Вибираємо Ножиці по металу: гільйотинні або важільні?

Під час роботи з листовим металом або профільним залізом застосування ножівки не завжди розумно – працювати з даним інструментом просто некомфортно. Однак тепер легко вибрати розумну альтернативу-спеціалізовані ножиці для роботи з металом. Ось де можна зустріти цей популярний інструмент для ручної роботи:

 • в слюсарних майстернях;
 • на дрібних і середніх виробництвах;
 • у пунктах прийому та обробки металобрухту.

Працюють з ножицями для роботи з металом майстри, які займаються виготовленням обшивки зовні фасадів будівель, білбордів, профілів з металу, коробів вентиляції і т.д. дані інструменти просто незамінні під час обробки заготовок маленького розміру і малих партій. А якщо ви хочете купити важільні ножиці, рекомендуємо відвідати каталог магазину https://torgshop.com.ua/rychazhnye-nozhnicy.html.

Як влаштовані і працюють ножиці для роботи з металом?

Інструмент цей нескладний в плані конструкції, його робоча частина складається з 2-ух частин:

 • перша фіксується на станині нерухомо;
 • друга запускається м’язовою силою.

Призначення ножиць для роботи з металом як слюсарного інструменту – Механічна металообробка шляхом різання. Ножиці всіх комбінацій застосовують для виконання великого спектру операцій:

 • пряме різання листового металу (плоского, профільованого, сайдинга, покрівельної черепиці з металу);
 • фігурне різання листового металу (вирізання фігур, криволінійне різання листів);
 • різання по вентиляційних коробах, нарізка сітки-рабиці і сітки для штукатурки;
 • обрізка труб зроблених з металу, цвяхів, електричних проводів, в’язального дроту.

По суті, ножиці для роботи з металом – функціональний Слюсарний інструмент, який ріже метал листовий та інші вироби з металу і заготовки товщиною 3-5 мм.а основне – вони набагато зручніше, ніж болгарки, лобзики, пили і зубила з молотком.

Для чого вам ножиці для роботи з металом?

Вибір на користь даного інструменту обумовлений його переконливими перевагами:

 • Виконують відвертий і криволінійний Різ (а болгарки і пили призначаються виключно для прямого різу).
 • Забезпечують рез великої точності, що зменшує ймовірність помилки (у випадку з кутовою шліфмашиною помилок більше).
 • Не створюють шуму і вібрації, не вимагають необхідних засобів захисту – безпека працівника на висоті.
 • Обіцяють велику швидкість операцій різної складності, тому підійдуть навіть для виробництв.
 • Підійдуть для будівельних робіт в квартирі і на дачній ділянці однаково з іншим ручним інструментом.

Але щоб підібрати універсальні ножиці для роботи з металом, необхідно розібратися в специфіках і різновидах цього слюсарного інструменту. Найпопулярнішими на ринку є важільні і гільйотинні ножиці, про які вам варто дізнатися якомога більше.

Важільні ножиці для нарізування металу

Даний інструмент простий і функціональний, його часто застосовують для роботи з заготовками товщиною не більше 4 мм, з прутами і косинцями. У них одно — або дворучна конструкція, підстава фіксується на столі для роботи, а нерухоме лезо виконує рівний і точний рез.

Працюють важільні ножиці за принципом важеля. Заготівлю обробляють дві ріжучі поверхні довжиною 20 см, одна з яких міцно фіксується на підставі (нерухома), а інша (рухома) пересувається на одному рівні і виконує рез.

Важільні ножиці поділяють на слюсарні і стулові. І в тому і іншому випадку йдеться про більш простих і невеликих інструментах, які популярні на невеликих підприємствах, в приватних або домашніх майстерень, і також на підприємствах, які спеціалізуються на обробці сортового заліза.

У чому переваги важільних ножиць?

Відрізняються стійкою конструкцією і легким, але високоточним і швидким різом.Обладнані гострими загартованими ножами і притиском для якісної фіксації заготовок.Мають механізмом або поворотною пружиною, яка повертає ручки в початкове положення.

Гільйотинні ножиці для нарізування металу

Інструмент даного типу-спеціалізоване обладнання для різання металу. Товщина оброблюваних заготовок у випадку з даним інструментом може досягати 35 мм.Основна особливість гільйотинних ножиць – виконання як поперечного, так і поздовжнього розрізання. Правда, вирізи зробити не вдасться-рез тільки відвертий.

Ось навіщо потрібні гільйотинні ножиці для роботи з металом:

 • для розрізання матеріалів листового типу прямокутного, кутового і круглого перетину;
 • для прямолінійного різання і розрізання металевих листів зі збільшеною товщиною;
 • для роботи з різними виробами і заготовками з металу на верстаті.

У порівнянні з важільними ножицями гільйотинні набагато практичні і продуктивні.

Оцініть плюси даного обладнання:

 1. Велика точність різу при відсутності недоліків (вм’ятини, Щербини) в місцях зрізу.
 2. Збереження цілісності захисного полімерного шару або фарби на поверхні виробів.
 3. Експлуатаційна простота, безпека під час роботи, леза з лазерним заточуванням, прогумовані ручки.

Працюючи з гільйотинними ножицями для роботи з металом, фахівець не зашкодить руки і оброблювану заготовку, і також зможе виконувати більше кількість операцій зі збереженням відмінної якості.

Важільні і гільйотинні ножиці — в чому різниця?

Важільні ножиці підходять виключно для прямого різу, а якщо необхідно отримати вигнуті деталі, то знадобляться гільйотинні інструменти. Якщо ви працюєте переважно з листовим металом маленької товщини, то потрібно вибрати важільні ножиці, а для більш товстих заготовок замовляйте гільйотинні ножиці.

Однаково важливо звертати власну увагу і на ці критерії, як виробник, вага і додаткова безпека. Такі параметри краще у гільйотинних ножиць, тому для виготовлення краще підбирати їх. Якщо ж необхідний інструмент для ручної роботи для приватної майстерні, то дійсно можна обійтися важільним інструментом.

Підсумки

І важільні, і гільйотинні ножиці для нарізування металу-інструменти, без яких на сучасному виробництві навряд чи можна обійтися. Ключові їх плюси-безпека, функціональність і зручність в роботі. Застосовуючи обладнання такого роду, можна виконувати великий спектр операцій якісно і швидко, що сприятливо відіб’ється на прибутку.

Позначки:, , , , , , , ,
close