Найкрасивіше місто у світі 2023 року: 10 приголомшливих місць

Яке найкрасивіше місто у світі? Наймасовіший журнал для мандрівників Travel+Leisure і сайт онлайн-путівників Rough Guides на основі опитування туристів склали списки найкрасивіших міст. У їхніх рейтингах представлений Париж, Рим, Барселона, Ванкувер, Венеція, Кіото, Лондон, Ріо-де-Жанейро, Сідней, Единбург.

Париж

Яка найкрасивіша столиця у світі? Експерти з архітектури та дизайну видання Elle Dekor вважають Париж найвишуканішою столицею. Головне місто Франції — зразок стилю і гламуру.

Париж заснований у III столітті до н. е. У ньому 1 800 історичних місць, тисячі культових та архітектурних пам’яток по всьому місту. Він славиться музеями, палацами, елегантними бульварами. Місто прикрашають 500 парків і садів, найвідоміший з яких Пале-Рояль. Світову славу здобули символи міста — Собор Паризької Богоматері та Ейфелева вежа.

Уся еволюція міста простежується за знаменитими спорудами вздовж набережної Сени. Цей район внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Рим

Яке найкрасивіше місто в Європі? Рим, столиця Італії, за 3 тисячоліття свого існування став осередком шедеврів архітектури та мистецтва.

Рим — один із головних міжнародних центрів туризму. Мільйони людей хочуть побачити Римський форум — центр античної цивілізації, Колізей, найбільший у Європі собор Святого Петра, величний архітектурно-скульптурний комплекс палаццо Полі та фонтан Треві. Історичний центр Риму внесено до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Барселона

Барселона — центр іспанської провінції Каталонія, порт у Середземному морі. Він став важливим туристичним маршрутом у Європі завдяки культовій модерністській архітектурі. На вигляд міста вплинула творчість видатного архітектора Антоніо Гауді, який створив низку визначних пам’яток:

  • Храм Святого Сімейства з порталами на євангельські теми і впізнаваними веретеноподібними вежами.
  • Будинок Бальо, в якому відсутні прямі лінії.

Туристів приваблюють криті ринки міста, затишні бари. Тут поринають у неспішний спосіб життя іспанців.

Ванкувер

Місто розташоване на західному узбережжі Канади. Мультикультурний мегаполіс розташувався між морем і горами, його вигляд складається з елементів культури іммігрантів, переважно вихідців з Азії. Британське видання The Economist тричі (2005, 2007, 2009) присвоювало йому звання «Найкраще місто Землі».

Парк Стенлі — вічнозелена оаза з пам’ятниками, озерами, ставками. На півострові розташовані набережні, пляжі, парки сліпучого району Даунтаун. Із затоки відкривається вид на скляні хмарочоси. Частини міста з’єднані сучасними мостами. Місто оточене гірськими вершинами з білосніжними шапками і хвойними лісами на гірських схилах.

Венеція

Венеція — незвичайне місто в Італії на березі Адріатичного моря. Квартали міста розташувалися на 118 островах Венеціанської лагуни, між якими замість вулиць лабіринти каналів.

Венеція пропонує романтичні прогулянки на гондолах каналами. Над каналами — близько 400 мостів, найзнаменитіші — міст Зітхань і найстаріший міст Ріальто з видом на Гранд-канал. З каналів оглядають палаци, палаццо Дукале — чудову готичну будівлю, базиліку Сан-Марко, в якій покояться мощі євангеліста Марка. Як видатний архітектурний ансамбль місто і лагуна внесені до списку ЮНЕСКО.

Кіото

Кіото був столицею Японії понад тисячу років, залишається центром японської культури. Його прикрашають палаци та храми в традиційному стилі, сади каміння та мохові сади. У центрі уваги туристів — замок Нідзе (XVII століття) в оточенні таємних ходів і схованок, район Хігасіяма з храмами і музеями. Об’єкт Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО — Золотий павільйон XIV століття.

Лондон

Столиця Великої Британії змагається в популярності з Парижем і Римом. Найпривабливіші пам’ятки Лондона — величезна готична будівля Вестмінстерського палацу (входить до списку ЮНЕСКО), найвідоміша королівська резиденція — Букінгемський палац.

Історичний центр міста — фортеця Тауер, одна з найстаріших споруд Лондона, що стала його символом (внесена до списку Всесвітньої спадщини). Прикраса столиці — 8 королівських парків. Знаменитий Гайд-парк розташований у центрі міста.

Ріо-де-Жанейро

Ріо-де-Жанейро — центр однойменного штату в Бразилії, розташований на Атлантичному узбережжі. Знаменитий пляжами Копакабана, що розтягнулися на 7 500 км.

Історичний центр міста з горою Корковадо і знаменитою на весь світ статуєю Христа-Спасителя внесено до списку ЮНЕСКО. Найпопулярніші туристичні маршрути в місті — монастир Сан-Беніто, колишня імператорська резиденція, а також парки і сади: Тіжука — тропічний парк з водоспадами і печерами, ботанічний сад.

Сідней

Сідней — найбільше і найстаріше місто в Австралії. Воно виблискує гаванню з численними яхтами, золотими пляжами, краєвидами на пишні парки, серед яких розташувалися житлові квартали. Популярні туристичні прогулянки на поромах, човнах уздовж мальовничих заток і бухт або пішки прибережними стежками.

Знаменитий символ міста — Сіднейський оперний театр. Символом континенту став Харбор-Брідж — один із найбільших аркових мостів у світі.

Единбург

Столиця Шотландії — стародавнє місто серед пейзажів згаслих вулканів. З одного з них відкривається вид на все місто з його величними замками.

Единбург внесений до списку ЮНЕСКО як ідеальне поєднання старого і нового. Старе місто — це середньовічні вулички, що складають Королівську милю. Нове місто створено в стилі неокласицизму.

Красивими роблять міста пам’ятки архітектури та сучасні забудови, парки та бульвари. Пам’ятки великих міст отримали світове визнання, стали популярними туристичними об’єктами.

Дізнавайтеся про все першими

Підпишіться і дізнавайтеся про свіжі новини Казахстану, фото, відео та інші ексклюзиви.

Позначки:, , , , , , ,
close