Кішки яких порід найласкавіші?

Кішки яких порід найласкавіші? - Ветеринар

“Я кішка, гуляю сама по собі”. Скільки разів ми чули цю фразу, відразу розуміючи, що йдеться про норовливу істоту з непростим характером. І ось тепер, підбираючи кошеня для себе, дитини, решти родичів або друзів, запитуємо себе: як придбати звіра, що буде лагідним домашнім улюбленцем, а не агресивним задиркою з пошматованим вухом або відлюдним одинаком?

Кішки яких порід найласкавіші? - Ветеринар

Можна взяти маленького красеня від під’їзної кішки — адже вона така добра, але от про тата кошеняти нічого не відомо. Тому більшість вирішують придбати породисте кошеня, у якого зрозуміліший не тільки зовнішній вигляд, а й характер. А ось які породи можна назвати найласкавішими? Давайте розберемося.

Від чого може залежати котячий характер?

Молоді дослідники з Університету Лінкольна (Англія) стежили за 200 котами та їхніми господарями, намагаючись виявити котячий характер. У результаті вони виділили 5 типів поведінки кішок (за аналогією з людиною можна сказати — 5 типів характерів).

 • Кішки-люди дуже соціальні істоти. Їм цікаво поруч із господарем, вони весь час лащаться і “бодаються”, прагнучи отримати порцію погладжувань, поцілунків і турботи. Саме цей тип “топче” членів сім’ї і милостиво муркоче. Таким вихованцям необхідне спілкування, близькість людини. Вони настільки розслаблені в присутності господаря, що готові скластися для нього, як кажуть, у букву “зю”.
 • Кішкам-мисливцям необхідна свобода, а тому їм важко жити у квартирі в місті, без вулиці. Це власне ті вихованці, які люблять не тільки ловити мишей і птахів, а й грати з м’якими іграшками. Складність спілкування з даним типом полягає в тому, що мисливці будуть реагувати на будь-який рух руки, ноги, а це означає, що можуть подряпати або вкусити в процесі гри.
 • Кішка-кішка потребує контакту із собі подібними. Для них або доведеться відразу купувати пару, або відпускати на вулицю. Варіант третій — приділяти власному вихованцеві значно багато часу, і вони будуть ластитися, тикатися носами. Це дуже соціальний тип характеру, здатний перебувати по сусідству з іншими тваринами на одній території.
 • Безглузда кішка повністю інша: вона незалежна, для неї важливий власний простір. Спроба самовільно взяти її на руки може завершитися подряпинами, тому необхідно почекати, коли вона підійде сама за порцією ласки. Подібний тип непогано ставиться до людей, але ласкавими їх важко назвати.
 • Допитлива кішка — це радість для дитини і проблема для господині: конкретно цей тип ходить по свіжій фарбі, просипає борошно і крупи, плутається під ногами. Просто їй цікаво, це передалося у спадок. Кішка легко звикне до нового будинку, оскільки тут багато нових запахів і предметів.

З погляду характеристики вдачі, найбільш неласкавими можна назвати безглуздих кішок. Однак існують і інші критерії, на які можна спиратися під час вибору кошеняти.

Забарвлення

Вражаюче, проте за забарвленням можна зробити висновки про котячу вдачу.

 • Білі вважаються норовливими. Їх цілком доречно порівняти з нареченими під час весілля: весь світ обертається навколо них. Однак якщо щось не так, кішка образиться і сховається. До погладжування та інших пестощів ставляться поблажливо, а часом і агресивно.
 • А ось чорні кішки — лагідні й розумні, приємні до всіх навколишніх істот. Для них важливо перебувати поруч із людиною, тупцювати по ній, муркотіти, лікувати. Абсолютно правильно помічено, що у чорних кішок некошачий погляд: часто вони дивляться з докором, цікавістю, образою, проханням. Як тут не наділити тварину людськими характеристиками.
 • Що серед людей, що серед котів руді — це грайливі хитруни без агресії. У їхньому дусі носитися з іграшкою або клубком по дому, поточити кігті об оббиті тканиною меблі. Це реальні шкоди, готові до витівок.
 • Сірі — господарі життя, що встановлюють власні порядки в будинку і на вулиці. Дуже іноді це безглузді кішки або мисливці, із замашками забіяки і задираки. Але тут багато що залежить від породи: гладкошерсті значно відрізняються від довгошерстих (перші більш волелюбні).
 • Триколірні кішки — відмінні мисливиці, чудові мами, які вилижуть не тільки кошеня і вашу дитину. Вони завжди готові захистити господаря, в міру цікаві, здатні існувати з іншими тваринами, ставляться дещо поблажливо до реальності, що знаходиться навколо.

Оскільки триколірні коти майже не зустрічаються, то ці всі епітети стосуються кішки — домашнього талісмана.

Статура

Про зв’язок котячого характеру і статури тіла відомо небагато, проте є припущення, що великі кішки з важкою кісткою більш флегматичні. Про таких кажуть: крути як хочеш — жодної агресії. Тонкошкірі тварини більш рухливі та збудливі, більш емоційні. Однак це не завжди говорить про агресію, сфінкси за багатьма рейтингами визнані найласкавішими.

Досить часто самки сприймають людей як власних дітей, а тому поводяться більш ласкаво, поступливо. Коти бувають дуже різними: від “я в домі господар” до “тискайте мене — мені подобається”. Існує думка, що коти вибирають собі господиню, а кішки — господаря.

Спадковість

Якщо перед придбанням кошеняти є можливість познайомитися з його мамою і татом, поспостерігайте за ними. Поведінка малюків по-справжньому вбирається з молоком: хороша мишоловка навчить цього кошенят. Обережна кішка, оберігаючи потомство, змусить бути акуратними з людьми і тваринами. Тато-кіт передає власні характерні риси в період ембріонального розвитку, навіть не беручи прямої участі в подальшому вихованні.

Власне ця якість і виділяє породистість. Адже якщо у кошеняти є якісь вроджені вади, що не відповідають гордому званню “мейн-кун” або “абіссінка”, то воно не отримає метрику. Але зі спадковістю кошеня придбає абсолютно не всі характерні риси. Величезну роль відіграватиме виховання.

Виховання

Якщо спираючись на інформацію з інтернету і думку знайомих, ви купили “ласкаву” породу, а вона кусається і дряпається, значить, можливо, справа у вихованні. А якщо бути точним — у його відсутності. Фраза “ми відповідаємо за тих, кого приручили” — це не тільки цитата з книги, а й життєві реалії. Виховувати кошеня почне мати, а продовжить людина. Що раніше станеться знайомство, то краще. Але до 1-2 місяців породисті малюки ростуть із мамою. Після появи кошеняти в будинку з ним необхідно розмовляти, гладити, брати на руки, грати.

Важливо вчасно привчити до лотка, не дозволяти лазити там, де ви не хотіли б бачити улюбленця: столи, спальне місце або місце роботи. Власне в цей час він стає членом сім’ї, в якій усі живуть за правилами.

Кішка, яка потрапила в дім з вулиці, але прийняла нову людину, захищатиме її і дім. У цьому варіанті можливий прояв агресії до інших домочадців або гостей. Велику особину привчити набагато складніше, і це необхідно брати до уваги, якщо є в будинку дитина. Заробити довіру улюбленця можна турботою і ласкою, нагородою смаколиками.

Топ спокійних і ласкавих порід

Пробіжіться по рейтингах найласкавіших кішок, і ви зможете побачити, що ті ж самі породи займають то перше, то п’ятнадцяте місце. І це зрозуміло, адже кожен підбирає друга під себе. Таким чином ми не як правило складемо рейтинг, а запропонуємо топ найдобріших, найвідданіших і найдружелюбніших кішок у світі.

 • Абіссинська кішка — надзвичайна розумниця і красуня, для якої дитина — об’єкт ігор і турботи. Вона активна, а це означає, не буде годинами набридати власнику. Їй цікаво, що ви робите, тому буде слідувати за вами всюди, але постарається не заважати. Ця порода підходить тим, кому необхідна кішка-компаньйон, друг і навіть співрозмовник, а не іграшка для тискання. Однаково доброзичлива з усіма домочадцями, включно з тваринами, але підбере собі одного господаря.
 • Бірманська кішка (Священна бірма) дуже добре дресирується, а тому культурна і вихована. Її вважають найласкавішою і найручнішою. Розумна кішка може гратися сама або з господарем чи спокійно сидіти на руках. Гості викликають помірну цікавість, але ніяк не об’єкт агресії. Таке ж ставлення до тварин. Для дітей це антистресова іграшка і друг у набагато галасливіших іграх. Але ввічливі бірмани знають межі дозволеного. Вони гостро реагують на настрій усіх членів сім’ї: можуть підійти й утішити власним муркотінням або ж сховатися й не заважати під ногами. Справжня синьоока або блакитноока леді завжди в рукавичках і масці.

Але кошенята народжуються білими. Для цієї породи важливий якісний корм, інакше забарвлення може змінитися.

 • Британську короткошерсту кішку легко уявити в королівському замку або на зеленому сукні робочого столу солідної людини. Вона ніколи не буде м’якою іграшкою, але піклуватиметься про дітей та інших членів сім’ї. Для тварин, що живуть вдома, може бути суворою нянькою або ватажком зграї. Добре розуміє, коли можна підійти до власника, запитати його про робочий день, підставити спинку для погладжування, дозволити йому розслабитися. Якщо вдома нікого немає, то британка спокійно чекатиме власних власників. Ласкава, спокійна, красива, самостійна, розумна — вона віддає перевагу спілкуванню з дорослими більше, ніж з дітьми.
 • Бурманська порода повністю інша: їй катастрофічно погано на самоті, вона потребує ласки, контакту, уваги. Кішка хоче грати сама і веселити господаря, вона готова любити і бути коханою. Значить, її не можна надовго залишати одну, це необхідно брати до уваги, купуючи кошеня. Або купувати необхідно 2-ух вихованців, адже з ким-небудь необхідно гратися, коли власників немає вдома. Незнайомі викликають цікавість, але набиватися бурма не буде. Від дітей витерпить будь-яку каверзу, навіть у тому разі, якщо беззуба дитина захоче відкусити вухо. З дорослим готова поговорити і заспівати йому колискову.
 • Мейн-куни — велика порода, що є за переказами результатом природного схрещування американської рисі та кота або єнотихи та кота. Але всі заводчики запевняють, що це дуже розумні, кмітливі тварини, які розуміють, що таке логіка. Кішки з вухами-китицями виглядають грізно, але характер мають дуже слухняний і ніжний. Вони люблять гратися, але можуть абсолютно спокійно займатися власними справами, не заважаючи господарям. Їх люблять діти і дорослі, і кішки відповідають тим самим. Дорослі мейн-куни можуть досягати розміру більше метра. Їх можна привчити до вуличних прогулянок, вони з радістю будуть там полювати.

Але готуйтеся до того, що пухнасту кішку потрібно буде частіше мити. Тварини ніколи не скривдять маленьких і великих членів родини власне, але оскільки вони великі, дивіться, щоб кіт не придавив вашу дитину ненавмисно.

 • Менкси через природну мутацію не мають хвоста, і це виділяє їх від інших порід. Вони вкрай прив’язані до власних господарів: щоб показати власну любов, можуть принести спійману мишку і покласти на видне місце. Менкси ласкаві, спокійні, чарівні тварини. Вони люблять і розраховують на любов. Дуже добре граються з дітьми, проте важливо пояснити, що обрубок хвоста менкса — надчутливе і болюче місце, і чіпати його не потрібно.

Інші тварини в домі — це теж друзі, але мисливські інстинкти можуть взяти гору, тому дрібні гризуни та птахи можуть постраждати.

 • Невська маскарадна кішка дійсно завжди в масці, але виключно на мордочці. Вона ніколи нічого не зробить нишком (сюрпризів у капцях не буде). Вкрай прив’язана і віддана власному власникові, але стримана в прояві емоцій. Це друг і компаньйон, який відчуває настрій і готовий надати допомогу: посидіти поруч, полежати на великому місці, помурчати. Дуже ласкава, але не настирлива, толерантна до гостей. Діти для невської красуні — це ті, про кого потрібно дбати; втішати, якщо вони плачуть; гратися, якщо вони просять. Якщо дитина інстинктивно образила кішку, то вона просто втече, але не образить дитина. З усіма тваринами дружитиме, включно з дрібними гризунами.
 • Перська порода користується великим попитом у заводчиків, причина цього — доброта, відданість, спокій, флегматичність за царственої постави. Ігри — не монарша справа (хоча під настрій можна і зіграти), а ось гарно посидіти на руках — з радістю. Вони супроводжуватимуть господаря всюди, відповідаючи любов на любов. Перса називають одним із дуже ледачих котів. До господарів ставиться з любов’ю, до гостей з побоюванням. Якщо дітям необхідно, щоб перс прокотився в дитячому візочку, то він прокотиться: у чепчику, в платтячку. Коли є в будинку інші тварини, то перс їх не побачить, хіба що муху, що повзе по вікну. Приплюснута мордочка і насичена довга шерсть — тілесні особливості породи. Якщо боїтеся, що не зможете забезпечити належний догляд за шерсткою (постійне вичісування і купання), то краще не заводити перса. Їх вважають впертими, наполегливими: від пильного довгого погляду власнику важко буде сховатися. У їхньому характері цікавість.
 • Російська блакитна кішка — це добрий характер, що дістався їй у спадок. Новий член сім’ї, кошеня цієї породи не одразу звикне до дому та господарів. Але турбота про нього і ласка власників зроблять власну справу: це буде слухняний друг, якому подобається бути поруч із господарем (особливо спати). Це не стосується гостей будинку, з ними вихованець залишиться настороженим (якщо кішка проявила увагу до гостя, то це можна розцінювати як маленький захід). У всьому іншому це цікава, активна, самостійна істота, яка цілком може залишатися вдома без нагляду. Російська блакитна має вільний характер, а, це означає, живе сама по собі. Її не можна просто потискати, навіть дітям — вона просто їх терпить на власній території, ніколи не випустить пазурів навіть за дуже безцеремонного поводження.

Представники цієї породи можуть перебувати по сусідству в будинку з тваринами власного розміру або більшими. Але гризуни та пташки — це здобич.

 • Регдолл не дарма так називається, якщо перекласти з англійської назва породи означає “ганчіркова лялька” . Потрапляючи на руки до власника, він поводиться як досить м’яка іграшка, розслабляється і почувається цілком зручно. Напівдовгошерсті кішки дуже повільні, добрі, довірливі, товариські. Це чудовий вихованець для самотньої людини, якого вона буде любити більше життя. Він добре навчається, відрізняється дуже високим інтелектом.

Регдоллам добре як з господарями, так і з гостями. Потрапляючи на руки, відразу починають бурчати. Через довгий волос може бути менш зручною іграшкою для немовлят, а ось для старшого покоління — чудовий друг і напарник для ігор. Великий кіт ніколи не образить дитину, за небезпеки з боку дитина втече, але не захищатиметься. До всіх тварин ставиться також прекрасно.

Через власну повільність ці кішки погано групуються, тому їх не можна кидати або кидати, залишати одних на підвіконнях з відкритими вікнами.

 • Сіамська кішка — ще одна популярна красуня. Дуже багато їх вважають норовливими, впертими, ревнивими, мстивими, темпераментними. Можливо, багато що залежить від виховання. А ось їхню доброту і лояльність власнику відзначають абсолютно всі. Кішки мають гострий розум і постійне бажання дізнатися що-небудь нове. Вихованцям необхідне постійне спілкування з людиною, вони люблять власних власників, регулярно з ним розмовляють, пестяться. Але до чужинців ставляться з настороженістю.

Для дітей сіамка — нянька, але тільки в разі, якщо дитина не завдає шкоди кішці. Якщо вихованець був куплений для дитини, то вона і повинна доглядати, оскільки хороший господар у сіамів один. Дорослі повинні наглядати за взаємовідносинами між дітьми і кішками цієї породи.

Для хом’ячків та іншої дрібної живності сіамська кішка — це мисливець, а вони для неї — здобич. До більших тварин сіамка придивиться, а потім вирішить, чи варто з ними спілкуватися. Короткошерстим сіамам практично не потрібен догляд: вони панічно не люблять купатися, згодні на сухий корм, але люблять і справжню їжу. У них є кілька спадкових хвороб.

Сіами піддаються дресурі, але насилу. Зате згодні гуляти навіть у нашийнику.

 • Сибірська кішка — великий і потужний звір із добрим характером. Потрапляючи в дім, вихованець підбере собі одного господаря — того, хто годує. З цією волохатою “шубою” в домі буде затишно і тепло, адже сибіряк легко уживається як з дорослими, так і з дітьми. Якщо дитина буде регулярно доглядати за кішкою, то вони будуть прекрасними друзями на все котяче життя. Це не означає, що кішка тикатиметься в обличчя і щоразу муркотітиме, скоріше, висловлюватиме повагу до домочадців.

Водночас вона гостро відчуває стан членів сім’ї — як фізичний, так і психологічний. Відомі випадки, коли сибірська кішка витягала біль із людини, лежачи на ній, після цього хворіла деякий час. Сибіряки з ревнощами охороняють власну територію. Привести нову тварину в будинок після виникнення там сибірської кішки буде проблематично. Однак якщо тварини потоваришували, то це надовго, оскільки сибіряки не люблять самотність. Для гри сибірська кішка може застосовувати кожен предмет, що опинився поруч. І до того ж вона дуже любить стежити за всіма з висоти, так що не варто дивуватися, виявивши її на холодильнику або під поверхнею стелі. Ця порода належить до великих, вага може досягати 9 кг. Довга шерсть вимагає педантичного догляду, інакше з’являться ковтуни. Але, не звертаючи уваги на “шубу”, сибіряки гіпоалергенні.

Щоб шубка була блискучою, кішку необхідно правильно годувати, тим більше що вона невибаглива в їжі. У цієї породи немає генетичних хвороб.

 • Сфінкси, не звертаючи уваги на незвичайний зовнішній вигляд і агресивний вираз мордочки, дуже ласкаві кішечки. Деякі рейтинги вважають цю породу найласкавішою. Вони не просто не переносять самотність, їм необхідне спілкування і людське тепло по справжньому. Тому вони з радістю заберуться на коліна або в ліжко, готові пеститися і пестити. Це розумні, енергійні вихованці, віддані власному власнику безмежно.

Одна з небагатьох порід, яка з радістю знайомиться з новими людьми. Навіть разюче, але ця жорстока на вигляд кішка, дає можливість дитині робити з собою все що завгодно, не виявляючи агресії. Тільки в найважчих ситуаціях кішка покличе на допомогу, голосно нявкаючи. Для інших тварин, що живуть вдома, це ватажок і захисник.

Виведено 3 різновиди породи сфінкс: канадський, донський, петерболд. Представники всіх напрямків маленькі, вагою в 2-5 кг. Через відсутність покриву волосся (або дуже коротку шерсть), сфінкси часто застуджуються від домашніх протягів, можуть підхопити шкірне захворювання, а дурний господар здатний довести кішку до ожиріння. Це тільки одна порода, яка потіє. Щоб впоратися з цією проблемою, вихованцеві потрібні ванни. Як їжу рекомендується давати корм.

 • Шотландська висловуха кішка — це плюшева іграшка, маса дружелюбності до всіх домочадців. Вона обожнює господаря, оближе його і ляже поруч: там краще, ніж на руках. Для дорослих і дітей це релаксатор, який бурчатиме поруч. Але засмучувати кішку не можна, вона не потерпить грубого ставлення, хоча ніколи не випустить кігті. До всіх тварин ставиться спокійно. Скоттіш-фолда виділяє особлива будова вушної раковини, легка дресура, грайливість і бажання спати на спині. Шотландки не люблять гучних звуків. Піклуватися про них дуже легко: вичісування і миття за потребою, чищення вух і очей, обрізка кігтів і збалансоване харчування.
 • Екзотична порода (екзоти) плавно думають, не кваплячись придивляються до людей, але упевнившись у любові до себе, стають довірливими, ніжними, відданими. Це актори, вони люблять грати на глядача. Але водночас не дозволяють себе тискати дітям. Основне правило співіснування з дітьми та тваринами — “одне одного не засмучувати”. Якщо господар надовго зник із життя екзота, то він може захворіти. Екзотична зовнішність у вигляді кирпатого носа і щічок робить його “обаяшкою” для всіх.

Рекомендації щодо вибору та утримання добрих котів

В еру, коли сім’ї наважуються максимум на одну дитину, породисте (як і не породисте) кошеня в домі — це не розкіш: друг для дитини й об’єкт турботи для самотньої людини. А оскільки добрі коти — тварини соціальні, то досить важливо дотримуватися таких рекомендацій щодо їхнього вибору та утримання:

Позначки:, , , ,
close