6 поширених помилок годування кішки

Не звертаючи уваги на достаток інформації з приводу харчування вихованців проживають в будинку, багато господарів мають неправильне уявлення про хорошу організацію харчування для кішок. Є велика кількість неправдивих фактів, що вводять любителів кішок в оману. Потрібно розуміти, чим правильно годувати кішку, щоб вона прожила здорове життя.

1. Недотримання потреби організму у вітамінах, мікро і макроелементах

У зоомагазинах з кормами і товарами для тварин, в основному, на вітринах є вітамінні ласощі, з характерним запахом, яскраві на вигляд. Насправді, покупка таких вітамінних таблеток, не більше ніж рекламний хід, що йде на залучення самих господарів. Господарі кішок, які за порадою ветлікаря дають дуже якісні корми улюбленцям, не зобов’язані думати про придбання таких вітамінних солодощів.

Вітамінні і мінеральні комплекси потрібно давати тварині тільки після консультації з професіоналом. В іншому випадку існують небезпеки збільшення рівня вітамінів в організмі, які призводять до інтоксикації.

Господарі, які годують вихованця справжньою їжею, також обов’язково повинні отримати консультацію з ветлікарем з приводу введення в раціон мінералів і вітамінів. Роблять висновки на підставі результатів лабораторних аналізів крові. Помилки в використання вітамінно-мінеральних комплексів, здатні виявитися причиною розвитку небезпечних хвороб. Так, надлишок надходження вітаміну Д в організм кішки, буде причиною сильної інтоксикації, а пристойну кількість надходить вітаміну А, призводить до розвитку подібних небезпечних станів, як окостеніння хрящових тканин, спондильозу або синартрозу суглобів периферії. Пристойна кількість вступників в організм поліненасичених жирних кислот, наприклад як Омега-3, при нестачі вітаміну Е, призводить до запальних процесів в області жирової тканини у кішок.

При недотриманні потреб організму у вітамінах, мікро і макроелементах, є ризик розвитку авітамінозу, що загрожує не менш небезпечними результатами для організму, ніж надлишок. Дефіцит вітамінів провокує порушення стану покривів шкіри, шерсті і провокує зниження імунних сил.

2. Міфи про промислові корми

Прихильники справжнього харчування для кішок, піддають сумніву користь промислових кормів. Але необхідно розуміти різницю. У готових дуже якісних промислових кормах, береться до уваги баланс поживних речовин з урахуванням індивідуальних характеристик тварини. Ветеринари-дієтологи, вибирають корм персонально для кожної кішки. Міфи про промислові корми можна поділити на 3 групи:

  • Сухий корм провокує розвиток сечокам’яної хвороби. Насправді, гранульовані корми не стають основою захворювання. Вирішальний фактор-недолік рідини. У кішки, мало п’є води і отримує виключно сухий корм, а не консерви, може розвинутися сечокам’яна хвороба. Завдання власника-забезпечити тварину чистою і свіжою водою в необмеженій кількості. Можна вибрати спеціалізований придатної для пиття фонтанчик.
  • Промисловий корм провокує розвиток алергії. Причина алергічні реакції — не сухий корм, а його якість і індивідуальні характеристики організму тварини. Небезпеки розвитку харчових алергічних реакцій у кішок присутніх на натуральному харчуванні, не менше, ніж у тих, хто отримує готовий сухий корм.
  • Сухі корми готують з відходів. Дуже якісні промислові корми для тварин не мають небезпечних компонентів, перевірені в умовах лабораторії. Зазвичай, в спеціалізовані дієти включаються свіжі продукти, про що буде позначено на упаковці. Господарі кішок повинні ретельно вивчати склад і радитися з ветеринаром, перед тим як купувати корм.

3. Дозволяти кішкам їсти протягом усього дня

Орущая кішка – голодна. Це помилкове судження. Зрозуміло, кішка, яка отримує в їжу виключно консерви, звикає до них, вважаючи це справжніми ласощами. Випрошувати ласощі кішка може, проте це зовсім не означає, що вона по-справжньому голодна. Дбайливі і м’якосердечні господарі часто піддаються на капризи улюбленців і дають корм без кордонів. Також за однією з версій кішки, на відміну від собак, підійдуть до миски з їжею до 36 разів на день, тому їжа повинна бути там завжди. Але, є ряд порід, які не вміють контролювати власні апетити, наприклад, Британська порода. Власне ці кішки часто страждають від ожиріння. Як і у випадку з собаками, кішку потрібно перевести на 2-3 разове харчування. Їжа не повинна знаходитися в мисці регулярно.

Особливо до переїдання схильні кішки після процедури кастрації. Для цих вихованців розроблені спеціалізовані дієти з уже готовою калорійністю. Доводиться стежити за калорійністю харчування тварини, не допускаючи збільшення допустимих норм, перерахованих виробником. Якщо кішка завдяки одному прийому їжі з’їла весь корм, добавку класти не потрібно. Важливо дочекатися наступного наміченого прийому їжі.

4. Відсутність консультації з ветеринаром про дієту вашої кішки

Лікарі-дієтологи складають і розписують раціон для будь-якої тварини персонально. Відправна точка-потреби тварини, вік його, наявність внутрішніх патологій і хронічних хвороб. Повсякденний корм не повинен бути холістіком, так як це виключно лікувальна дієта. Вона не необхідна для щоденного застосування. Прихильникам справжнього харчування, важливо радитися з лікарем з приводу калорійності і корисності складеного меню. Радитися з ветеринаром потрібно і при введенні вітамінно-мінеральних комплексів.

5. Годування кілька кішок з однієї миски

Якщо в будинку живе кілька кішок, годувати їх рекомендується окремо. Одна миска на двох не дуже правильне рішення, так як заощадивши на посуді, володар може стикнутися з куди більш великими проблемами, наприклад, переїдання однієї тварини і дефіцит калорій в іншого. Найкраще, розташовувати миски для їжі віддалік один від одного. Це дасть можливість в разі недозволеного підходу однієї тварини до миски іншого, встигнути не допустити маневри.

Прийом їжі для будь-якої тварини повинен бути зручним. Якщо один з вихованців в даний момент перебуває у стресовому стані, найкраще розділити миски по найрізноманітніших приміщеннях. Кішкам, не впевненим у собі, краще розташовувати миски для корму на висоті. Важливо пам’ятати і про мисках з водою. У будь-якої кішки вона зобов’язана бути власна, що дасть можливість не допустити можливі розбирання на території.

6. Відсутність моменту видобутку їжі

З моменту приручення кішок, пройшло багато часу. І в ході цього часу, люди занадто олюднили тварин, забуваючи про їх диких коренях. Основна їжа для кішок-м’ясо, так як вони вважаються облігатними (100%) хижаками. Багато кішки, що живуть в умовах власного будинку, не відмовляють собі в задоволенні пополювати. Це не просто необхідність для видобутку їжі, але і момент тренування, без якої кішки не можуть існувати. Навіть квартирні кішки нападають на тапки або ноги господарів в момент гри.

Даючи кішці сухий корм, також як і справжню їжу, потрібно потурбуватися і про емоційний стан тварини. ускладнити завдання і задовольнити мисливський інстинкт квартирної кішці, можна за допомогою спеціалізованих годівниць-головоломок. Такі пристрої дозволяють тварині постаратися, для того щоб добути корм.

Важливо пам’ятати, що натуральна їжа для кішки – це не та, що з людського столу. Недоїдки, залишки супу або запеченої курки, абсолютно не підійдуть для домашніх кішок.

А справа вся в тому, що кішки хижаки, і головна складова їх харчування – м’яса. У людських стравах досить багато крохмалю і вуглеводів, а тваринних протеїнів менше. Годування їжею з людського столу часто завершується візитом до ветеринара і довгим лікуванням виникли на цьому тлі внутрішніх патологій.

У зв’язку з великим потоком вступників питань, безкоштовні ветеринарні консультації на час припинені.

Позначки:, , , ,
close