Болячки на вухах і голові у кішки

Будь-які порушення в роботі організму тварини відразу відображаються на загальному стані шкірного і вовняного покриву. Часто при захворюваннях системи травлення або ж інших органів, починає лущитися шкіра, тьмяніє і випадає шерсть. Болячки на вухах у кішок можуть розвиватися через брак вітамінів або ж мінералів в раціоні, а ще при зниженні захисних сил організму.

Крім цього, основою розвитку болячок на морді і вухах можуть бути інфекційні або паразитарні захворювання. Встановити точну причину і призначити відповідну допомогу має право тільки професійний ветеринар.

У побутових умовах самостійно пробувати допомогти кішці фактично марно, так як це може не дати результатів. Крім того, запущені інфекційні бактеріальні захворювання викликають серйозні ускладнення.

Можливі причини виникнення болячок на вухах і голові у кішок

Вуха у домашніх і диких звірів є Індикатор, що сигналізує про допустимі порушення в роботі організму кішки. При алергіях, викликаних зміною в поживному раціоні, контактуванням з домашньою хімією, ліками, реагують вушні раковини. Поява болячок на вухах і голові у кішки, провокують такі причини:

  ;

 • паразитарні хвороби (отодектоз); ;
 • захворювання ендокринної системи;
 • різні рани і подряпини;
 • збої в роботі імунної системи.

Будь-який вид патології, що розвивається в вухах у кішки, має певний ряд відмінних ознак. Якщо є наявність супутніх факторів, на вушній раковині утворюється своєрідний наліт, викликаючи запах з вушної раковини. Запущені інфекції вушного каналу, переходять на кінці вух і морду.

Якщо морда кішки покрита корочками, а сама тварина виглядає млявим, втрачає апетит, намагається більше спати, то в подібному випадку краще запідозрити порушення в роботі імунної системи. Зниження захисних сил організму супроводжується ураженням шкірного і вовняного покриву.

На шкірі може бути наявність себореї, шерсть ставати тьмяною і з’являються ділянки облисіння. Захворювання шкіри з’являються у відповідь на контактування з домашньою хімією, ліками. Дуже часто основою утворення кірочок на вухах і морді, а ще виразкових уражень стають зміни в поживному раціоні і зміна зони клімату. Особливо різко реагують покриви шкіри у кошенят і літніх тварин.

Розвиток болячок на вухах у кішки провокують і ліки, дія яких спрямована на усунення ектопаразитів. Деякі препарати досить токсичні.

Рідше діагностується Сонячна екзема, що відрізняється нестандартними симптомами — мочка вуха покрита корочками, шерстний покрив рідшає, з’являються ранки на морді, виникає свербіж.

Ранки, свербіж і поява кірочок провокують і підшкірні паразити – кліщі. У ветеринарній медицині виділяють більше десяти видів підшкірних кліщів, що паразитують на кішках, що викликають свербіж та почервоніння. Активно розмножуючись і прогризаючи собі ходи в верхніх шарах сосочкового шару дерми, кліщі провокують зниження імунних сил організму. Крім сверблячки, через активності паразита, організм тварини отруюється токсичними речовинами виділяються кліщами в ході власної діяльності. Кішка розчісує місця укусів, роздирає покрив шкіри, заносить патогенну бактеріальну мікрофлору, що призводить до утворення кірочок і ран.

Дуже часто на практиці ветеринарних лікарів зустрічається грибкова хвороба, вражає морду і вуха у кішок. Специфіка мікозів полягає в довгій діагностиці і не менш довгому лікуванні. Є ймовірність залікувати кішку, але не лікувати її повністю.

Пов’язують це з тим, що деякі грибки знаходяться на шкірному покриві тварини регулярно, будучи умовно-патогенними. При зниженні імунітету, вони починають активно розмножаться, провокуючи запальні процеси. Виділяють ряд моментів, які допомагають розвитку малесіозу і кандидозу у кішок. До них відносять:

 • порушення раціону харчування; ;
 • зниження імунітету;
 • хронічні захворювання органів знаходяться всередині;
 • порушення правил для догляду за вихованцем.

При грибкових ураженнях спостерігаються ці симптоми, як відмова від їжі, мляве загальний стан тварини, постійний свербіж в області вух і морди. На вухах виникають скоринки з запеченими частинками крові. Специфічною особливістю інфекції грибка вважається смердючий запах, що виходить з вушної раковини.

Узнайте также о допустимых причинах появления болячек у кошки на шее >>>

Діагностика

Жодне лікування не може починатися без діагностичних заходів.

Самолікування без попереднього діагнозу часто провокує розвиток складнощів і значних уражень покриву шкіри. Дуже часто ветеринарні фахівці зустрічаються з піодермією, що розвивається на морді і вухах у кішок через відсутність своєчасного і правильного лікування.

Помітивши у власного вихованця свербіж і утворення кірочок на вусі, рекомендується звернутися до ветеринарної клініки. В умовах клініки доктор проводить клінічний огляд, збирає анамнез. Призначаються необхідні дослідження:

 • загальний аналіз крові;
 • Біохімія крові;
 • зішкріб з ураженої ділянки шкіри;
 • отоскопія;
 • серологічні тести (при підозрі на алергічну реакцію).

Зішкріб з уражених шкірних ділянок обов’язковий для проведення бактеріологічних посівів на поживних грунтах. Це дає можливість виявити збудника і вибрати сприйнятливий антибіотик. Запущені випадки ураження вушної раковини включать в себе проведення рентгенографії, за результатами якої можливо діагностування скупчення ексудату в вусі і початку дегенеративних процесів кісткових структур.

Лікування

Лікування болячок на вухах і морді у кішки передбачає всеосяжний підхід, що грунтується на результатах досліджень. Все залежить від виду патологічного процесу і причини його викликала, ветлікар розробляє індивідуальну план.

Скоринки і виразки, що з’явилися на вухах і морді в результаті алергії, краще лікувати усуненням провокуючого фактора. Так, при аліментарної алергічні реакції, викликаної неправильними кормами або ж продуктами, проводитися заміщає дієта. Спеціаліст підбирає корм і стежить за реакцією організму.

Якщо ж основою алергічні реакції став контакт з домашньою хімією, потрібно виключить алерген з побуту. В основному, після усунення важливого фактора алергічні реакції, організм справляється самостійно і покрив шкіри відновлюється.

Приєднання патогенної бактеріальної мікрофлори передбачає застосування антибіотиків. Тривалість курсу і вид препарату підбирає доктор, беручи до відома вік пацієнта, вага і особливості організму.

Лікувати виразки на морді і вухах у кішки дуже складно, так як тварина часто злизує зовнішні ліки (мазі і лініменти), які наносяться для дезінфекції ран і усунення патогенної мікрофлори. Господареві рекомендується на момент всього курсу терапії придбати спеціалізований комір, що надягають тварині, щоб воно не діставало до оброблених ділянок. Якщо кішка відчуває дискомфорт і відмовляється їсти з коміром на шиї, можна знімати його на момент прийому їжі.

З’явилися болячки на шкірі, спровоковані підшкірним кліщем (саркоптоз або демодекоз), лікуються комплексно. У терапію обов’язково входить крім нестандартних препаратів, прийом імуномодулюючих засобів і вітамінних комплексів. Пов’язують це з тим, що при нормальному рівні імунітету організм тварини в силах впорається самостійно із захворюванням.

Профілактика

Заходи попередження болячок у кішки на вухах і морді, припускають дотримання певних правил. Сюди входять: правильний правильний раціон харчування, виконання правил для догляду за твариною (необхідна чистка вух, миття тіла з особливими шампунями). А ще велике значення має постійна профілактична обробка від кліщів і бліх, а ще імунізація вихованця згідно з календарем вакцинацій.

Доводиться стежити за станом імунної системи, проконсультуватися з ветеринарним фахівцем з приводу вітамінних і мінеральних добавок.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , , ,
close