Цитати Жака Фреско, які змусять кожного замислитися

Промисловий дизайнер і футуролог Жак Фреско багато розмірковував про життя і життєві цінності. Експерти порталу GoodReads наводять його висловлювання на цю тему: «На жаль, ми схильні підтримувати базові цінності та традиції, що відображають минуле, не ставлячи під сумнів їхню відповідність сьогоденню чи майбутньому». Фреско розглядав життя з різних боків.

Людям потрібне не щастя, а впевненість у завтрашньому дні та об’єктивна оцінка реального світу. Це приносить урівноваженість.

Те, що ми називаємо совістю чи мораллю, не визначено кимось згори. Ці терміни значною мірою визначаються географією, епохою та індивідуальним вихованням.

На думку Жака Фреско, людині не варто витрачати час на пошуки сенсу життя. Замість цього кожному з нас необхідно діяти і змінювати навколишній світ на краще.

Висловлювання Жака Фреско про людей

Що говорив Жак Фреско про людей? Засновник організації «Проєкт Венера» стверджував: «Немає поганих людей, є люди, у яких недостатньо інформації для прийняття правильних рішень». Фреско вважав, що в розвитку людини немає жодних обмежень.

Необхідно вчитися бачити гідність пропонованих методів і вчитися відкидати не саму людину, а лише певні аспекти її поглядів, які вам не потрібні.

Єдині обмеження на майбутнє людства — це ті, які ми самі собі накладаємо.

Освічені люди не потребують контролю.

Щойно люди зрозуміють, що цінності та погляди людини формуються середовищем, маніпулювати ними стане набагато складніше.

Люди, не обтяжені боргом, нестабільністю і страхом перед оточуючими, стають набагато доброзичливішими.

Які є цитати Жака Фреско про зраду? Футуролог не говорив безпосередньо про зраду, проте був упевнений, що питання лише в наших завищених очікуваннях. Доказом цьому може слугувати фраза: «Нам потрібно навчитися не переоцінювати людей. Ваші очікування — ось причина ваших проблем» .

Люди, на думку Фреско, рушійна сила, здатна змінити суспільство. Щоб домогтися цього, їм необхідно приділяти більше уваги освіті і менше думати про існуючі заборони та обмеження.

Висловлювання про суспільство

Жак Фреско вважав сучасне суспільство далеким від досконалості. Він говорив: «Суспільство споживання — це суспільство самотніх людей, які мають усе, крім того, що їм справді потрібно» . Футуролог був упевнений, що воно потребує змін.

Я нікого не боюся! Я ні на кого не працюю! Мене ніхто нічого не може позбавити! У мене немає начальства! Я боюся жити в тому суспільстві, в якому ми живемо зараз.

Однією з ознак божевілля є постійне повторення однієї й тієї самої помилки в очікуванні інших кінцевих результатів. І в цьому сенсі наше суспільство можна з легкістю визнати божевільним.

Суспільство, про яке я говорю, будується на всесвітній співпраці, де всі нації працюють над поліпшенням людського життя. Навіщо це потрібно? Тому що чим розумніші люди, тим багатше і спокійніше життя кожного з нас.

Якщо ви вважаєте, що світ не можна змінити, це лише означає, що ви не один із тих, хто його змінить.

Сучасне суспільство має масу недоліків. Однак на думку Жака Фреско, його можна змінити, доклавши зусиль і зламавши наявну систему.

Цитати Фреско про прогрес і технології

У книзі «Найкраще, що не можна купити за гроші» Жак Фреско пише: «Якщо вчені чіплятимуться за старі уявлення, їхні дослідження приречені на провал. Якби наші предки ігнорували нові ідеї, природничі науки навряд чи відкрили б що-небудь досконаліше за критий віз» . Він вважав, що прогрес неможливий без технологій.

Коли ви навчитеся забувати про своє Его на користь обміну ідеями, це буде початком справжнього прогресу.

Усе можливо побудувати на основі того, що в нас є зараз. Щоб змінити поверхню Землі, потрібно десять років, щоб світ перетворився на райський сад. Вибір за вами!

З початку століття машин людство змінювало своє ставлення до механічних пристосувань від любові до ненависті.

Поступова передача прийняття рішень штучному інтелекту є наступною фазою соціальної еволюції.

Як виробничий інженер Жак Фреско був упевнений, що за технологіями майбутнє. Це доводять його міркування про технології та їхню користь.

Висловлювання Жака Фреско про гроші

Однією з головних проблем сучасного суспільства Жак Фреско вважав гроші. У книзі «Проектування майбутнього» він згадує: «Гроші — це просто перешкода між тим, що людині потрібно і тим, що вона може отримати. Людям потрібні не гроші, їм потрібен доступ до ресурсів» . Інші висловлювання Фреско розповідають, чому він вважає гроші негативним чинником у розвитку людства.

Дуже важко бути чесним у грошовому середовищі.

Ми вільні лише в межах нашої купівельної спроможності.

У грошовій системі промисловість турбує насамперед прибуток і збереження конкурентної переваги, а не благополуччя людини.

Люди не рівні, якщо в них не рівна купівельна спроможність.

У землян немає грошей, щоб доставити воду в посушливі райони Землі, але є гроші, щоб шукати воду на Марсі. Після цього варто задатися питанням «Чи є на Землі розум?» .

Зростаюча корупція, жадібність, злочинність, злодійство і багато іншого — все це результат потреби в грошах.

Експерти порталу «Біограф» вважають, що Жак Фреско прагнув побудувати нове суспільство, в якому грошам не буде місця. Технократ був упевнений, що товарно-грошові відносини необхідно скасувати. Усі блага світу мають бути доступні кожній людині безкоштовно.

Жак Фреско — цікава особистість. Своє життя він присвятив розвитку технологій і спробам змінити сучасне недосконале суспільство, зробивши життя кожної людини планети щасливим.

Позначки:, , , , , , ,
close