Кішки забарвлення таббі: особливості малюнка на шерсті та список порід

Кішки забарвлення таббі: особливості малюнка на шерсті та список порід - Ветеринар

З усіх вихованців чи не дуже великою любов’ю і дуже популярні всіма улюблені кішки. У кожного любителя є власні переваги. Одним людям більше подобаються руді, іншим — чорні або тримасті. Шанувальників у кішок забарвлення таббі також дуже багато.

Кішки забарвлення таббі: особливості малюнка на шерсті та список порід - Ветеринар

Що це таке?

Якщо перекласти з англійської слово “теббі” означає “смугастий” або “строкатий”. Найперші цятки у кішок з’явилися з метою захисту і маскування. Власне завдяки їм невеликі тварини ховалися від великих хижаків, а ще дуже легко підійшли до власної здобичі. Таке забарвлення найбільш природне для представників сімейства котячих.

Необхідно виділити і той момент, що тварин зі схожими малюнками в природі майже не існує.

Але у всіх є свої особливості, які об’єднують кішок таббі. До них можна віднести такі позиції:

 • відмітина у вигляді літери “М” на лобі;
 • ніс і очі, обведені яскравою окантовкою;
 • на комірі, лапах і на хвості чітко виражені малюнки, що нагадують намисто.

Дуже часто такі кішки бувають з очима теплих відтінків. Також вони можуть бути і жовтими, і коричневими, і мідними. Тільки у сріблястих тварин очі можуть бути зеленими.

Відтінок шерсті, насамперед, залежить від чисельності меланіну — пігменту, який є у волоссі її шерстки. А от за смуги темного відтінку відповідає ген агуті. Власне завдяки йому пігментація вимальовується і стає видимою для ока людини. Дуже часто шерсть прикрашається поперечними смугами. Чим ширші смуги, тим набагато темніше забарвлення у шерсті кота. За чорні смуги або плями відповідає пігмент еумеланін, а за коричнево-червоні — феомеланін.

Фактично всі кошенята таббі народжуються вже з цятками, проте повністю вони з’являються тільки після 2-3 тижня.

Типажі малюнків

Фелінологи, які вивчають кішок, поділяють малюнки таббі на кілька типажів, кожен з яких має певний номер у системі міжнародного кодування. Крім того, вони всі мають різні характеристики.

Тікірований №25

Кішки з подібним типом фарбування, з першого погляду, здаються одноколірними, але в реальності є в них деякі мітки, розміщені на лапах, хвості та морді тварини. Якщо придивитися до подібних кішок, можна помітити маленькі чорні колечка, схожі на ефеліди, як у людини.

Тигровий №23

Тигровими кішками називаються і тварини, які живуть удома, і їхні дикі родичі, і нові породисті кішки, що мають аналогічне розфарбування. Є друга назва, що застосовується до них — таббі-макрель. Власну назву ці коти отримали на честь риби з подібною ж назвою.

Тигрові смуги йдуть уздовж хребта, а потім розгалужуються вертикально на боках. На грудях розміщено кілька кілець у вигляді намист.

Мармуровий №22

Відрізняються такі тварини досить великими і чіткими візерунками, які розташовані у вигляді смуг або дуже широких розводів. На спині у таких тварин можна помітити малюнок у вигляді красивого метелика.

Леопардовий №24

Такі кішки, як можна здогадатися з назви типажу, трохи схожі на леопардів. Тільки їхнє забарвлення трохи більш блякле. Плями розміщуються, як правило, на спині та на боках.

Крім таких ключових типів забарвлень, є ще низка різновидів кішок таббі.

 1. Черепахові таббі. Тут комбінується відразу два ключових забарвлення: біле і руде або чорне. По всьому тілу тварини можна помітити хаотично розташовані малюнки.
 2. Лінкс-пойнт. У подібної кішки малюнок розміщений виключно на шиї, лапах, хвості, а ще на її морді та вухах. Всі інші ділянки тіла однотонні.
 3. Патчед. Дуже часто таке фарбування властиве власне кішкам. На основному візерунку, будь він плямистим, тікірованим або будь-яким іншим, розміщені маленькі “заплатки” рудого або кремового кольору.

Найпопулярніший колір

Плюс до всього, всі кішки таббі відрізняються ще й за тим, який у них основний відтінок шерсті.

 1. Браун. Кішки світлого коричневого кольору мають чорні подушечки лап, а ще такий самий ніс. Плями на шерсті виділяються насиченим відтінком чорного.
 2. Ліловий. У тварин з подібним забарвленням подушечки лап і ніс пофарбовані в ніжний рожевий колір. Плюс до всього, всі відмітини також виділяються бежевим або ліловим відтінком, тільки вже більш насиченим.
 3. Сріблястий. Кішки цього кольору мають сріблястий відтінок шерстки. Плюс до всього, малюнок досить яскраво виражений на його тлі.
 4. Червоний. Дуже часто кішки пофарбовані у світлий рудий колір, а на його тлі виділяються темно-руді малюнки.
 5. Тигровий. У цьому варіанті тікіровані волоски розподілені по всьому тілу кішки. Візерунок смугастий і нагадує цим забарвлення шерсті справжніх тигрів.
 6. Блакитний. На кремовому тлі можна помітити сірі малюнки. Плюс до всього, подушечки лап і ніс тварини матимуть сірий або рожевий колір.

Породи із забарвленням таббі

Для деяких порід кішок малюнок таббі вважається невід’ємною їхньою частиною, в інших може виникнути в кількох або одного кошеняти.

Оцикет

Ця порода кішок була виведена штучно. Є кілька варіантів забарвлення. Для отримання оцикетів було схрещено двох представників плямистих таббі. Фактично у кожного кошеняти є яскравий плямистий малюнок, що виділяється на основному тлі.

Абіссинська або сомалі

Кіт такої породи відрізняється тікірованим забарвленням. У нього може не бути намиста на грудях або лапах, проте його очі обведені темною окантовкою. Крім того, на морді є характерний знак у вигляді літери “М”.

Фактично все його тіло здається однотонним, але водночас на лапах, морді та хвості такої тварини є відмінні малюнки забарвлення таббі. Дуже часто зустрічаються кішки з подібним відтінками шерсті, як ліловий, блакитний або коричнево-рудий.

Єгипетська мау

Ця порода кішок була сформована природним шляхом. Така тварина має леопардовий типаж. Важливими ознаками породи є такі:

 • по всьому тілу безладно розміщено незліченну безліч яскравих і контрастних плям різноманітного розміру;
 • їхня форма досить різноманітна;
 • на лобі знаходиться характерний малюнок таббі у вигляді літери “М”, через що кішка здається трохи похмурою;
 • на грудях, а ще шиї можна помітити характерне для таббі намисто;
 • лапи обрамлені смужками, що нагадують браслети.

Основним кольором подібних кішок вважається чорний або сріблястий. Плюс до всього, зустрічаються димні кішки. Вони дуже рідкісні, тому вважаються набагато ціннішими.

Сінгапурська

Така порода кішок відрізняється легким тікірованим забарвленням. Фактично кожен волосок тварини пофарбований у різноманітний колір.

Однак допускаються також і деякі тіні на передніх лапах подібних тварин. Вони трохи за власною формою нагадують браслети. Плюс до всього, на морді також є відмітні знаки таббі. Це, насамперед, візерунок у вигляді літери “М” соковитого темного кольору.

Основним кольором сінгапурських кішок вважається колір слонової кістки, на якому досить чітко видно тикінг коричневого відтінку. Тон може бути і світлішим, і темнішим.

Плюс до всього, в посліді і в інших порід кішок можуть зустрічатися кошенята із забарвленням таббі. Вони всі будуть відповідати нормам породи.

 1. Сфінкси. Темні цятки розміщені у подібних тварин на лапах, спині, а ще на хвості. Дуже часто зустрічаються сфінкси мармурового, леопардового або тигрового забарвлення. На тлі гладкої шкіри з легким пуховим покриттям відмітне забарвлення видно так само добре, як і на довгій шерсті.
 2. Тайські кішки мають забарвлення пойнт, яке вимальовується на морді, лапах і вухах. Основним кольором шерстки вважається білий.
 3. Для сибірської породи кішок допустимий будь-який варіант забарвлення, крім тікірованого. По всій довгій шерстці можна помітити маленькі цятки і відмінні візерунки забарвлення таббі.
 4. Основним забарвленням британської породи кішок вважається леопардовий. Очі в них або зелені, або мідні. Однак найціннішим відтінком вважається мармуровий. Виникає він уже в новонароджених кошенят, при цьому малюнок видно досить чітко.

Від самого народження плями та смуги яскраво виділені на тлі шерсті. Однак велику увагу привертає підвид британської породи кішок колор-пойнт. У них красиві очі блакитного кольору, дуже насичена і світла шерстка. Плюс до всього, на хвості, лапах і морді чітко помітні яскраві малюнки.

 1. Шотландська висловуха. Тут можна зустріти фактично всі варіанти таббі, починаючи від черепахового і завершуючи таббі-пойнт. Усі візерунки чітко виражені на деяких місцях. Це і лапи, і хвіст, і морда, і груди.
 2. У мейн-кунів можна зустріти всі варіанти забарвлення таббі, крім тікірованого варіанту. Довгі волоски можуть фарбувати або зовсім, або частково (виключно на кінчиках).
 3. Бамбіно. Це абсолютно нова безшерста порода кішок, яка має дуже коротенькі лапи і важить мало. Зустрічаються різноманітні варіанти забарвлення подібних кішок. У цьому плані вони трохи нагадують сфінксів, тому шанувальникам забарвлення таббі можна вибрати кошеня без великих зусиль.

Крім цього, всесвітня федерація фелінологів встановила певні стандарти забарвлення для кожної конкретної породи кішок. Для деяких з них забарвлення таббі абсолютно не допускається, і кішка з подібним “дефектом” не може бути допущена до участі на виставках. До них необхідно віднести такі породи, як російська блакитна або сіамська, бірманська або шартрез. Якщо господарі кота не налаштовані на те, щоб возити його на виставки, можна спокійно брати собі таку тварину і не боятися, що з нею буде щось не так.

Підбиваючи підсумки, можна абсолютно чесно сказати, що забарвлення таббі трапляється ледь не частіше за інших і є найприроднішим для всіх кішок. Такі кішки не позбавлені індивідуальності та мають безліч шанувальників, тому незалежно від приналежності до якоїсь породи, коти з таким забарвленням популярні й улюблені в усьому світі.

У цьому відео ви зможете ознайомитися з породою кішки азіатська таббі, її звичками і важливими характеристиками цієї породи.

Позначки:, , , , , , , , , ,
close