоб правильно застосовувати простір на кухні.Позначки:, ,
close