5 типів облицювання для кухні

Кухня на відміну від житлових кімнат – приміщення з особливим мікрокліматом.

Не секрет, що температура та вологість повітря тут часто на високому рівні, при приготуванні їжі виділяються різкі запахи, спостерігається підвищена концентрація нагрітої водяної пари, а на стінах може осідати жир та інші забруднюючі нашарування. Матеріали для облицювання стін кухні повинні мати специфічні техніко-експлуатаційні характеристики, щоб витримувати такі перепади, не запалюватися при нагріванні, добре піддаватись вологому прибиранню й мати естетичний вигляд.

Фарбування

Один з найбільш простих і дешевих способів опорядження стін кухні. Перед фарбуванням важливо вирівняти поверхню за допомогою штукатурки, усунути пошкодження та дефекти. Для отримання гладкого й міцного поверхневого шару стіна шпаклюється й ґрунтується. Найкраще вибирати стійкі до миття суміші. Латексні фарби є безпечними та добре витримують багаторазову вологу обробку. Наносити матеріал треба в декілька шарів.

Миючі шпалери

Шпалери – класичний варіант оздоблення стін. Але для приміщення кухні треба вибирати не паперові, а вінілові чи флізелінові шпалери, які не розмокають від вологи. Вони будуть добре витримувати дію вологи та підвищених температур, піддаватися вологому прибиранню. Але все одно робочу зону біля плити краще виконати з більш стійких матеріалів.

Плитка мозаїка

Плитка мозаїка гармонічно поєднує в собі високі експлуатаційні властивості та привабливий зовнішній вигляд. Вона являє собою маленькі керамічні чи скляні частинки, які об’єднуються на папері чи сітці в єдине полотно. Можливість вибору мозаїки різного кольору, розміру, фактури, дизайну відкриває широкі можливості з її застосування. На поверхні плиток може бути нанесений розмитий малюнок чи виконана імітація природних матеріалів. Мозаїка не загоряється при довготривалій дії вогню, відштовхує воду та може оброблятися агресивними мийними засобами.

Керамічна плитка

Один з найбільш популярних оздоблювальних матеріалів для кухні. Він добре підійде до суцільного покриття стін чи опорядження робочої зони над стільницею. Керамічна плитка витримує механічні навантаження, високу температуру, намокання. Вона не горить і не змінюється під постійною дією прямих сонячних променів. Великий вибір розмірів, кольорів і типу поверхні відкриває широкі можливості з оздоблення інтер’єру приміщення.

Вагонка МДФ

Деревоволокнисті плити середньої щільності виробляються з дрібної деревної тирси, тому є екологічно чистим матеріалом. Поверхня панелей є гладкою, щільною та однорідною. Матеріал не вбирає вологу, а також стійко витримує температурні перепади. МДФ вагонка дуже добре поєднується з кухонними меблями та при правильному підборі кольору гармонічно виглядає на фоні біль світлих фасадів гарнітуру. Вона легко миється й очищується. Єдиним суттєвим недоліком є швидке запалення при прямій дії вогню.

Позначки:, , , , ,
close