12 найкращих однорічних рослин для повного сонця

Марі Яннотті — садівниця, яка займається садівництвом все життя, і ветеран садівництва з майже тридцятирічним стажем. Вона також є автором трьох книг про садівництво, фотографом рослин, оратором і колишнім викладачем садівництва Корнельського кооперативу. Статті Марі про садівництво публікуються в газетах і журналах по всій країні, вона давала інтерв’ю для радіо Марти Стюарт, Національного громадського радіо, а також написала численні статті.

Сидіти цілий день на сонці може бути досить спекотно. Деякі рослини це люблять, інші втрачають свідомість. Багаторічні квіти з глибоким стрижневим корінням і водозберігаючим листям можуть витримати багато сонця, але однорічні рослини, які ніколи не мають можливості розвинути розгалужену кореневу систему, як правило, страждають від спеки. Тому ви повинні вибирати з розумом, обираючи однорічні квіти для сонячних місць у вашому саду.

Ось 12 однорічних квітів, які можуть витримати повне сонце і будуть щасливо цвісти все літо.

Амарант (Amaranthus)

Існує багато видів амаранту. Деякі з них вирощують виключно заради квітів, інші — заради листя, а треті — заради зерна. Два найпоширеніші види — це амарант хвостатий (Amaranthus caudatus) з бузково-рожевими квітами, що звисають, та амарант триколірний (Amaranthus tricolor) з червоно-жовтим листям, що розбризкується. Садівники люблять ці рослини за їхнє схоже на синель цвітіння та барвисте листя. Вони виростають від кількох сантиметрів до кількох футів заввишки. Крім того, всі вони добре ростуть з насіння і можуть витримувати різні умови, в тому числі жити в приміщенні як кімнатні рослини або як багаторічні рослини в теплих зонах витривалості Міністерства сільського господарства США.

 • Кольорові сорти: Червоний, рожевий, фіолетовий, жовтий, зелений, білий
 • Освітленість: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Багата, волога, добре дренована

Целозія (Celosia)

Якщо ви помітили схожість між квітками целозії та амаранту, то це тому, що вони обидва з однієї родини. Назва целозії походить від грецького слова, що означає «палаючий», оскільки квіткові головки целозії аргентинської схожі на яскраві язики полум’я. Інший різновид — Celosia cristata, яку також називають чубатою целозією або півнячим гребінцем, має хвилясті квіткові голівки, схожі на півнячий гребінець. Крім того, целозія гостра (Celosia spicata) має витончені квіти, схожі на пшеничні колоски. Квіти целозії залишаються привабливими протягом декількох тижнів, а більшість сортів також чудово підходять для зрізання та засушування.

 • Кольорові сорти: Червоні, рожеві, фіолетові, помаранчеві, жовті, білі
 • Освітленість: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Багатий, помірно вологий, добре дренований

Квітка павука (Клеома)

Павутинна квітка отримала свою загальну назву за довгі «ноги», які стирчать з її квіток. Рослина починає цвісти знизу вгору, розтягуючи період цвітіння на кілька тижнів. Це висока квітка, яка розгалужується і, як правило, може підтримувати себе без кілків. Коли квіти відцвітають, утворюються стрункі насіннєві коробочки. Ці рослини — чудові самосіви, а оскільки більшість з них є гібридами, ви не будете знати, які кольори ви отримаєте наступного вегетаційного сезону. Насіння можна висівати в будь-який час після останніх заморозків.

 • Різновиди кольорів: Білий, рожевий, фіолетовий, червоний, жовтий, помаранчевий
 • Експозиція на сонці: Повне сонце до часткового сонця
 • Потреби в ґрунті: Багатий, помірно вологий, добре дренований

Квітка Космос (Cosmos bipinnatus)

Вирощувати квітку Космос дуже легко. Ви можете знайти їх у декількох насичених відтінках, а також м’яких пастельних і навіть білих. Квітки лише близько дюйма в діаметрі, але вони дуже плодовиті. Рослини міцні, виростають від 1 до 4 футів заввишки і добре поєднуються з іншими квітами. Це ще один вид самосіву, але не дуже надокучливий. Космос також легко вирощувати з насіння. Висівайте їх безпосередньо в будь-який час після останніх заморозків.

 • Кольорові сорти: Рожевий, фіолетовий, червоний, жовтий, помаранчевий, білий
 • Освітленість: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Середні, помірно зволожені, добре дреновані

.

Волошка (Нім.)

Ця ніжна, чарівна квітка належить до родини пасльонових. Ньєрємбергія, названа на честь іспанського професора природничої історії єзуїта Хуана Еусебіо Ньєрємберга, як правило, використовується частіше, ніж звичайна назва рослини — чашковий цвіт. Можливо, це пов’язано з тим, що існує кілька рослин, які називаються чашовидними. Німбергія дуже популярна в контейнерах, але вона чудово почувається в ґрунті і є прекрасною бордюрною рослиною. Вона має звичку до кущистого росту і швидко заповнює собою простір.

 • Кольорові сорти: Білий, фіолетовий, синій
 • Освітленість: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Багата, волога, добре дренована

Кипарисовик (Ipomoea quamoclit)

Трубчасті зіркоподібні квіти та тонке папоротеподібне листя роблять кипарисовик декоративною ліаною. Рослина належить до тієї ж родини, що й іпомея, і росте так само швидко, досягаючи від 10 до 15 футів. Вона починає закладати бутони, як тільки підросте, тому запасіться терпінням. Ви можете почати вирощувати її в приміщенні за кілька тижнів до останніх заморозків або висівати безпосередньо на відкритому ґрунті після останніх заморозків. Поки рослина росте, обов’язково дайте їй щось, по чому вона зможе лазити або розповзатися, наприклад, шпалеру.

 • Кольорові сорти: Червоні, рожеві, білі
 • Освітленість: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Середній, середньої вологості, добре дренований

Лантана (Lantana camara)

Якщо вам пощастило жити в кліматі, де лантана витривала, ви можете вирощувати її як чагарник. Вона також легко перетворюється на звичайне або невелике дерево. Багато садівників у холодному кліматі так і роблять і зимують рослини в приміщенні. Квіти лантани часто бувають двоколірними або триколірними у чудових щербетних відтінках. Як і багато інших однорічних квітів, вони цвітуть протягом усього літа. Всі частини цієї рослини отруйні і можуть викликати подразнення шкіри, тому поводьтеся з ними обережно.

 • Кольорові різновиди: Червоний, помаранчевий, жовтий, синій, білий
 • Освітленість: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Середній, середньої вологості, добре дренований

Чорнобривці (Tagetes)

Вони настільки всюдисущі, що ми іноді не надаємо чорнобривцям належного значення. Ці квіти — витривалі маленькі робочі конячки. Найкраще вони почуваються на повному сонці, з великою кількістю повітря і трохи пересушеним ґрунтом. Якщо вони ростуть у вологому середовищі, вони схильні до появи цвілі. Обприскування змусить їх цвісти багаторазово, хоча навіть якщо ви не будете турбуватися про це, вони будуть цвісти знову. Ще однією недооціненою особливістю чорнобривців є їх використання як рослин-супутників. Дослідження показують, що вони особливо корисні для відлякування широкого спектру шкідників-нематод.

 • Кольорові різновиди: Червоний, помаранчевий, жовтий, золотий
 • Освітленість: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Середній, середньої вологості, добре дренований

.

Декоративний перець (Capsicum annuum)

Декоративний перець не обов’язково вирощують заради його квітів, але він все одно прикрашає сад. Рослини вирощують їстівний перець чилі, який, як правило, невеликий і його важко збирати. Але люди помітили їхню красу і вирішили висаджувати їх у квітниках. Подібно до перцю, який ми вирощуємо на городах, декоративні види перцю змінюють кілька кольорів під час дозрівання. Деякі з них мають кілька кольорів на рослині одночасно. Слідкуйте за ними, поки рослини молоді та ніжні, оскільки кролики люблять гризти стебла. Як тільки стебла починають тверднути, вони стають практично безпечними.

 • Кольорові різновиди: Білий, жовтий
 • Освітленість: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Багатий, суглинний, слабокислий, добре дренований

Соняшник мексиканський (Tithonia rotundifolia)

Мексиканський соняшник, безумовно, любить сонце. Дайте йому спекотну сонячну ділянку, і він буде швидко рости і цвісти, легко досягаючи висоти від 5 до 8 футів. Але йому може знадобитися опора або кілки, особливо на вітряних ділянках. Ви можете безпосередньо висіяти насіння після останніх заморозків або почати вирощувати рослини в приміщенні приблизно за чотири-шість тижнів до того, як виносити їх на вулицю. Але не поспішайте. Під впливом низьких температур розсада може затриматись у рості.

 • Кольорові сорти: Оранжево-червоні з оранжево-жовтим центром
 • Освітленість: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Від середніх до бідних, від низької до середньої вологості, добре дренованих

Вербена (Verbenaceae)

Існує кілька видів вербени, які є чудовими садовими рослинами. Більшість з них починають цвісти на початку сезону і продовжують цвісти до заморозків. Серед варіантів — ґрунтопокривна вербена, висока, повітряна вербена бонарійська (Verbena bonariensis) і прямостояча вербена ригідна (Verbena rigida), яка виростає приблизно до 3 футів заввишки. Вербена схильна до грибкових захворювань, таких як ботритис, якщо її вирощувати у вологих умовах. Хоча їй потрібен вологий ґрунт, щоб прижитися, але і більш сухі умови будуть сприятливими для дорослої рослини.

 • Кольорові сорти: Білий, рожевий, червоний, синій, фіолетовий
 • Освітленість: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Виносить різноманітні, добре дреновані

Цинія (Zinnia)

Як справжні однорічні квіти для повного сонця, цинії люблять тепло і легко цвітуть. Ви навіть можете використовувати їх для зрізання квітів, і вони просто зацвітуть знову через день-два. До того ж, колір цинії знайдеться для кожного — від м’ятних смужок до яскравих золотистих і ніжних нейтральних відтінків. Старі сорти схильні до борошнистої роси у вологу погоду. Це не заважає їм цвісти, але робить листя непривабливим. На щастя, деякі з нових серій, включаючи ‘Profusion’ і ‘Zahara’, не мають цієї проблеми.

 • Кольорові сорти: Червоний, рожевий, жовтий, помаранчевий, бузковий, фіолетовий, зелений, білий
 • Освітленість: Повне сонце
 • Потреби в ґрунті: Гумусні, добре дреновані

Джерела статті

Для підтвердження фактів у наших статтях The Spruce використовує лише високоякісні джерела, включаючи рецензовані дослідження. Ознайомтеся з нашим редакційним процесом, щоб дізнатися більше про те, як ми перевіряємо факти і забезпечуємо точність, надійність і достовірність нашого контенту.

 1. Пшениця Целозія. Університет Вісконсіна, кафедра садівництва.
 2. Каракас, Мехмет, Болулбасе, Екрем. Огляд: Використання чорнобривців (Tagetes spp.) як альтернативи хімічним нематоцидам для боротьби з нематодами. Міжнародний журнал передової інженерії, менеджменту та науки, том 5, № 9, 2019. doi:10.22161/ijaems.59.3
 3. Поширені хвороби квітів. Вермонтський університет рослинництва та ґрунтознавства
Позначки:, , , , , ,
close